Posted on

V prvních měsících života je přirozeně pro dítě nejvhodnější stravou mateřské mléko. Pokud žena kojit nemůže, podává miminku umělá mléka. U nekojených dětí se začíná postupně s příkrmy po ukončeném 4.měsíci a déle. U miminek kojených o něco později, po ukončeném 6.měsíci života. Maminky mají na výběr z nepřeberného množství hotových jídel pro menší i větší dítka. Jsou ale takové hotové produkty pro naše potomky opravdu vhodné  nebo je lepší strava připravená doma? Babičky by řekly, není nad domácí stravu. Vždyť za jejich dob hotové příkrmy nebyly k mání, a tak jim stejně nezbývalo nic jiného. A podle jejich slov byly i děti možná zdravější. 

Pro řadu “současných” maminek  je ale jednodušší koupit hotový výrobek a případně ho doma před podáváním pouze ohřát. Čas ušetřený vařením tak mohou věnovat svému dítěti nebo péči o domácnost. Děti krmené domácí připravovanou stravou bývají méně vybíravé a v pozdějším věku jedí také více ovoce a zeleniny. A to je rozhodně dobře. A jak potvrdí i mnozí rodiče, dostat do potomka alespoň občas nějakou tu zdravou věc v podobě ovoce a zeleniny, je často dost nadlidský úkol. Z tohoto hlediska by se tak rozhodně jednalo o prospěšnou věc.

Budou ale všechny maminky ochotné vařit každodenně doma svému potomkovi stále nové jídlo? Není to zbytečné, když je v obchodech tolik hotových produktů? Matky, které mají rády čerstvé ovoce a zeleninu, jsou více ochotné připravit svým potomkům čerstvé jídlo. Je tedy na každém z nás, co si vybere, zda bude příkrmy vařit doma nebo kupovat již hotové přírmy. Nejlepší je jistě kombinace domácího vaření i občasných nákupů hotových příkrmů v obchodě. 

Leave a Reply