MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě http://www.mojebrisko.cz Magazín o těhotenství, mateřství Thu, 13 Jun 2019 07:26:48 +0000 cs-CZ hourly 1 24742408 Moje děti, tvoje děti, naše šťastná rodina http://www.mojebrisko.cz/moje-deti-tvoje-deti-nase-stastna-rodina/10581 http://www.mojebrisko.cz/moje-deti-tvoje-deti-nase-stastna-rodina/10581#respond Thu, 13 Jun 2019 07:26:48 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=10581  

Ústřední pozornost knížky je věnovaná tzv. komponovaným rodinám (těm, které se poskládaly z částí rodin předchozích), je však o nás všech. Je totiž o základních principech vztahů, lidskosti a cestě, která nakonec nemusí být tak těžká – když jí porozumíte. A která vede nejen k pochopení vztahových zákonitostí, ale hlavně k pochopení sebe sama.

Přinášíme vám laskavého a praktického průvodce, který vás provede vztahy a komunikací v tzv. komponovaných rodinách – v těch, které jsou poskládané z částí rodin předchozích. Na skutečných příbězích z odborné poradenské praxe vám autorky ukážou řešení každodenních rodinných situací.

V jednotlivých kapitolách se kniha věnuje otázkám společného soužití a výchovy dětí. Dozvíte se:

– jak se s partnerem můžete navzájem podpořit;

– jak se vyrovnat s manipulací ze strany expartnerů;

– jak se naučit nedělit na moje, tvoje, naše;

– jak se vyhnout upřednostňování dětí z původní rodiny;

– jak najít opravdovost citu k nevlastním dětem;

– jak se vypořádat s osamoceností v roli nevlastního rodiče;

– co ovlivňuje sourozenecký vztah.

Objevíte kouzlo pro vytváření harmonické rodiny. Naučíte sebe i celou zdánlivě nesourodou skupinku nevlastních i vlastních sourozenců, tatínků, maminek, bývalých partnerů a prarodičů, jak spolu vycházet. Zvládnete pestré a složité vztahy ve své velké rodině a poskytnete dětem zdravý model pro život. Kniha pojmenovává tabu ve společnosti, a přináší tak čtenáři úlevu, inspiraci a nové možnosti.

Moje děti, tvoje děti, naše šťastná rodina
Kateřina Novotná, Iva Kyselá
200 stran, 249 Kč

Knihu zakoupíte na www.grada.cz

]]>
http://www.mojebrisko.cz/moje-deti-tvoje-deti-nase-stastna-rodina/10581/feed 0 10581
Jídelníček kojenců a malých dětí http://www.mojebrisko.cz/jidelnicek-kojencu-a-malych-deti/10578 http://www.mojebrisko.cz/jidelnicek-kojencu-a-malych-deti/10578#respond Thu, 13 Jun 2019 07:10:07 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=10578

Kniha, podle které lze opravdu zdravě vařit pro nejmenší děti! Zkušený pediatr a autor řady publikací o péči o malé děti poskytuje důležitá, a především praktická doporučení pro přípravu racionální dětské stravy. Nechybí bohatý receptář pokrmů.

 

Vyhledávaná příručka o výživě malých dětí vychází již ve čtvrtém vydání. Najdete v ní pravidla zdravé dětské stravy, receptář jídel pro kojence a batolata, informace o kojení, praktické pediatrické rady, jídelníček pro obézní děti, originální recepty vegetariánských jídel a nejnovější poznatky o potravinových alergiích. Jistě také oceníte, že autor přistupuje k problematice výživy prakticky a s nadhledem.

Jídelníček kojenců a malých dětí
Martin Gregora, Dana Zákostelecká
216 stran, 239 Kč

Knihu zakoupíte na www.grada.cz

]]>
http://www.mojebrisko.cz/jidelnicek-kojencu-a-malych-deti/10578/feed 0 10578
Kojíme bez stresu s radostí http://www.mojebrisko.cz/kojime-bez-stresu-s-radosti/7476 http://www.mojebrisko.cz/kojime-bez-stresu-s-radosti/7476#respond Tue, 04 Jun 2019 12:57:08 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=7476 kojeníKojení představuje důležitou součást výživy vašeho miminka. Ne vždy je možné, aby bylo dítě kojené a je nutné dítě krmit umělou výživou. Maminky mohou zažívat výčitky svědomí, pocity vlastního selhání, že nemohou své dítě kojit. Netrapte se, když se kojení nedaří.

Pokud máte s kojením problémy a nechcete s kojením ještě skončit. Vyzkoušejte několik osvědčených rad, které Vám určitě pomohou.

1)      Buďte v co největší pohodě, vyzkoušejte babské rady pro podporu tvorby mléka, jako je černé pivo, bílá káva, bylinkové čaje, slepičí polévka, také hodně pijte a vyhýbejte se prochladnutí.

2)      Pokud se vaše miminko nechce přisát, použijte kojící kloboučky, podaří se jim lépe přisát a kojení bude jednodušší.

Mohu z vlastní zkušenosti doporučit. Ač mě od toho řada lidí zrazovala, svého syna jsem kojila pomocí kloboučku a nemůžu si to vynachválit. Zapojte svůj selský rozum, který Vám řekne, co je správně. Záleží opravdu je na Vás. Každé miminko je jiné a preferuje jiný způsob.

3)      Pokud máte obavy, dotazy, potíže, neváhejte se obrátit na laktační poradkyni, porodnici, kde jste porodila, známé maminky, které své děti kojí. Zkontrolují vám techniku kojení, popovídáte si, uvidíte, že problémy, které máte se určitě vyřeší.

4)      Dávejte pozor na zatvrdnutí mléka v prsou. Prsa ledujte, oplachujte studenou vodou, výborný je také obklad z tvarohu nebo zelí. Kojte, odsávejte mléko do úlevy. Pokud se Vám nebude něco zdát, případně Vám začne horečka, neváhejte se spojit svým gynekologem.

5)      Nepřipouštějte si fakt, že mléko nebude, předem se nestresujte. Dělejte vše proto, aby mléko bylo, dle uvedených rad a i když přesto to nevyjde, tak nezoufejte. Uklidněte se pocitem, že jste pro to udělala maximum a hlavně si nic nevyčítejte.

6)      Pokud kojení nejde, nastudujte si literaturu, internet, poptejte se svých kamarádek, svého dětského lékaře, jak manipulovat s umělým mlékem, jak dbát na hygienu, převařovat, jak mléko dávkovat. Uvidíte, bude to snadné.

 

Čerpáno z knihy Manuál pro začínající maminky, Jana Abelson Tržilová, Vydavatelství Smart Press, 2008

foto: www.freepik.com

 

]]>
http://www.mojebrisko.cz/kojime-bez-stresu-s-radosti/7476/feed 0 7476
Závratě a slabost http://www.mojebrisko.cz/zavrate-a-slabost/581 http://www.mojebrisko.cz/zavrate-a-slabost/581#respond Sat, 01 Jun 2019 19:48:09 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=581 V časných měsících těhotenství zřídka v druhé polovině se někdy ženě zatočí hlava nebo cítí náhlou slabost až mdloby. Bývá to u žen, které tyto pocity mívaly v době měsíčků nebo těsně před nimi. U silné, zdravé ženy se takřka nevyskytují. Jinak jsou závratě a mdloby v těhotenství závažný příznak, který je nutno řešit a léčit. Nezapomeňte se o těchto potížích zmínit lékaři.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/zavrate-a-slabost/581/feed 0 581
Pálení žáhy http://www.mojebrisko.cz/paleni-zahy/64 http://www.mojebrisko.cz/paleni-zahy/64#respond Wed, 29 May 2019 16:36:38 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=64 Pálení žáhy v těhotenství značí, že v zažívání není něco v pořádku. Rozhodně nesahejte k domácím prostředkům, protože by jste si mohly uškodit. Kupodivu není pálení žáhy způsobeno přemírou kyseliny v žaludku, jak bychom si mohli myslet, ale často právě naopak jejím nedostatkem. O příčině ostatně rozhodne vyšetření.
Můžeme pouze poradit, abyste preventivně zachovávaly správnou výživu, tj. hlavně nejezte mnoho tuků (zvlášť ne přepálených) a mnoho moučných jídel.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/paleni-zahy/64/feed 0 64
4 problémy v těhotenství, které můžete ovlivnit samy http://www.mojebrisko.cz/4-problemy-v-tehotenstvi-ktere-muzete-ovlivnit-samy/9489 http://www.mojebrisko.cz/4-problemy-v-tehotenstvi-ktere-muzete-ovlivnit-samy/9489#respond Sun, 05 May 2019 20:35:03 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=9489 tehotenstviNadváha

Jen si dopřej, na co máš chuť. V těhotenství si nesmíš nic odpírat. Dobře míněná rada, která může mít pro vaši váhu fatální důsledky. Není důvod v době těhotenství jíst za dva. Nezáleží totiž na množství, ale na skladbě a kvalitě potravin. Váš jídelníček by měl obsahovat hodně ovoce, zeleniny a vlákniny.  Pokud si chcete zahřešit, tak samozřejmě můžete, ale všeho s mírou. Také byste se neměly ochuzovat o pohyb, který přispívá nejen k dobré fyzické kondici, ale i psychické odolnosti. Právě kombinace nadměrného přejídání a vytlačování pohybové aktivity vede k nárůstu zbytečné nadváhy, kterou budete později velmi těžko shazovat. Zahoďte obavy za hlavu a vzhůru na procházku, jógu, plavání nebo rehabilitační cvičení pro těhotné.

Když tělo nedokáže zpracovat listovku

Každá druhá žena nedokáže zpracovat kyselinu listovou, což obzvlášť v těhotenství může znamenat komplikace v podobě zvýšeného rizika vrozených vývojových vad miminka, předčasného porodu či potratu. Jedná se o tzv. MTHFR poruchy, kdy enzym nepracuje, tak jak má a nepřetváří kyselinu listovou na foláty, které jsou pro tělo daleko důležitější než samotná kyselina listová. Není důvod panikařit, stačí se poohlédnout po vitamínech pro těhotné, které jsou obohaceny o 5-methyl-tetrahydrofolát, zkráceně metafolin. Ten tělu dodá potřebné foláty již v aktivní a pro tělo využitelné formě a nepotřebuje k tomu MTHFR enzym.

Zácpa a nadýmání

Viníkem je progesteron nebo spíš jeho rostoucí hladina, která vyvolává snížení napětí střevní stěny, čímž dochází ke zpomalení pohybu stravy ve střevech. To může vyústit v častou plynatost a poté i v těhotenskou zácpu. Tu byste neměly jen tak opomíjet. Pokud se totiž střeva nevyprazdňují pravidelně, nevyloučené odpadní toxické látky pronikají zpět do organismu a přicházejí zdravotní potíže, alergie, vyrážky a ekzémy. Zácpy se můžete zkusit zbavit konzumací potravin s mírným projímacím účinkem, jako jsou švestky, fíky, nebo sušené meruňky.

Únik moči

Uvolnění pánevních svalů je jakousi přípravou pro snadný porod. Stačí se pak od srdce zasmát, nebo jen kýchnout a dojde k samovolnému úniku moči. Nepříjemné, ale ne neřešitelné. Pomohou vám cviky na posílení pánevního dna. Pánevní dno je totiž významným stabilizačním prvkem těla a udržuje ve správné poloze dělohu. Pokud pánevní dno neplní svoji funkci, mohou se kromě úniku moči objevit i další problémy jako jsou bolesti zad nebo nefunkční břišní svalstvo. Silným pánevním dnem dokonce můžete zlepšit sexuální prožitek nebo i ovlivnit správné držení těla. Než ale docílíte pevného pánevního dna a zbavíte se intimního problému, spolehněte se na menstruační vložku, která nechtěný únik moči ohlídá.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/4-problemy-v-tehotenstvi-ktere-muzete-ovlivnit-samy/9489/feed 0 9489
Chraňte se před nachlazením http://www.mojebrisko.cz/chrante-se-pred-nachlazenim/9410 http://www.mojebrisko.cz/chrante-se-pred-nachlazenim/9410#comments Mon, 01 Apr 2019 05:19:39 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=9410 Zima už se sice vzdala nadcházejícímu jaru, zvlášť po ránu je ale ještě poměrně chladno. Díky výkyvům teplot jsme náchylnější ke chřipce a nachlazení.  Jak chránit sebe a své potomky, abychom se onemocnění co nejlépe ubránili­? Základem je dostatek pohybu a vyvážená strava, ve které by měl být dostatek zeleniny a ovoce. 

pilulky

Výborný je zázvorový čaj s medem a citronem, který  pomůže nejen při prevenci, ale i proti nastupujícímu nachlazení. Čím více zázvoru přidáte, tím silnější účinky bude čaj mít.

Kysané zelí zase slouží jako bohatý zdroj vitamínů. Bohaté je především na vitamín C, B, K, E, provitamín A, kyselinu listovou, draslík, železo, vápník, zinek, selen, vlákninu, bílkoviny a aminokyseliny. Pro pokrytí denní dávky vitamínu C stačí zkonzumovat 200 gramů denně.

V kuchyni si snadno připravíte zdravou svačinku v podobě silné česnečky nebo pomazánky z červené řepy a tvarohu s křenem. Křen je výborným pomocníkem při léčbě nachlazení a skvěle se doplňuje s červenou řepou, která v sobě ukrývá také řadu vitaminů.

Před bacily vás zaručeně ochrání i čerstvá ovocná šťáva, která je rozhodně zdravější než kupované džusy. Zkuste šťávu ze dvou mrkví, dvou j
ablek a pomeranče se špetkou zázvoru. Všechny ingredience vložte do odšťavňovače, přidejte špetku čerstvého pokrájeného zázvoru, rozmixujte a nechte vychladit.

Řešení se nabízí například také v podobě šumivých tablet Additiva Vitamin C 1 000 mg. Tento přípravek mohou užívat děti od tří let a je vhodný i pro starší osoby, sportovce nebo kuřáky. K dostání jsou tablety s příchutí citron a červený pomeranč.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/chrante-se-pred-nachlazenim/9410/feed 1 9410
3 prohřešky při snažení o miminko http://www.mojebrisko.cz/3-prohresky-pri-snazeni-o-miminko/9845 http://www.mojebrisko.cz/3-prohresky-pri-snazeni-o-miminko/9845#respond Sun, 24 Mar 2019 20:55:08 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=9845 S manželem se snažíme o miminko už celkem dlouho, a pořád nic. Pročetla jsem už tolik informací a stále nevím, kde je chyba. Doktor říkal, že máme nejvyšší čas. Také tyto věty ve svém okolí slýcháte často? Nebo snad, nevystihuje to vaši snahu o vytouženého potomka? Možná je příčina neúspěchů jednodušší, než by se mohlo zdát.

Kdy se vás už neplodnost týká

Už na základní škole jsme se v hodinách přírodopisu dozvěděli, jak to všechno funguje a jak vzniká nový život. Základní informace tedy známe, pojďme se podívat na některé další, které vám možná unikly. O neplodnosti můžeme hovořit v případě, že se vám po 6 měsících pravidelného nechráněného pohlavního styku nedaří otěhotnět. Neobviňujte se, že za tuto poruchu plodnosti můžete větší měrou vy. Riziko neplodnosti je u obou pohlaví zhruba stejné a dokonce se může objevit i u párů, které již dítě mají. Pokud bychom měli šanci na otěhotnění vyjádřit v procentech, tak i za zcela ideálních podmínek, je pouze 25% měsíční pravděpodobnost otěhotnění u zdravého páru.

PROHŘEŠEK 1: I těhotenství má své datum spotřeby

Na prvním místě je věk. Dané číslo, se kterým nikdo z nás nepohne, je poměrně zásadní. V porovnání s muži z toho ženy vychází o dost hůře, jelikož se rodí s konečným počtem vajíček. Jejich kvalita a počet se tedy s vyšším věkem zmenšuje. Jak je mnohým známo, věk maminek poslední dobou výrazně stoupá. Zatímco v polovině osmdesátých let bylo rodičce v průměru jen 24,6 roku, tak v roce 2012 průměrný věk rodiček dosáhl 30 let. Problémem je nejen samotný odklad otěhotnění, ať už z důvodu změny životního stylu, nebo jen absence vhodného partnera, ale i liknavosti páru při neschopnosti počít. Pokud nemůžete po půlroce intenzivního snažení přijít do jiného stavu, není na co čekat. Rozhodně neodkládejte návštěvu centra asistované reprodukce. Odborné pracoviště můžete navštívit i bez doporučení obvodního gynekologa (u mužů urologa) či praktického lékaře. Přitom 90 % párů pomohou k dítěti právě centra asistované reprodukce. Mimotělní oplodnění se řadí mezi nejúspěšnější léčbu poruchy plodnosti.

PROHŘEŠEK 2: Podceňovat kyselinu listovou je na škodu

Málokdo také ví, že při snažení se o miminko je alfou a omegou „listovka“. Respektive teprve až foláty, což jsou metabolity kyseliny listové, mají pro člověka biologický efekt a významný přínos. Abychom mohli kyselinu listovou zpracovat, potřebujeme zdravý MTHFR enzym, který za jejím štěpením stojí. Problémem je, že každá druhá žena trpí genetickou poruchou tohoto enzymu. Co to znamená? Ač byste se snažily získat dostatečné množství kyseliny listové z přírodních zdrojů ze stravy nebo i z léků, při MTHFR mutacích organismus kyselinu listovou na foláty stejně dostatečně nezpracuje. Navíc v době snažení a těhotenství se požadavek těla na kyselinu listovou/foláty zdvoj- až ztrojnásobí na dávku 0,4-0,6 mg denně. Reálně byste tedy denně musely při bezproblémovém zdravotním stavu sníst cca 5 hlávek zelí, nebo 20 pomerančů. V tomto případě však dokáže medicínský pokrok mnohé. Podáváním aktivního folátu 5-methyltetrahydrofolátu tzv. metafolinu, který je přidáván do doplňků stravy pro těhotné, případnou genetickou poruchu obejdete. „Tento aktivní folát v kvantitativně nejvýznamnější formě kyseliny listové totiž na rozdíl od kyseliny listové samotné nepodléhá aktivitě enzymu MTHFR. Je tedy optimálním řešením i pro ženy, které plně nedokážou metabolizovat kyselinu listovou. Užíváním metafolinu tělo navíc neprodukuje nemetabolizovanou kyselinu listovou, která může být považována za zátěžovou,“ říká MUDr. Michal Koucký Ph.D. z Gynekologicko-porodnické kliniky VFN a 1. LF UK v Praze. Nezapomeňte, že nedostatek folátů může znamenat nejen komplikace v úspěšnosti snažení o miminko, ale i zvýšeného rizika vrozených vývojových vad miminka, poruch výživy či předčasného porodu.

PROHŘEŠEK 3: Obezita zdravotní hrozbou

„Ze své praxe mohu říci, že se setkávám s obézními pacientkami, které ke mně přivádí různé poruchy cyklu. Ty pak následně díky své váze přechází do kategorie pacientek s diagnózou sterilita či infertilita tj. že se potýkají s neschopností otěhotnět a donosit životaschopné dítě. Pokud bychom docílili jen tzv. mírného váhového úbytku v rozmezí 5 až 10 %, došlo by k výraznému poklesu všech komplikací z toho vyplývajících,“ říká MUDr. Harald Čadílek, primář gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice Čáslav. Ačkoliv současná medicína nedokáže detailně popsat patofyziologické mechanismy účinku obezity, tak je známo, že k poruchám plodnosti u žen s nadváhou a obézních žen dochází na všech úrovních. Velmi častým reprodukčním onemocněním v souvislosti s nadváhou je syndrom polycystických ovarií (PCOS). To je nejčastější příčina poruch menstruačního cyklu a ovulace. Při PCOS dochází k neúměrné produkci mužských hormonů, kdy vaječníky jsou stimulovány k dozrávání folikulů a následnému vyplavení vajíček. Nerovnováhou hormonů však dochází k hromadění nedozrálých folikulů v podobě drobných cyst na vaječnících. Pokud bychom měli shrnout negativní vlivy obezity, pak jednoduše řečeno nadbytečná kila brání ovulaci a způsobují nerovnováhu v hormonech. Dochází k poruchám menstruačního cyklu a snižují se i šance na úspěch metod asistované reprodukce. Navíc na obezitu se mohou nabalit další zdravotní komplikace, jako je vysoký krevní tlak a hrozba cukrovky. Dalším negativem je zvýšené riziko předčasného porodu a velmi pravděpodobný porod císařským řezem.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/3-prohresky-pri-snazeni-o-miminko/9845/feed 0 9845
Hluboké korby a fusaky do chladných zimních dnů http://www.mojebrisko.cz/hluboke-korby-a-fusaky-do-chladnych-zimnich-dnu/9305 http://www.mojebrisko.cz/hluboke-korby-a-fusaky-do-chladnych-zimnich-dnu/9305#respond Sun, 03 Feb 2019 20:59:48 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=9305 Tip! – Korbička Navington se systémem regulovatelné cirkulace vzduchu

01_navington_image_foto_detail

Hluboké korby a fusaky do chladných zimních dnů

Součástí základní výbavičky pro miminko je bezesporu kočárek, v prvních měsících s nepostradatelnou hlubokou korbou. Ta by měla být především dostatečně bytelná, prostorná, jednoduše a rychle odnímatelná z konstrukce kočárku. V chladném období je důležité neopomenout prostor, který zabere nejen rostoucí miminko, ale také hřejivý fusak, případně deka. Výrobci korbičky vybavují řadou dalších benefitů, jejich součástí může být moskytiéra, nánožník, sklápěcí boudička, polohovatelná zádová opěrka či pláštěnka. Záleží na samotné značce i konkrétním modelu. Pořídit ji můžete samostatně pouze s konstrukcí kočárku, spolu se sportovní nástavbou, nebo v uceleném setu včetně první dětské autosedačky. Záleží na nabídce jednotlivých výrobců a prodejců.

Korbičky sportovního designu ke kočárkům TFK

02_tfk_korba_quick-fix_odstin_cgTFK Quick-Fix: Prostorná korba vhodná pro všechny modely sportovních kočárků řady Joggster a Buggster. Bytelná korbička nabízí sklopnou stříšku, praktické kapsičky na zip, nánožník, matraci a moskytiéru. Hmotnost má 4,5 kg a rozměry lůžka 78×32 cm. Doporučovaná prodejní cena: 3.710,- Kč /samotná korbička/

Tip!

03_tfk_joggster_x3_korba_multi_xTFK Multi X: Alternativou může být multifunkční hluboká korba pro kočárky řady Joggster. Lze ji použít nejen jako korbičku, ale také jako sportovní sedačku s instalací po i proti směru jízdy či lehátko. Podoba se mění pomocí zipového mechanismu. Na rozdíl od ostatních korbiček ji proto užijete až do 16 měsíců věku dítěte. Váží 5 kg a nabízí lůžko 78×30 cm. Ve výbavě s moskytiérou. Doporučovaná prodejní cena: 5.310,- Kč /samotná korbička/

04_tfk_fusak_xs_fusak_069Fusaky jsou v nabídce dle typů kočárků. Do hlubokých koreb Quick-Fix a Multi X i autosedaček skupiny 0+ se hodí model XS-fusak T-00/069. Výběr z barev. Model XS-fusak 069 pořídíte za 1.470,- Kč

.

Vysoká elegance v sortimentu značky Navington

.

05_navington_korba_genua_odstin_jamajkaNavington Genua: Korba s unikátním systémem regulovatelné cirkulace vzduchu Ventibase. Jde o patentovanou inovaci značky Navington. Systém je umístěn v korpusu hluboké korby a umožňuje regulovat cirkulaci čerstvého vzduchu uvnitř korbičky. Korba pasuje na všechny konstrukce značky, má nastavitelnou zádovou opěrku, nechybí polstrování, vnitřní bavlněný potah, vyjímatelná vložka a úchyt pro přenášení z EKO kůže. Důmyslně řešený tvar dna korby na principu kolébky umožňuje houpání. Součástí základní výbavy je nánožník, pláštěnka i moskytiéra. Váží 5,3 kg a disponuje lůžkem 76×34 cm. Potahový materiál, vyrobený ze zdraví nezávadných anti-alergenních látek, se snadno udržuje. Doporučovaná prodejní cena: 4.200,- Kč /samotná korbička/

06_navington_stojan_dockTip! Po návratu z procházky nebo jiných cest není třeba dítě probouzet. Korbu můžete snadno nacvaknout na stojan Dock, který je kompatibilní i se sportovní nástavbou Spinaker a autosedačkou Navington X-car. Pořídíte za 920,- Kč.

07_navington_fusak_forpik_odstin_azores

.

.

Universální zateplený fusak Navington Forpik je vhodný do korby Genua i sportovní nástavby Spinaker, neboť je vybaven otvory na pětibodové bezpečnostní pásy. V nabídce v několika barevných variantách. Pořídíte za 840,- Kč.

08_navington_rukavnik_muff_01V sortimentu této značky ještě upozorněme na praktický rukávník na rukojeť kočárku. Hřejivý rukávník Muff je vhodný pro většinu modelů kočárků Navington. Pořídíte za 720,- Kč.

Do třetice oblíbená značka X-lander

09_x-lander_x-pram_q_odstin_antarcticaX-pram: Hluboká korba je kompatibilní s konstrukcemi modelů XA, XT, X-Run a X1. Korba nabízí vnitřní  pratelnou vložku, nánožník, moskytiéru, pláštěnku, adaptéry a úchyt na přenášení. Zadní část potahu lze odkrýt a zajistit tak lepší cirkulaci vzduchu uvnitř korby. Váha 4,1 kg, rozměr lůžka 73×32 cm. Doporučovaná prodejní cena samotné korbičky je 3.010,- Kč.

X-pram Q: Tento model je vhodný ke konstrukcím kočárků XQ a X-Move. Oproti korbě X-pram je navíc vybaven polohovatelnou zádovou opěrkou, zajišťující dítěti vyšší komfort díky opěře zádíček a hlavičky. Váha 4,2 kg, rozměr lůžka 75×31 cm. Doporučovaná prodejní cena samotné korbičky je 3.720,- Kč.

10_x-lander_x-cosy_odstin_asiaZ fusaků upozorněme na model X-lander X-cosy, který pasuje do obou hlubokých koreb a v nabídce je ve všech barvách aktuální kolekce. Pořídíte za 820,- Kč.

Pro úplné doplnění – nánožníky ke sportovním sedačkám jsou u kočárků značek X-lander a Navington v základní výbavě, u značky TFK lze nánožník dokoupit.

Více informací najdete na www.babypoint.eu včetně facebookových stránek, www.x-lander.cz, www.kocarky-tfk.cz nebo www.navigton.cz.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/hluboke-korby-a-fusaky-do-chladnych-zimnich-dnu/9305/feed 0 9305
V těhotenství na diety zapomeňte http://www.mojebrisko.cz/v-tehotenstvi-na-diety-zapomente/9794 http://www.mojebrisko.cz/v-tehotenstvi-na-diety-zapomente/9794#respond Sun, 03 Feb 2019 20:08:00 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=9794 Těhotenství představuje životní etapu, která je pro ženu úplně nová. Mění se v podstatě vše, kvalita vlasů, nehtů, kůže, ale také postava. Právě o tu se většina žen nejvíce bojí. Současný kult štíhlosti klade vysoké nároky na ženy a to platí i v těhotenství.

Některé celebrity se pyšní po celou dobu těhotenství nejen krásným bříškem, ale také dokonalou postavu. Je vůbec možné si v těhotenství udržet relativně štíhlou postavu a přibrat jen to nejnutnější? Jedno je však jisté, v těhotenství na diety rozhodně zapomeňte, miminko nechce hladovět!

Kolik kilo navíc je ideální?

Řešíte, kolik jste v těhotenství přibrala? Jaké jsou normy? Samozřejmě, že v „chytrých knížkách“ se dočtete, jaké jsou ideální váhové přírůstky v těhotenství. Ve skutečnosti není vhodné v těhotenství váhu příliš řešit.

Důležité je jediné, přibírat pravidelně a rovnoměrně. Neměla byste během měsíce přibrat například pět kilo. Pokud jste však přibrala o pár kilogramů víc, než kamarádka, rozhodně nemá smysl se tím trápit. V takovém případě je vhodné konzultovat vaši stravu s dietologem, který vám dám ty nejlepší rady jak se stravovat v období těhotenství.

Většina budoucích maminek se za své těhotenské tvary stydí. Mají obavu z toho, že se partnerovi nebudou již líbit a těhotenské oblečení volí raději volnějšího střihu. Někdy se rozhodnou situaci řešit dietou. To je samozřejmě ta největší chyba, která může mít nedozírné následky.

Nezapomínejte, že v těhotenství vyživujete nejen sebe, ale také miminko, které je na vás plně závislé. Pokud mu nedáte dostatek živin, mohou nastat komplikace a v nejhorším případě dokonce potrat.

Ovšem ani přejídání se není zrovna zdravé. Některé ženy se zase plně podřizují svým chutím a jsou schopné sníst na posezení celou čokoládu. Optimální váhový přírůstek v těhotenství by neměl překročit 15 kilogramů.

Ovšem hodně záleží na vaší počáteční váze, zda jste v prvním trimestru zhubla a také na genetických faktorech. Je třeba myslet na to, že každá maminka je jiná.

Pravidelný režim

Nejdůležitější je dbát na pravidelný režim. Rozhodně neplatí, že musíte jíst za dva. Příjem kalorií na den by pro těhotnou ženu měl být o něco vyšší, ale rozhodně ne dvojnásobně. Nejdůležitější je, aby byla vaše strava skutečně rozmanitá.

Jediné, čemu se můžete bez výčitek vyhýbat, je smažené a tučné jídlo. Jinak si dopřejte pestrý jídelníček, ve kterém nechybí ani sladké pokrmy. Ty však jezte v menším množství, naopak se neomezujte v konzumaci ovoce a zeleniny. Vaše strava by měla obsahovat nejlépe 40 % obilovin, 30 % bílkovin a 30 % ovoce a zeleniny.

Jídlo si rozvrhněte na menší porce a jezte alespoň pětkrát, klidně i vícekrát denně. K tomu přidejte aktivní, samozřejmě přiměřený pohyb. Tato kombinace je naprosto ideální a je to maximum, co můžete pro sebe a své dítě udělat.

V těhotenství nehubněte

Jediné období v těhotenství, kdy je možné pár kilo zhubnout, je první trimestr. Některé ženy trpí velkými nevolnostmi a mohou zhubnout až několik kilogramů. V takovém případě to nemůžete nijak ovlivnit, nemá smysl se tím trápit. Pokud však zvracíte nadměrně, je vhodné se s tím svěřit svému gynekologovi.

Udržte si postavu sportem

Pokud si chcete udržet pěknou postavu v těhotenství, máte několik možností. Jezte vyváženou stravu bohatou na ovoce a zeleninu. V jídle se ale rozhodně neomezujte a raději zvolte více pohybu. Samozřejmě s ohledem na váš zdravotní stav.

Pokud jste nebyla zvyklá sportovat, v těhotenství s tím nezačínejte a raději zvolte časté procházky. Nadýchat se čerstvého vzduchu je nejen zdravé, ale také přínosné. Velice vhodný pohyb je těhotenské plavání nebo cvičení. Seznámíte se s dalšími maminkami a můžete si vyměňovat své zkušenosti.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/v-tehotenstvi-na-diety-zapomente/9794/feed 0 9794