MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě http://www.mojebrisko.cz Magazín o těhotenství, mateřství Thu, 18 Aug 2016 20:27:39 +0000 cs-CZ hourly 1 24742408 Těhotenství bez strašáků http://www.mojebrisko.cz/tehotenstvi-bez-strasaku/10134 http://www.mojebrisko.cz/tehotenstvi-bez-strasaku/10134#respond Thu, 18 Aug 2016 19:56:34 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=10134 tehotenstvi-bez-strasakuVše, co opravdu potřebujete vědět

Revoluční průvodce těhotenstvím: předkládá nastávajícím maminkám fakta a ponechává rozhodnutí na nich

Když ekonomka Emily Oster otěhotněla, setkala se jako většina žen se spoustou upozornění, zákazů a doporučení. Nepít kávu a alkohol, vyřadit z jídelníčku spoustu oblíbených jídel, spát na zádech, podstupovat řadu testů… Obrovsky ji záleželo na tom, dělat správná rozhodnutí, ale doktoři ji nebyli schopni sdělit důvody ani možné dopady lépe, než že „sklenička vína by neměla vadit“ nebo že v jejím věku „se ten test prostě dělá“. Jako ekonomka byla zvyklá rozhodovat se na základě dostupných dat, při porovnání kladů a záporů. Nezdálo se jí, že v těhotenství to takhle funguje.

Jako profesorka na univerzitě si opatřila data a studie, z nichž všeobecně uznávaná pravidla těhotenství vycházejí, a s překvapením zjistila, že většina z nich bývá úzkostlivě interpretována a některé jsou zcela mylné.

Své poznatky sepsala do knihy, v níž vyvrací mýty a vysvětluje vše od skutečných účinků kávy až po překvapivě nebezpečné zahradničení. Uvádí přínosy i rizika umělého vyvolání porodu a dává do souvislostí paušálně přijímaná doporučení odběrů kvůli testování plodu, nabývání na váze, těhotenství po 35 letech věku nebo těhotenské nevolnosti. S oporou ve skutečných statistických datech si tak nyní nastávající maminky mohou užít třeba své občasné skleničky vína a lépe i celého radostného očekávání.

Tato kniha je překladem veleúspěšného vydání knihy Expecting Better.

„Tato kniha přináší nastávajícím maminkám obrovské uklidnění!“
— Harvey Karp, M.D., autor proslulé řady výchovných knih Nejšťastnější miminko v okolí, Nejšťastnější batole v okolí atd.

„Konečně se našel někdo tak moudrý jako Emily Oster a proklestil se houštinou zákazů, úzkostlivostí a zakořeněných názorů a předložil nám fakta. Tato kniha je velmi poučná a uklidňující kniha. Skoro bych díky ní chtěla znovu otěhotnět.“
— Pamela Druckerman, autorka bestsellerů o výchově dětí: Bringing Up Bébé, A dost! Francouzské děti nedělají scény a Dítě… A co teď?

„Kniha dopřává nastávajícím maminkám novou cestu na porodní sál.“
– The Times

„Osterov přináší nastávajícím maminkám prakticky ověřené rady, kterých se jim nedostává v ordinacích jejich lékařů.“
– Amazon.com

„Těhotné mohou pít alkohol a jíst tatarák. Nová kniha boří zažité mýty. Ženy by podle ní měly vzít své těhotenství zpět do svých rukou.“
– OnaDnes.cz

K zakoupení zde: www.albatrosmedia.cz

]]>
http://www.mojebrisko.cz/tehotenstvi-bez-strasaku/10134/feed 0 10134
„Už Chodíte“ ? http://www.mojebrisko.cz/uz-chodite/10115 http://www.mojebrisko.cz/uz-chodite/10115#respond Thu, 18 Aug 2016 19:51:24 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=10115 sofinkananocniku„Už chodíte? Přeci jenom už je velká, už by jste měli.“ obrátila se na mě má budoucí tchýně s vtíravou otázkou…já jsem raději zabořila vidličku do cheescaku s vědomím, že mi má střeva netolerující laktózu večer vše spočítají…

„Sofinko, už by jsi měla chodit, viď“, nedala se odbýt a jala se hustit alespoň do naší nejmladší dcery…ano měla, rozumějte řeč je o nočníku…Chtěla jsem rozvinout smysluplnou debatu o tom, že dětský močový měchýř dozrává až kolem dvou let a dřívější posazování dítěte na nočník vede jen ke jeho zmatenosti, protože není schopné potřebu ani pochopit ani zadržet…ale někdy je lepší mlčeti.

Jsem asi zaostalá matka, která netlačí své děti kupředu..neřešila jsem nikdy, kdy začnou mluvit a tak jsem je nemotivovala předčítáním kroniky ku správné mluvi…ani jsem je netahala za ruce jako opičky, a nevláčela je kolem nábytku s jásáním „Už chodíme!“

A představa, že sleduji dítě celý den a při sebemenším záškubu obočí s ním utíkám nad kbelík v rámci bezplenkové metody, se mi taky nikdy nezamlouvala…

Nechávám svým dětem čas a prostor na růst, nikam je neženu a všechno má své tempo, pro někoho možná líné. A tak často slýchávám narážky na dudel nebo to, že já jsem byla v roce bez plínek a můj budoucí muž samozřejmě také. Asi jsem moc líná nebo pro společnost neschopná, ale mě to tak vyhovuje…v díky mi přišlo letní období a tak jsem mohla s radostí opáčit :“ Čekáme na léto, až bude teplo, to je na trénink nejlepší čas,“

Uff, vyvázla jsem a tak jsem v předpovědi kroutících se vnitřností mohla dortík odložit..

Léto se přiblížilo, puštěná klimatizace mi ho denně připomínala a tak holt nastal čas na to slavné nočníkování…jak jsem se opět přesvědčila, ani páté dítě ze mě rozhodně mistra neudělalo a tak v zápřahu byl mop a vlhčené ubrousky . Ne každá potřeba se dá jen setřít…

A co Vy? Také posloucháte rady ostatních, zkušenějších nebo máte své tempo?

P.S. Hurá! Už  i MY chodíme!:-)

]]>
http://www.mojebrisko.cz/uz-chodite/10115/feed 0 10115
Změny prsů http://www.mojebrisko.cz/zmeny-prsu/330 http://www.mojebrisko.cz/zmeny-prsu/330#respond Thu, 18 Aug 2016 13:59:48 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=330 Velmi brzo se zvyšuje citlivost prsů. Někdy žena pociťuje napínání, svědění nebo bolest. Prsa se zvětšují. Bradavkový dvorec dostává tmavší barvu. Žíly na prsech promodrávají. Zvětšují se bradavky. Někdy se z nich dá tlakem získat nažloutlá tekutina, které se říká kolostrum. Změny prsů nastávají v druhém a třetím měsíci. V pátém měsíci už mají být bradavky dobře vyvinuty. Zvětšování prsů, přibývá její váhy. Kdyby se o něj nepečovalo, protahovala by se kůže a vznikly by svislé prsy. Tomu zabrání dobrá podprsenka. Nikdy nenechávejte prsa volna. Prsa denně myjte kruhovými pohyby. Kůži lehce masírujte. Nevynechávejte bradavky, které občas natřete krémem.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/zmeny-prsu/330/feed 0 330
Ranní nevolnosti http://www.mojebrisko.cz/ranni-nevolnosti/324 http://www.mojebrisko.cz/ranni-nevolnosti/324#comments Thu, 18 Aug 2016 13:54:16 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=324 Bývají častěji při prvém těhotenství. U některých žen se projeví je „zvedáním žaludku“, na nucení ke zvracení, jiná žena skutečně zvrací. Těhotenským nevolnostem se říká ranní nevolnosti, mohou se také objevovat kdykoliv ve dne nebo v noci. Nevolnosti přicházejí většinou v pátém týdnu těhotenství a přestávají zpravidla ve čtvrtém měsíci. Můžete vyzkoušet některé prostředky proti nevolnosti. Ráno před vstáváním snězte suchar. Za půl hodiny teprve vstaňte. Omezte ve stravě tekutiny.

Jezte raději méně, zato častěji. Máte-li nevolnost ráno a poledne, jezte hlavní jídlo večer, je–li tomu obráceně, jezte více ráno a v poledne. Někdy velice dráždí pachy z kuchyně, proto na pár dní přestaňte vařit. Potíže po pár dnech vymizí.
Jinou z těhotenských obtíží je nadměrné slinění, to může trvat celý den a udržuje se i několik měsíců.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/ranni-nevolnosti/324/feed 2 324
Vajbr a zánik neuronů http://www.mojebrisko.cz/vajbr-a-zanik-neuronu/10112 http://www.mojebrisko.cz/vajbr-a-zanik-neuronu/10112#respond Thu, 18 Aug 2016 11:50:23 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=10112 „Mami a budu mít taky ten vajbr?“ Obrátila se na mě naše nejstarší dcera Kája s úžasem v očích a zřejmě očekávání moderní technologie budoucnosti. Míchala jsem zrovna těstoviny k večeři a na nějakej vajbr jsem neměla ani myšlenky.

„Cože? jakej vajbr? Radši prostři k večeři,“ opáčila jsem  na ní, ale přiznejme si pravdu. Nechtěla jsem dát na sobě znát údiv a překvapení. A taky šok. Šok sama ze sebe! Jsem totálně mimo mísu! Já totiž nevím co je vajbr, psáno viber-jak jsem byla poučena svým drahým o půl hodiny později. Ano jsem mimo, nehoním pokémony po venku, když totiž venku jsem, honím svých pět dětí, aby došly živé k autu a domů. Musela bych být vážně praštěná chtít ještě honit někoho navíc, mám jenom dvě ruce, ne?

Zpátky k viberu, budu to psát spisovně, ať nejsem úplně za blbce, i když tak přemýšlím, jestli se to ještě dá zvrátit. Viber je technologie na psaní s lidmi…kupodivu znám whatsapp a aktivně ho používám, ale viber mi holt uniknul…teda nepřímo, už asi půl roku ho používám, jen jsem nevěděla co to je…

Letos mi bude 31, byly doby, kdy jsem dýchala s moderními vymoženostmi, přeinstalovávala systém v pc, defragmentovala disk a extrahovala soubory…taky jsem hodně četla, odborné knížky a zajímala se o spoustu věcí..Říká se, že každé těhotenství způsobí zánik několika set tisíc neuronů..vzhledem ke svým pěti dcerám můžu být vlastně ráda, že se ještě nehoupu na lustu jako opice a nehážu dolů slupky od banánu..ale já umím i řídit!

Deset let na mateřské mi trochu vymylo mozek a já se letos chystám vracet do původní kondice. No bude to sakra těžký boj a dlouhá cesta, doufám, že na jejím konci ještě zvládnu zapnout mikrovlnku.

Díky dcero, jsem zase o trochu chytřejší!

P.S. co je to doodle fruit games?!

]]>
http://www.mojebrisko.cz/vajbr-a-zanik-neuronu/10112/feed 0 10112
Léto, kdy jsme se potkali http://www.mojebrisko.cz/leto-kdy-jsme-se-potkali/10107 http://www.mojebrisko.cz/leto-kdy-jsme-se-potkali/10107#respond Tue, 05 Jul 2016 07:51:06 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=10107 leto-kdy-jsme-se-potkaliCassidy má za sebou ošklivý rozchod se svým klukem. Poslední na co má chuť, je potloukat se po městě a vzpomínat na to, co bylo. Když dostane nabídku pomáhat na letním táboře u moře, neváhá a jede.
S novou životní situací se vypořádává i Bryan. Po těžkém úrazu skončil na vozíku a jeho myšlenky se točí jen kolem toho, co už nikdy nezažije. Nikdy nebude chodit, nikdy si nezasurfuje, nikdy si nezatančí ploužák s holkou. Zpátky k normálnímu životu a pryč od smutných myšlenek mu má pomoct práce táborového vedoucího.
Když se Cass a Bryan setkají, má každý z nich své vlastní plány. Ona si chce léčit bolavé srdce, on zas svoji posmutnělou mysl. Ani jeden rozhodně nečeká, že potká lásku…

K zakoupení zde: www.fragment.cz

]]>
http://www.mojebrisko.cz/leto-kdy-jsme-se-potkali/10107/feed 0 10107
Hýbete se rádi? Pořiďte si správný typ sportovního kočárku. http://www.mojebrisko.cz/hybete-se-radi-poridte-si-spravny-typ-sportovniho-kocarku/10084 http://www.mojebrisko.cz/hybete-se-radi-poridte-si-spravny-typ-sportovniho-kocarku/10084#respond Fri, 03 Jun 2016 20:49:14 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=10084 01-tfk-joggster-lite-16-prodava-babypoint

Nový odlehčený karbonový kočárek TFK Joggster Lite na 16″ kolech pro rodiče sportovce

Přestože kategorii sportovních kočárků najdete u každého výrobce dětských kočárů, modely vhodné pro aktivní rodiče nabízejí pouze vybraní. Díru na trhu v devadesátých letech velmi dobře vyplnila německá společnost TFK (Trend For Kids), která se hned od založení v roce 1997 začala zabývat kočárky vhodnými pro běh, jogging či bruslení. Letos tento výrobce představil odlehčenou konstrukci s karbonem na 16″ nafukovacích kolech. Novinka TFK Joggster Lite 16″ oproti osvědčené trojkolce TFK Joggster III 16″ ubrala na váze a přidala ve výbavě. U setu s karbonovou konstrukcí je navíc v základu přední otočné dvojkolečko, které užijete mimo sportovní aktivity. Kočárky mají bytelnou šroubovanou konstrukci s prostorným sezením, kotoučové brzdy, nafukovací kolečka s odpružením, potahy na konstrukci zavěšené tak, aby se nárazy za jízdy co nejvíce tlumily, prodyšné lůžko, kompletní ovládání na rukojeti či reflexní prvky. Samozřejmostí je certifikace TÜV pro sportovní využití.

 

02-tfk-joggster-lite-16-odstin-mudd-babypointLehká, skladná a v terénu nepřekonatelná novinka

Provedení části zadní konstrukce z karbonu přineslo odlehčenému kočárku TFK Joggster Lite 16″ úsporu 1 kg. Spolehlivé kotoučové brzdy se pohodlně ovládají na výškově nastavitelné ergonomické rukojeti. 16″ kolečka do terénu jsou nafukovací a odnímatelná. Vyměnitelné přední otočné dvojkolečko, které je u tohoto modelu součástí výbavy, se bude hodit při jízdě mimo sportovní aktivity, zejména ve městě. Prodyšné sezení s 5bodovými pásy je prostorné, chráněné velkou sklápěcí stříškou s postranními kapsami a UV síťkou v zadní části. Snímatelný a pratelný potah kočárku s reflexními prvky je na konstrukci speciálně zavěšený, aby lépe odolával nárazům při jízdě. Opěrka lůžka z prodyšného materiálu má plynulé polohování, nastavitelná je i opěrka nohou a madlo. Na stabilní šroubované (nikoli nýtované) konstrukci s odpružením nechybí košík ani bezpečnostní pásek pro uchycení na ruku. Ten je záměrně umístěný pod těžištěm ve spodní části kočárku, čímž se předchází riziku zvrhnutí kočárku, dojde-li ke kolizi. Kočárek vyniká i velmi dobrou skladností v rozměrech 88 x 58 x 30 cm, odmontují-li se kolečka.

 

Na konstrukci kočárku lze nasadit hlubokou korbu TFK Quickfix a Multi X a po dokoupení adaptérů také první dětskou autosedačku různých značek. Korba Multi X má tu výhodu, že jakmile dítě začne sedět, lze z ní dočasně udělat sportovní sezení s možností obousměrného nasazení po i proti směru jízdy. V základu má kočárek sezení pouze po směru jízdy. Dokoupit můžete pláštěnku, moskytiéru i další doplňky.

 

Hmotnost kočárku bez příslušenství: 12,9 kg

Nosnost: 34 kg

Počet barevných variant potahu: 5

Doporučovaná prodejní cena: 20.890,- Kč          

 

03-tfk-joggster-lite-16-prodava-babypoint2

Klasika od TFK s celohliníkovou konstrukcí

05-tfk-joggster-iii-16-odstin-grey-babypointV sortimentu TFK je vedle nové odlehčené řady „Lite“ nadále možné pořídit i tradiční outdoorovou verzi vhodnou pro běh a kolečkové brusle. Model TFK Joggster III s 16″ koly (k dispozici je i varianta s 12″ koly) má hliníkovou konstrukci s odpruženou zadní nápravou, kotoučové brzdy u zadních kol s ovládáním na výškově nastavitelné ergonomické rukojeti a odnímatelná nafukovací kola. Sezení s 5bodovými pásy a madlem je prostorné, chráněné velkou sklápěcí stříškou s postranními kapsami, ve spodu se tradičně nachází košík. Zádová opěrka má 4 polohy, nožní lze nastavit do 3 úrovní. Potah, na konstrukci zavěšený tak, aby byly za jízdy minimalizovány nárazy, je snímatelný a pratelný. Ve výbavě najdete moskytiéru. Kočárek má skvělou skladnost. Po dokoupení hluboké korby ho lze používat od narození miminka, s použitím adaptérů na konstrukci můžete nasadit první dětskou autosedačku. Přední otočné dvojkolečko lze ke kočárku, který má v základu pevné přední kolo, koupit dodatečně.

 

Hmotnost kočárku bez příslušenství: 13,9 kg

Nosnost: 34 kg

Počet barevných variant potahu: 2

Doporučovaná prodejní cena: 16.370,- Kč          

 

06-x-lander-x-run-x-lander.cz-prodava-babypoint-04

X-lander X-Run nově s vylepšenou brzdou a zvětšenou boudičkou

08-x-lander-x-run-x-lander.cz-odstin-sea-blue-prodava-babypointSpolečnost Babypoint, která je výhradním dovozcem kočárků TFK na český trh, nabízí ekonomickou alternativu v sortimentu značky X-lander. Trojkolka X-Run, rovněž s certifikací TÜV pro sportovní vyžití, je atypická díky lehce zešikmeným zadním kolům, která zajišťují lepší stabilitu při běhu a bruslení. Kola jsou ložisková, rychle odnímatelná, nafukovací. Odolná hliníková konstrukce nese prostorné sezení odolávající nárazům při jízdě. Na výškově nastavitelné kloubové rukojeti s madlem z eko kůže se nachází zvonek, brzda, úchyty na tašku a držák nápojů. K dokonalé bezpečnosti přispívají 5bodobé pásy, bezpečnostní pásek na zápěstí proti odpojení kočárku a reflexní prvky. Zádová opěrka umožňuje plynulou regulaci sklonu, sklápěcí stříšku lze po rozepnutí zipu rozšířit, sezení má dvojitou výplň, potah zpevněné švy. Konstrukce je po dokoupení adaptérů kompatibilní s hlubokou korbou a vybranými typy prvních dětských autosedaček.

 

Hmotnost kočárku: 11,6 kg

Nosnost: 18 kg

Počet barevných variant potahu: 5

Doporučovaná prodejní cena: 10.490,- Kč

 

Pro více informací navštivte www.kocarky-tfk.cz, www.x-lander.cz a www.babypoint.eu nebo Facebook společnosti Babypoint.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/hybete-se-radi-poridte-si-spravny-typ-sportovniho-kocarku/10084/feed 0 10084
Jak ochránit sebe a své blízké pro případ nečekaného úrazu http://www.mojebrisko.cz/jak-ochranit-sebe-a-sve-blizke-pro-pripad-necekaneho-urazu/9941 http://www.mojebrisko.cz/jak-ochranit-sebe-a-sve-blizke-pro-pripad-necekaneho-urazu/9941#respond Fri, 03 Jun 2016 19:42:26 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=9941 Mnohdy stačí jedna vteřina a nečekaný úraz nás na dlouho, ne-li navždy vyřadí z aktivního života. Úrazy s sebou kromě zdravotních komplikací přinášejí také velké finanční problémy. Po nepříjemné události je totiž člověk nucen se vyrovnávat s dočasným nebo i trvalým výpadkem příjmu. V takovém případě je velmi dobrým pomocníkem správně zvolené pojištění.

Těžký úraz nám může na několik měsíců, ale klidně i natrvalo, zabránit ve výkonu práce a tím nás odstavit od zdroje příjmů. Naše výdaje – ať již na splátku půjčky, hypotéky nebo jen na provoz domácnosti – však zůstávají. Navíc je potřeba počítat i s dalšími náklady na léčení a nový způsob života spojený s následky úrazu.Ilustrační snímek_zdroj Freeimages.com (02)
Právě pro tyto případy je tu úrazové nebo rizikové životní pojištění, které pomáhá finanční nesnáze řešit. „Takové pojištění poskytne klientovi plnění ve výši řádově statisíců až milionů korun a vyřeší jeho obtížnou finanční situaci po těžkém úrazu,“ komentuje Jana Rodová, produktová specialistka z pojišťovny AXA. A na co všechno je vhodné se pojistit?
V prvé řadě jsou to podle Jany Rodové trvalé následky úrazu . Jednoduše řečeno, pokud úraz zanechá trvalé následky, správně nastavené pojištění zabezpečí vyplacení příslušné části ze sjednané pojistné částky. To může být podle typu pojistky vypočteno dvěma způsoby – lineárně, nebo progresivně.
„První definuje pojistné plnění jako procento trvalého tělesného poškození krát sjednaná pojistná částka, a nejvyšší možné plnění je přitom rovno pojistné částce. Plnění progresivní znamená, že se za určitý rozsah celkového poškození zvyšuje násobek pojistné částky v několika stupních. Maximální možné plnění potom může dosáhnout několika násobků původně sjednané pojistné částky,“ vysvětluje hlavní rozdíl Jana Rodová.
Součástí nabídky úrazového pojištění je také pojištění smrti následkem úrazu, jenž finančně pokryje nezbytné potřeby našich blízkých. Výše maximálního plnění bývá zpravidla nižší než u toho za trvalé následky úrazu. Je tomu tak proto, že život s trvalými následky je finančeně velice nákladný a výše plnění tomu proto odpovídá.
Jak pojištění trvalých následků, tak i pojištění smrti úrazem je obvykle možné sjednat i ve variantě pro případy, kdy k úrazu dojde následkem autonehody. Cena takového připojištění je nižší, často bývá vhodné tímto způsobem rozšířit krytí vztahující se na všechny úrazy u klientů, kteří hodně cestují.
Těžké úrazy jsou v rizikovém životním pojištění zahrnuty také v pojištění invalidity, kdy v případě, že se klient v důsledku úrazu stane invalidním, je mu vyplacena sjednaná pojistná částka, případně je po dobu trvání invalidity vyplácen sjednaný důchod. Připojištění invalidity navíc obvykle kryje i případy invalidity vzniklé následkem nemoci, jedná se tedy o jedno ze základních připojištění dobře postavené pojistné smlouvy.
Vedle rizika trvalých následků a smrti nabízejí úrazová a riziková životní pojištění mnoho dalších možností, na co se nechat pojistit. „Může se jednat například o pojištění pro případ závažných onemocnění, pobytu v nemoci nebo třebapojištění pro případ chirurgických zákroků,“ vyjmenovává Jana Rodová.
Jak bude pojištění vypadat, tedy jaké bude plnění, měsíční platba a na co všechno se necháme pojistit, je vždy na nás. Při výběru toho správného pojištění bychom měli podle Jany Rodové z pojišťovny AXA zohlednit zejména rizika plynoucí z našich aktivit, a samozřejmě také rodinný stav a další závazky.
Jinak řečeno, otec dvou dětí, který aktivně sportuje, bude pravděpodobně chtít pojištění s vysokým plněním, jež pokryje všechna rizika plynoucí z jeho zálib. Mladý bezdětný muž se zálibou v počítačových hrách si zřejmě pořídí pojištění s nižším plněním, které si bude chtít navýšit, až založí rodinu.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/jak-ochranit-sebe-a-sve-blizke-pro-pripad-necekaneho-urazu/9941/feed 0 9941
Závratě a slabost http://www.mojebrisko.cz/zavrate-a-slabost/581 http://www.mojebrisko.cz/zavrate-a-slabost/581#respond Wed, 01 Jun 2016 19:48:09 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=581 V časných měsících těhotenství zřídka v druhé polovině se někdy ženě zatočí hlava nebo cítí náhlou slabost až mdloby. Bývá to u žen, které tyto pocity mívaly v době měsíčků nebo těsně před nimi. U silné, zdravé ženy se takřka nevyskytují. Jinak jsou závratě a mdloby v těhotenství závažný příznak, který je nutno řešit a léčit. Nezapomeňte se o těchto potížích zmínit lékaři.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/zavrate-a-slabost/581/feed 0 581
Nelekejte se potíží http://www.mojebrisko.cz/nelekejte-se-potizi/580 http://www.mojebrisko.cz/nelekejte-se-potizi/580#respond Wed, 01 Jun 2016 19:47:40 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=580 Těhotenství není nemoc, proto také při něm nemá žena nepříjemné příznaky nemoci. Někdy se přesto ukážou větší nebo menší potíže, souvisící se změnou celkového stavu. Je dobré, když je žena předem na ně připravená, takže se jich nelekne. Dovede si vysvětlit příčin a ví, zda je možno stav zlepšit, či zda je třeba se obrnit trpělivostí.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/nelekejte-se-potizi/580/feed 0 580