diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Až se zima zeptá – dětské zimní oblečení pro nejmenší

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Sice stále ještě panují letní vedra, ale podzim a zima tu budou co nevidět. Pokud právě v blížícím se  podzimním období čekáte děťátko, možná vás bude zajímat, jak je v zimě obléci, aby bylo pěkně v teple a suchu po celou zimu.

Děti musí být v teple a suchu

Miminka a batolata by měla být vždy v teple a v suchu. Jejich oblečení by tedy mělo izolovat tak, aby dítě neprochladlo i bez větší pohybové aktivity. Oděv měl rovněž bránit pronikání vody dovnitř a zároveň umožnit odvod tělesné vlhkosti do vnějšího prostředí. Tím se zimní oblečení pro miminka může blížit funkčnímu oblečení pro dospělé.


Stejný je také princip funkčního vrstvení oblečení. Jako první vrstva, která má odvést vlhkost od těla, se používají většinou dětská body, pro větší děti se dá sehnat již přímo funkční termoprádlo.

Druhá vrstva by měla být zateplovací a zároveň prodyšná, aby se skrz ní vlhkost z první vrstvy mohla odvádět dále. Na zimu jsou nejlepší flísové kombinézy nebo kombinace flísových mikin a kalhot.

Třetí vrstva poskytuje další zateplení a ochranu před deštěm, sněhem a větrem. Třetí vrstva by měla být ideálně kromě nepromokavosti i prodyšná. Pro nejmenší děti jsou nejvhodnější a nejpraktičtější dětské zimní kombinézy.

Kvalitní zimní oblečení pro miminka a batolata přitom bývá vybaveno ještě dodatečným zateplením na místech, kde je to nejvíce potřeba. Jedná se zejména o zadní část těla, neboť pokud dítě necháte pohybovat se mimo kočárek, bude často sedět na studené zemi.

Dětské kombinézy

Důležitá je i praktičnost a snadné oblékání. Miminka a malá batolata je potřeba přebalovat a oblečení by tomu mělo být uzpůsobeno. Kvalitní zimní kalhoty a dětské zimní kombinézy proto bývají vybaveny praktickým zipem prodlouženým až do konce jedné nohavice, s nímž je přebalování snadné.

Zajímavé řešení nabízí značka Reima – renomovaný finský výrobce technického textilu pro děti. Jde o zateplovací vak do kočárku, který lze jednoduchým přepnutím patentek a rozepnutím zipu změnit v praktickou kombinézu, v níže se dítě může pohodlně pohybovat mimo kočárek.

V oblasti rozkroku tohoto vaku je dvojcestný zip, který se sepnutím promění v nohavice. Ty jsou vybaveny gumičkami pod boty, aby se nepříjemně nevyhrnovaly. Tento výrobek je praktický pro první zimní zážitky v kočárku v teple a pohodlí a pro první samostatné krůčky po sněhu.

Membránové capáčky do vody i sněhu

Ideálním doplňkem k vaku/overalu jsou dětské capáčky rovněž od finské Reimy. Jsou kvalitně zateplené a přitom díky membráně nepromoknou a proto nevadí, když se v nich dítě vydá do sněhu nebo do louže. Jsou určeny pro děti, které teprve začínají chodit a je zatím zbytečné jim nazouvat pevné botičky.

Membránové dětské rukavice

Zapomenout nelze ani na kvalitní dětské rukavice, v ideálním případě membránové, které jsou nepromokavé a prodyšné zároveň. Výborné jsou prodloužené rukavice až do oblasti předloktí, aby mezi rukavicemi a rukávem nevznikala mezera pro vniknutí sněhu či vlhkosti. Pro dítě v kočárku se hodí i flísové rukavice.

Dětské čepice

Čepice pro miminka a batolata by měly mít zavazování pod bradou. Malé děti totiž nejsou zvyklé mít něco na hlavě a často si čepice sundávají. Zavázaná čepice také lépe drží na hlavě dítěte a nevyhrnuje se nad uši.

Kvalitní dětské zimní čepice jsou v oblasti uší zateplené větruodolným materiálem, který chrání citlivé uši dětí před profouknutím a vznikem zánětu středního ucha.

Praktické jsou i dětské zimní kloboučky, kde se kombinuje dobře zateplený dětský klobouček s praktickým štítkem proti nezmarům počasí a integrovanou dětskou kuklou.

Právě kukly jsou ideální do opravdu chladného počasí.  Dětské kukly i v designech podobných čepici a lze je nosit samostatně bez klasické čepice.

Nákrčník předčí šálu

V poslední době získávají na oblibě dětské nákrčníky, které dobře sedí na krku, čímž předčí šály, které se rády rozvazují. Ideálním materiálem nákrčníku je opět hřejivý a prodyšný flís.

Kam pro oblečení

Na kvalitní dětské oblečení se specializují například dětské obchody Skibi Kids, které najdete v Praze v obchodních domech Kotva a DBK Budějovická, nebo na www.skibi.cz.

Přečtěte si také:

  • Bodýčko nebo tričko?Bodýčko nebo tričko? Lámete si hlavu, co dávat miminku teď v zimě na sebe pod dupačky, jestli bodýčko nebo tričko?  Názory jsou různé,  některá maminka dává raději tričko, jiná bodýčko, v každém případě by […]
  • Jaký kočárek vybrat pro miminkoJaký kočárek vybrat pro miminko Kočárky se dělí na hluboké-  vhodné do jednoho roku, ale unesou i trošku starší děti, sportovní- pro děti od 6.měsíců a golfky- pro děti, které už umí chodit. Při výběru si rozmyslete, kam […]
  • Těhotenství a svatbaTěhotenství a svatba Někdy žena ve svém životě zažije situaci, že těhotenství a svatba přicházejí v opačném pořadí, než bývá zvykem. V dnešní době již není ostudou vdávat se s bříškem a nastávající maminka si […]
  • OBLIČEJOVÝ ROZŠTĚP – Když se krmení stane problémemOBLIČEJOVÝ ROZŠTĚP – Když se krmení stane problémem Každý začátek je těžký a pro novorozence a jejich rodiče to rozhodně platí. Pokud se děťátko navíc narodilo s obličejovým rozštěpem, platí toto rčení minimálně dvojnásob. Opomineme-li […]
  • Použití zavinovačkyPoužití zavinovačky S ohledem na podmínky v nitroděložním životě, ve kterých dítě žilo po dobu několika měsíců, nabízíme novorozenci a dítěti asi do čtvrtého měsíce věku k odpočinku a ke spánku, pokud možno […]
  • Výbavička pro miminkoVýbavička pro miminko Pokud se Vám má narodit dítě, tak je nutné mít pro začátek dost vysoký finanční obnos, protože dneska dítě je už docela veliký luxus. Tak především kromě odpovídajícího bydlení, musíte mít […]

Napsat komentář

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.