Posted on

Od druhého trimestru dochází k bouřlivému růstu mozku a výrazně stoupá spotřeba omega-3 nenasycených mastných kyselin tzv. DHA u plodu. Plod si DHA neumí vytvořit, nemá pro to dostatečné množství enzymů, a je proto v plném rozsahu je závislý na tom, co mu poskytne tělo matky. A to i po celou dobu kojení.

V poslední době se tato oblast velmi sleduje a ukazuje se, že u dětí žen, které měly dostatečný příjem ryb v průběhu těhotenství a kojení, se vyskytuje menší riziko vzniku hyperaktivity, poruch soustředění, učení a paměti, než u dětí, jejichž maminky po dobu těhotenství tučné ryby nekonzumovaly.

Podobné závěry se vztahují i k IQ, kde je vyšší předpoklad IQ dětí těch matek, jež do svého jídelníčku zařazovaly právě mořské ryby, případně samotné omega-3 (DHA).

Maminka má co dělat, aby pokryla požadavky obou organismů. To jak na konci těhotenství, tak i v období kojení, které je vysoce energeticky náročné. Příroda to zařídila tak, aby miminko přežilo, pokud nemá maminka dostatečné zásoby omega-3 stravou, může strádat. Proto i z pohledu ochrany maminky, např. před poporodními změnami nálad a úzkostmi odborníci doporučují zvýšený příjem omega-3 DHA i kojení. Pokud nemáte příležitost si alespoň 2x týdně dopřát porci tučné mořské ryby, vsaďte na kvalitu a dopřejte si víc.

Více informací na http://www.femibion.cz/produkty/dha

One Reply to “Co dělat, abyste pokryla požadavky dvou organismů?”

  1. Já jsem si dneska koupila novinku od Elasti-Q ProMimi DHA. Nemám ráda ryby tak jsem se rozhodla pro tohle. Je levnější než jiné přípravky a obsahuje navíc vitamín D. Tobolka je jen jedna, ve které je vše obsažené. Myslím, že budu spokojená.

Leave a Reply