MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě http://www.mojebrisko.cz Magazín o těhotenství, mateřství Sat, 14 Apr 2018 18:02:12 +0000 cs-CZ hourly 1 24742408 Citlivě na jemnou pokožku kojenců http://www.mojebrisko.cz/citlive-na-jemnou-pokozku-kojencu/9467 http://www.mojebrisko.cz/citlive-na-jemnou-pokozku-kojencu/9467#comments Sat, 14 Apr 2018 09:47:59 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=9467 I v dospělosti se řada z nás potýká s různými typy ekzému a kožních komplikací, dětská pokožka je ještě mnohem citlivější a nepříjemnosti mohou způsobit i malá podráždění. Proto vyžaduje pokožka našich nejmenších citlivou péči. Máme pro vás několik rad, na co si dát obzvlášť pozor. Kůže je největším orgánem našeho těla, slouží jako jeho […]

The post Citlivě na jemnou pokožku kojenců appeared first on MojeBříško.cz - těhotenství, porod, péče o dítě.

]]>
dite_na_louce

I v dospělosti se řada z nás potýká s různými typy ekzému a kožních komplikací, dětská pokožka je ještě mnohem citlivější a nepříjemnosti mohou způsobit i malá podráždění. Proto vyžaduje pokožka našich nejmenších citlivou péči. Máme pro vás několik rad, na co si dát obzvlášť pozor.

Kůže je největším orgánem našeho těla, slouží jako jeho ochrana před vnějším prostředím a infekcemi. Dětskou pokožku tvoří zejména lipidy, ty jsou obzvlášť důležité pro bariérovou funkci pokožky a její hydratační rovnováhu. Hydrolipidová vrstva však má jinou strukturu než u dospělých, navíc je dětská kůže 5x tenčí než “dospělácká” a všechny její funkce a vlastnosti nejsou dostatečně vyvinuty. Aby bylo vaše děťátko spokojené, mělo by mít zdravou a hydratovanou pokožku, nejdůležitější je zejména prevence.

pece_o_diteJak u malých dětí předejít kožním potížím?

 • Praní prádla – používejte jemné prací prostředky i aviváže, enzymy a umělá barviva mohou vyvolat podráždění. Důkladně tedy studujte složení výrobků a perte minimálně na 60 stupňů, abyste prádlo zbavili veškerých bakterií.
 • Vhodná kosmetika – používejte kosmetiku speciálně určenou pro dětskou pokožku, její složení se liší od kosmetiky pro dospělé. Jako prevence proti alergiím a ekzémům je vhodné pokožku pravidelně hydratovat krémem nebo mlékem, v zimním období je vhodnější používat prostředky na mastnější bázi. Tradicemi a lety ověřený heřmánek může pomoci na řadu kožních neduhů. Například obklady z heřmánkového nálevu pomáhají na opruzeniny, éterický olej z heřmánku – azulen – má zklidňující hojivý a antiseptický účinek, najdete ho například v dětském zásypu AVIRIL, který přináší úlevu vysušené a svědivé pokožce a zabraňuje opruzení a zarudnutí.
 • Koupání – pokud se rozhodnete koupat dítě každý den, není třeba pokaždé používat šampon a mýdlo, které mohou dětskou pokožku zbytečně vysušovat. Do koupele můžete přidat olej a po koupeli použít některé z řady pečujících dětských mlék a krémů. Naše babičky k tomuto účelu používaly nesolené sádlo, některé maminky se k němu kloní i dnes, hodí se zejména na velmi suchá a praskající místa na pokožce.
 • Vhodná strava – zdravá kůže je dobrým indikátorem vyváženosti stravy. Pokud pokožce schází pružnost, je suchá a podrážděná, může to značit nedostatek minerálů a vitamínů.
 • Ne vlně a syntetickým vláknům – mezi časté alergeny patří v dětském věku roztoči, prach, ale také vlna a syntetické materiály. Syntetická vlákna mohou u dětí vyvolávat nejen nepříjemné pocity jako svědění a kousání, ale také alergie nebo plísně, proto je raději nahraďte bavlnou.
 • Pozor na sluníčko – také tvorba pigmentu melaninu není u dětí dostatečná, proto je třeba na sluníčku pokožku chránit krémem s vysokým ochranným faktorem. Čím je dítě mladší, tím je jeho pokožka na UV záření citlivější.

The post Citlivě na jemnou pokožku kojenců appeared first on MojeBříško.cz - těhotenství, porod, péče o dítě.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/citlive-na-jemnou-pokozku-kojencu/9467/feed 1 9467
Kojení předčasňátek http://www.mojebrisko.cz/kojeni-predcasnatek/9430 http://www.mojebrisko.cz/kojeni-predcasnatek/9430#respond Sat, 07 Apr 2018 19:41:07 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=9430 Kojení předčasně narozených dětí, tedy miminek, která se narodila dříve než ve 38. týdnu těhotenství, je snad ještě přínosnější než kojení dětí donošených. Nedonošená miminka dokonce lépe koordinují sání a dýchání při kojení, než při sání z láhve. Kojení je pro ně i méně namáhavé, než sání z láhve. Miminka pouze reagují na tok mléka, pokud je pomalý […]

The post Kojení předčasňátek appeared first on MojeBříško.cz - těhotenství, porod, péče o dítě.

]]>
Kojení předčasně narozených dětí, tedy miminek, která se narodila dříve než ve 38. týdnu těhotenství, je snad ještě přínosnější než kojení dětí donošených. Nedonošená miminka dokonce lépe koordinují sání a dýchání při kojení, než při sání z láhve. Kojení je pro ně i méně namáhavé, než sání z láhve. Miminka pouze reagují na tok mléka, pokud je pomalý (při nízké tvorbě mateřského mléka, špatném přisátí), často usínají, pokud je rychlý (při dostatečné tvorbě mateřského mléka, správném asymetrickém přisátí, používání techniky stlačování prsu), dítě pije, dokud není syté.

Nastartování laktace velmi pomáhá kontakt miminka a maminky kůži na kůži,bonding pomocí tzv. klokánkování. V co nejvyšší míře fyzického kontaktu s miminkem by měla být maminka podporována od první chvíle, kdy je to možné. Odstříkávat nebo výkonnou odsávačkou mléka odsávát mateřské mléko obvykle jde nejlépe, pokud maminka na miminko vidí, např. sedí u inkubátoru. Maminka by neměla po porodu váhat s kontaktováním kvalitně vyškolené a zkušené laktační poradkyně. Kojit předčasně narozené dítě je možné ihned, jak o kojení projeví zájem, obvykle od věku odpovídajícího 27. až 30. týdnu těhotenství, když má dítě vyvinutý sací reflex, před tím je dítě vyživováno intravenózně (do žíly) či krmeno sondou do žaludku.

Pokud je sací reflex nevyvinutý nebo oslabený, nedoporučuje se, stejně jako u všech ostatních dětí a ze stejných důvodů, krmení z láhve. Všechny náhrady bradavky (láhev, kloboučky, dudlík) kazí techniku kojení – ohrožují u dítěte správné přisátí a efektivní sání, mohou snižovat laktaci a způsobit bojkot kojení (předčasné odstavení), používaní kloboučků s sebou nese riziko poranění bradavek, vzniku bakteriální nebo kvasinkové infekce a mizí výhody sání přímo z prsu (např. tvorba mateřského mléka na míru dítěti), dudlík v puse dítěte může maskovat první signály hladu (dítě se uspokojí dudáním naprázdno), technika sání z láhve je jiná než z prsu a navíc z ní mléko teče rychleji. Pro podávání dokrmu, ať již odstříkaným nebo odsávačkou mléka odsátým mateřským mlékem nebo umělým mlékem, existují mnohem vhodnější způsoby, jako je použití suplementoru – laktační pomůcky přímo na prsu, není-li k dispozici nebo pokud se miminko nepřisává, pak krmení z pohárku, přinejhorším z injekční stříkačky s cévkou přes prst.

kojeni_predcasnatek

Mateřské mléko a jeho význam pro předčasně narozené děti

Výzkumy ukázaly, že mateřské mléko chrání (nejen) nedonošence např. před celkovou infekcí organismu (sepsí), zánětem střeva, průjmům, infekcím dýchacích cest, močové soustavy a středního ucha, snižuje pravděpodobnost náhlého úmrtí dítěte v průběhu prvního roku, snižuje riziko cukrovky, nádorů, obezity a kardiovaskulárních chorob a prospívá rozvoji mozku a kostí dítěte, pomáhá dítěti zvládat bolest při nemoci či zranění. Navíc obsahuje gastrointestinální růstové faktory, které výrazným způsobem ovlivňují zrání nezralé střevní sliznice u nedonošence a tím i to, aby střevo miminka bylo funkční, správně probíhalo trávení a efektivně se z mléka vstřebávaly živiny.

I mléko matek předčasně narozených dětí je obvykle dokonale uzpůsobené potřebám dítěte, obsahuje více bílkovin a více imunologicky aktivních látek. Ne všechny předčasně narozené kojené děti musí být dokrmovány fortifikátory (vyráběnými z kravského mléka), je třeba důkladně zvážit veškeré možné přínosy a rizika fortifikace a pokud je k ní přistoupeno, nepodávat fortifikátor lahví, ale pouze suplementorem, případně z pohárku.

Osobní zkušenosti a příběhy maminek z Modrého koníka

Použité zdroje:
* http://www.modrykonik.cz/kojeni-predcasne-narozenych-deti/

The post Kojení předčasňátek appeared first on MojeBříško.cz - těhotenství, porod, péče o dítě.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/kojeni-predcasnatek/9430/feed 0 9430
Přítelkyně http://www.mojebrisko.cz/pritelkyne/10492 http://www.mojebrisko.cz/pritelkyne/10492#respond Sun, 18 Mar 2018 21:37:57 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=10492 Návykový psychothriller odhaluje napjatý vztah mezi matkou, synem a jeho přítelkyní Laura má zdánlivě všechno, co si může přát. Úspěšnou kariéru, bohatého manžela a pohledného syna Daniela. Ten se jednoho dne seznámí s Cherry a bezhlavě se do ní zamiluje. Objevila se tahle okouzlující dívka v Danielově životě náhodou? Jaká tajemství skrývá? Aby Laura ochránila […]

The post Přítelkyně appeared first on MojeBříško.cz - těhotenství, porod, péče o dítě.

]]>
Návykový psychothriller odhaluje napjatý vztah mezi matkou, synem a jeho přítelkyní
Laura má zdánlivě všechno, co si může přát. Úspěšnou kariéru, bohatého manžela a pohledného syna Daniela. Ten se jednoho dne seznámí s Cherry a bezhlavě se do ní zamiluje. Objevila se tahle okouzlující dívka v Danielově životě náhodou? Jaká tajemství skrývá? Aby Laura ochránila svůj vztah se synem, uchýlí se k nestoudné lži, která bude mít pro všechny nedozírné následky.

K zakoupení zde: www.albatrosmedia.cz

The post Přítelkyně appeared first on MojeBříško.cz - těhotenství, porod, péče o dítě.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/pritelkyne/10492/feed 0 10492
Když dítě onemocní http://www.mojebrisko.cz/kdyz-dite-onemocni/245 http://www.mojebrisko.cz/kdyz-dite-onemocni/245#respond Mon, 12 Mar 2018 20:29:08 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=245 Pro pomoc při rozhodování, kdy pozorovat a vyčkávat a kdy již zavolat lékaře. Novopečení rodiče se neustále obávají, jak zvládnou nemoc dítěte. Jak poznají, že miminko je doopravdy nemocné? Udržovat co nejlepší zdravotní stav dítěte budete společně s dětským lékařem. Nezapomínejte, lékaři rádi pomohou. Proto neváhejte a v případě jakýchkoli obav vyhledejte odbornou radu nebo […]

The post Když dítě onemocní appeared first on MojeBříško.cz - těhotenství, porod, péče o dítě.

]]>
Pro pomoc při rozhodování, kdy pozorovat a vyčkávat a kdy již zavolat lékaře.

Novopečení rodiče se neustále obávají, jak zvládnou nemoc dítěte. Jak poznají, že miminko je doopravdy nemocné?

Udržovat co nejlepší zdravotní stav dítěte budete společně s dětským lékařem. Nezapomínejte, lékaři rádi pomohou. Proto neváhejte a v případě jakýchkoli obav vyhledejte odbornou radu nebo pomoc.

Naštěstí, pokud věnujete trochu času seznámením se s příznaky nemocí u dětí, získáte mnohem větší sebedůvěru, až nemoc přijde. Přehled příznaků vám pomůže rozhodnout se, kdy ještě pozorovat a vyčkávat a kdy již zavolat lékaře.

Udržovat co nejlepší zdravotní stav dítěte budete společně s dětským lékařem. Nezapomínejte, lékaři rádi pomohou. Proto neváhejte a v případě jakýchkoli obav vyhledejte odbornou radu nebo pomoc.

Kdy volat lékaře a konzultovat příznaky nemoci vašeho děťátka:

 • Co: Připravte si podrobný popis příznaků u nemluvněte.
 • Jak dlouho: Nahlaste, jak dlouho už jsou tyto příznaky patrné.
 • Voláte-li až po několika hodinách, budete muset sdělit lékaři více informací. Sdělte věk dítěte a popište všechny předchozí stavy nebo zdravotní potíže.
 • Zůstaňte klidní a buďte maximálně konkrétní
 • Lékař chce zpravidla vědět, zda má dítě zvýšenou teplotu, jak vysokou a jak dlouho je zvýšená. Než zavoláte, změřte mu teplotu, pokud nejde o skutečně akutní stav.

U malých kojenců, zvláště ve věku do 3 měsíců, se volá lékař v případě trochu jiných příznaků než u starších miminek a batolat. Proto zde uvádíme dvě následující kategorie: Příznaky onemocnění u velmi malých kojenců a příznaky onemocnění u kojenců a batolat.

The post Když dítě onemocní appeared first on MojeBříško.cz - těhotenství, porod, péče o dítě.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/kdyz-dite-onemocni/245/feed 0 245
Hurá na nákupy! http://www.mojebrisko.cz/hura-na-nakupy/243 http://www.mojebrisko.cz/hura-na-nakupy/243#respond Sat, 10 Mar 2018 20:21:53 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=243 Co musíte svému miminku skutečně koupit? Chodit do obchodů, které přetékají množstvím kojeneckého zboží, vás může vyčerpávat. Jak se dovíte, co budete doopravdy potřebovat, až se děťátko narodí? Zde je seznam základních věcí, které vám poslouží do začátku v prvních dnech života miminka. Možná, že se toho zdá být hodně, ale budete se divit, jak […]

The post Hurá na nákupy! appeared first on MojeBříško.cz - těhotenství, porod, péče o dítě.

]]>
Co musíte svému miminku skutečně koupit?

Chodit do obchodů, které přetékají množstvím kojeneckého zboží, vás může vyčerpávat. Jak se dovíte, co budete doopravdy potřebovat, až se děťátko narodí?

Zde je seznam základních věcí, které vám poslouží do začátku v prvních dnech života miminka. Možná, že se toho zdá být hodně, ale budete se divit, jak vaše miminko každý den rychle poslintá a poblinká postýlku a oblečení. Budete-li mít nějaké oblečení navíc, ušetříte si starosti s praním:

 • 6 bavlněných bodíček, dupaček nebo overalů se zapínám vpředu
 • 6 až 10 bavlněných úpletových košilek se zapínáním na cvočky vpředu (s dlouhým i krátkým rukávem)
 • několik bavlněných triček
 • 1 nebo 2 tenké svetříky
 • 4 páry ponožek
 • 2 páry bačkůrek
 • Plenky novorozenecké velikosti. Pokud máte v plánu používat papírové, opatřete si takové, které také sají tekutou kojeneckou stolici.
 • Jemný bavlněný klobouček
 • Alespoň jeden se širokým kšiltem, který chrání oči před sluníčkem na procházce.
 • Teplý overal a rukavičky na procházky v chladném počasí.
 • Eventuelně jeden nebo dva páry tenkých rukaviček proti škrabání. Nepoužívejte je, není-li to nutné. Většina miminek je ani nepotřebuje a všechna mají ráda volné prstíky na zkoumání a cucání, které je uklidňuje. Lepší je miminku stříhat nehtíky, než jim zakrývat ručičky!
 • 2 až 3 jemné osušky kojenecké velikosti a 3 až 4 žínky
 • 3 až 4 natahovací prostěradla na matraci do postýlky nebo košíku (vypněte je pevně kolem matrace)
 • Několik bavlněných prostěradel
 • 2 až 3 bavlněné dětské pokrývky (abyste mohli snadno střídat počet vrstev na přikrytí miminka a nebylo mu moc teplo – nezapomeňte, že přeložená přikrývka je jako dvě vrstvy). Nepoužívejte nadýchané přikrývky. Někteří odborníci se domnívají, že představují riziko náhlého kojeneckého úmrtí.
 • Eventuelně několik přikrývek do kočárku
 • Jednu silnou jemnou deku nebo pléd na podlahu na hraní

Bezpečnostní doporučení
Řiďte se jimi při nákupech dětského oblečení.

 • Vybírejte bavlnu nebo bavlněné směsi, které jsou jemné a snadno se perou
 • Podívejte se, zda je na visačce označení „nehořlavé”.
 • Neoblékejte dítě do oblečků s tkaničkami (mikiny s kapucou a tkaničkami); mohou se zaplést do prstíků na rukou, na nohou a dokonce omotat kolem krku.
 • Vyberte trička, košilky, svetříky s dostatečným otvorem na hlavu, aby oblékání bylo snadné pro vás a pohodlné pro dítě.
 • Pravidelně kontrolujte, zda knoflíky nejsou uvolněné, je tu nebezpečí vdechnutí.
 • Nekupujte oblečky s ozdobami jako jsou korálky nebo stuhy, které jsou pro ručičky pokušením. Pokud se uvolní, představují nebezpečí udušení.

Informace, jak zařídit dětský pokojík, hledejte v článcích „Potřeby pro děti“.
Jakou autosedačku budete potřebovat na první cestu autem s miminkem (domů z porodnice!), hledejte v „Průvodci nabídkou autosedaček“.

The post Hurá na nákupy! appeared first on MojeBříško.cz - těhotenství, porod, péče o dítě.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/hura-na-nakupy/243/feed 0 243
Kojenci do 3 měsíců: Co byste měli mít v lékárničce http://www.mojebrisko.cz/kojenci-do-3-mesicu-co-byste-meli-mit-v-lekarnicce/248 http://www.mojebrisko.cz/kojenci-do-3-mesicu-co-byste-meli-mit-v-lekarnicce/248#comments Thu, 08 Mar 2018 20:40:18 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=248 Telefonní číslo na dětského lékaře, místní nemocnici a záchranou zdravotnickou službu uložte uvnitř lékárničky. Lahvičky s bezpečnostními uzávěry. Paracetamol ve formě sirupu pro kojence. K dostání jsou i další preparáty různé koncentrace. Nepředpokládejte, že dávkování je u všech stejné. Dávka pro vaše dítě závisí na jeho věku, váže a výšce. Vždy konzultujte dávkování s lékařem. […]

The post Kojenci do 3 měsíců: Co byste měli mít v lékárničce appeared first on MojeBříško.cz - těhotenství, porod, péče o dítě.

]]>
Telefonní číslo na dětského lékaře, místní nemocnici a záchranou zdravotnickou službu uložte uvnitř lékárničky.

Lahvičky s bezpečnostními uzávěry.

 • Paracetamol ve formě sirupu pro kojence.
 • K dostání jsou i další preparáty různé koncentrace. Nepředpokládejte, že dávkování je u všech stejné. Dávka pro vaše dítě závisí na jeho věku, váže a výšce. Vždy konzultujte dávkování s lékařem. Lék dejte kojenci jedině na pokyn lékaře. Horečky u dětí do dvou měsíců vyžadují rychlou lékařskou pomoc, nejen prostředek ke snížení teploty. Viz další informace v kapitole Příznaky onemocnění.
 • Podávejte kojenci vitamíny pouze na základě doporučení lékaře.
 • Solný roztok (slabý roztok soli) ve formě kapek do nosu uvolní nos v případě rýmy nebo lehkého ucpání.
 • Čistý líh na čištění teploměrů před a po použití.
 • Vyvážený rehydratační roztok. Tyto roztoky soli jsou vaší první reakcí na průjmové onemocnění. Zkontrolujte trvanlivost a prošlé výrobky vyhoďte.


Vodičky a masti

 • Vazelínu můžete použít při opruzeninách. Budete ji také potřebovat na potření teploměru při měření teploty v konečníku.
 • Oční mast pomáhá při lehčích očních zánětech, které jsou u kojenců běžné. Někdy dávají mastičku v porodnici po narození dítěte. V případě podráždění očí řekněte lékaři, že máte tuto mastičku, ať vám poradí, jak ji aplikovat.
 • Přípravek na mytí, obsahující petrolatum, který chrání pokožku dítěte , je vhodný pro celou rodinu.
 • Antibakteriální mast. Malá tuba vystačí na léčení drobných říznutí nebo škrábnutí. Nekupujte tu, která obsahuje neomycin. Kojenci na ní bývají přecitlivělí.
 • 0,5% hydrokortizonovou mast – malou tubu. Lékař ji pravděpodobně doporučí na opruzená místa.

Obvazy a výbava

 • Malé nůžky na nehty nebo kojenecké nůžtičky na stříhání dětských nehtíků.
 • Teploměr, určený k měření teploty v konečníku nebo podpaží. Neměřte dítěti teplotu teploměrem v ústech. Ušní teploměry bývají drahé a u kojenců do 3 měsíců je použití složité. Digitální teploměry mají nejsnazší použití.
 • Odsávačka se používá k uvolnění ucpaného nosu například při nachlazení, zvláště před krmením. Nepoužívejte do uší.
 • Vatové tampony. Hodí se na čištění očí, mytí špatně dostupných částí těla jako jsou faldíky na krku a genitálie, a k dalšímu použití při koupání.
 • Krabička náplastí různých velikostí. Říznutí je u malých dětí vzácné, ale náplasti je dobré mít pro každý případ.
 • Jemná gáza. Použijte na říznutí a odřeniny, na které nestačí obyčejná náplast a dočasně přiložte na popáleniny a rány, se kterými jdete k lékaři.
 • Zvlhčovač vzduchu. Někteří lékaři ho doporučují, když má dítě rýmu nebo jiné respirační onemocnění. Je nutné ho udržovat v naprosté čistotě.

The post Kojenci do 3 měsíců: Co byste měli mít v lékárničce appeared first on MojeBříško.cz - těhotenství, porod, péče o dítě.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/kojenci-do-3-mesicu-co-byste-meli-mit-v-lekarnicce/248/feed 1 248
Proč si muži berou potvory http://www.mojebrisko.cz/proc-si-muzi-berou-potvory/10353 http://www.mojebrisko.cz/proc-si-muzi-berou-potvory/10353#respond Sat, 17 Feb 2018 20:10:16 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=10353 Pro všechny ženy, které touží po vdavkách! Určitě znáte nějakého skvělého svobodného muže, který se oženil s naprosto obyčejnou dívkou. Jeho přátelé a rodina jsou naprosto zdrceni a diví se: Proč si vybral právě tuhle? Jak to proboha dokázala? Kniha je určena nejen ženám, které se vdávat chtějí, ale i těm, které by rády zažehly […]

The post Proč si muži berou potvory appeared first on MojeBříško.cz - těhotenství, porod, péče o dítě.

]]>
Pro všechny ženy, které touží po vdavkách!
Určitě znáte nějakého skvělého svobodného muže, který se oženil s naprosto obyčejnou dívkou. Jeho přátelé a rodina jsou naprosto zdrceni a diví se: Proč si vybral právě tuhle? Jak to proboha dokázala? Kniha je určena nejen ženám, které se vdávat chtějí, ale i těm, které by rády zažehly nové plamínky ve vztahu a manželství oživily.

K zakoupení zde: www.albatrosmedia.cz

The post Proč si muži berou potvory appeared first on MojeBříško.cz - těhotenství, porod, péče o dítě.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/proc-si-muzi-berou-potvory/10353/feed 0 10353
Až rok trvá, než se ženské tělo vzpamatuje z porodu http://www.mojebrisko.cz/az-rok-trva-nez-se-zenske-telo-vzpamatuje-z-porodu/4923 http://www.mojebrisko.cz/az-rok-trva-nez-se-zenske-telo-vzpamatuje-z-porodu/4923#respond Mon, 04 Dec 2017 19:45:02 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=4923 Minimálně šest týdnů po porodu by měla být žena na sebe opatrná a musí nechat pohlavní cesty odpočívat. Podle britských výzkumů je ale šest týdnů ve skutečnosti velmi málo. Ženské tělo se totiž hojí mnohem déle a zcela v původním stavu je až rok po porodu. Teorie o zotavení se během šesti týdnů pochází naprosto […]

The post Až rok trvá, než se ženské tělo vzpamatuje z porodu appeared first on MojeBříško.cz - těhotenství, porod, péče o dítě.

]]>
Minimálně šest týdnů po porodu by měla být žena na sebe opatrná a musí nechat pohlavní cesty odpočívat. Podle britských výzkumů je ale šest týdnů ve skutečnosti velmi málo. Ženské tělo se totiž hojí mnohem déle a zcela v původním stavu je až rok po porodu. Teorie o zotavení se během šesti týdnů pochází naprosto z říše fantazie,“ tvrdí doktorka Julie Wrayová ze Salford University v Manchesteru, jež se výzkumem postnatálního zotavení žen dlouhodobě zabývá. Smutné podle ní je, že špatný přístup k ženám po porodu mají sami lékaři a mnohé ženy jsou zklamány tím, jak se s nimi první rok po porodu zachází.

Žena navíc po porodu prodělává velké změny hormonální a mění se značně také psychologicky.

„Mnoho žen přitom žije ve stresu z toho, že se musí postavit na nohy velmi brzy po porodu. Když pak vidí celebrity, které prodělávají těžké porody a měsíc po nich vypadají opět jako před těhotenstvím, cítí se ve velkém stresu,“ tvrdí britská specialistka na porody Sue MacDonaldová z Royal College of Midwives.“

Zdroj: www.novinky.cz

 

 

 

The post Až rok trvá, než se ženské tělo vzpamatuje z porodu appeared first on MojeBříško.cz - těhotenství, porod, péče o dítě.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/az-rok-trva-nez-se-zenske-telo-vzpamatuje-z-porodu/4923/feed 0 4923
Zvířátka na statku – Helena Zmatlíková http://www.mojebrisko.cz/zviratka-na-statku-helena-zmatlikova/9693 http://www.mojebrisko.cz/zviratka-na-statku-helena-zmatlikova/9693#respond Mon, 04 Dec 2017 00:25:49 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=9693 Rozkládací leporelo pro nejmenší s veselými obrázky zvířátek, které žijí na statku. Oblíbené ilustrace Heleny Zmatlíkové potěší děti i rodiče. K zakoupení zde: www.fragment.cz

The post Zvířátka na statku – Helena Zmatlíková appeared first on MojeBříško.cz - těhotenství, porod, péče o dítě.

]]>
zviratka na statku-zmatlikova-100x100Rozkládací leporelo pro nejmenší s veselými obrázky zvířátek, které žijí na statku. Oblíbené ilustrace Heleny Zmatlíkové potěší děti i rodiče.

K zakoupení zde: www.fragment.cz

The post Zvířátka na statku – Helena Zmatlíková appeared first on MojeBříško.cz - těhotenství, porod, péče o dítě.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/zviratka-na-statku-helena-zmatlikova/9693/feed 0 9693
Deníček našeho děťátka http://www.mojebrisko.cz/denicek-naseho-detatka/10319 http://www.mojebrisko.cz/denicek-naseho-detatka/10319#respond Mon, 13 Nov 2017 15:37:27 +0000 http://www.mojebrisko.cz/?p=10319 Zážitky z dětství svého dítěte zapisujte i nalepujte, otiskněte ručičku, do kapsičky vložte vlásky, na šňůrku přivažte flešku! Milý záznamník ze života vašeho dítěte s něžným nadčasovým designem. Do něj si budete zapisovat, jak jste se na miminko těšili, jeho příchod na svět, první dny doma, návštěvy, dárky, otisk ručičky a nožičky, první zoubky, slůvka, […]

The post Deníček našeho děťátka appeared first on MojeBříško.cz - těhotenství, porod, péče o dítě.

]]>
Zážitky z dětství svého dítěte zapisujte i nalepujte, otiskněte ručičku, do kapsičky vložte vlásky, na šňůrku přivažte flešku!
Milý záznamník ze života vašeho dítěte s něžným nadčasovým designem. Do něj si budete zapisovat, jak jste se na miminko těšili, jeho příchod na svět, první dny doma, návštěvy, dárky, otisk ručičky a nožičky, první zoubky, slůvka, krůčky, kamarády, společenské aktivity. Do této knížky si můžete nalepovat fotografie, do kapsičky vložit pramínek vlásků, do okýnka přímo na obálce umístit fotografii. Na stužku vlepenou do hřbetu si můžete přivázat ‚flešku‘ s rodinnými videozáznamy a sbírkou fotografií.

K zakoupení zde: www.albatrosmedia.cz

The post Deníček našeho děťátka appeared first on MojeBříško.cz - těhotenství, porod, péče o dítě.

]]>
http://www.mojebrisko.cz/denicek-naseho-detatka/10319/feed 0 10319