Úvodní stránka Fóra Volná diskuse Antibakteriální vysavač

  • Toto téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Violinka a poslední změna proběhla před 9 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
  • Autor
    Příspěvky
  • #9646
    Violinka
    Účastník

    Dobrý den, nevíte prosím někdo jak přesně fungují ty antibakteriální vysavače a jaká je třeba dobrá značka nebo aspoň typ? Jsem dost alergik a vypadá to, že děti budou taky, takže vážně začínám přemýšlet, co s tím, je to dost nepříjemné a omezující, pokud například kvůli tomu nemůžu v noci dobře spát a tedy i dýchat… takže nevíte prosím někdo? Děkuji

    #9658
    Kulik
    Účastník

    No, já můžu mluvit jen za ten náš, o ostatních moc nevím, máme od raycop, takže je tam protialergický hepa filtr, ale ten je i u některých běžných vysavačů, pak tam je uv lampa, která zabíjí bakterie (byl na to udělána i nějaká studie na UK, že opravdu zabíjí 99% bakterií) a pak ještě vibrační klepač, kterej vibruje a klepe tak ven z vláken té látky všechen prach, roztoče a hnusárny a pak je ten vysavač hned vysaje 🙂

    #9661
    Violinka
    Účastník

    Děkuju za rychlo reakci a popis 🙂 podle toho, co říkáte, mi to připadá, že by to mohlo i fungovat 🙂 ale ještě bych se chtěla zeptat – k té uv lampě – není uv záření škodlivé náhodou? a jaký máte ten vysavač? díky moc 🙂

    #9669
    Peginka
    Účastník

    Ahoj Violinko, nevím jestli mám ten stejný vysavač jako Kulik, ale podle popisu by to tak vypadalo, je to tento http://www.raycop.cz/raycop-smart.html 🙂 na stránky se určitě podívej, je tam spousta informací, jinak s tím uv zářením vůbec do styku nepřijdeš, protože lampa se dá zaponout, jen když je vysavač přímo v kontaktu s tou látkou, jinak se automaticky vypne 🙂

    #9679
    Violinka
    Účastník

    Aha, tak to je dobré, to je jasné, když to mají takhle vymyšlené, že se není čeho bát, děkuju za vysvětlení 🙂 na stránky se ještě určitě pořádně podívám, ale zrovna tady ten smart co posíláš se mi zdá dobrý 🙂

    #9733
    andyy
    Účastník

    Dobrý den holky, chtěla bych se ještě tady k tomu vysavači zeptat, protože to tady nikdo nepíšete, jak často s ním vysáváte a co všechno? jako podlahy a koberce taky? mám strach aby to nebylo tak, že se musí vysávat ideálně každý den, na to zase čas nemám, i kdybych moc chtěla…

    #9738
    Peginka
    Účastník

    Andyy, já s tím osobně vysávám asi tak jednou za týden – taky zrovna podle toho, jak stíhám, ale výrobcu píšou, že stačí k udržení dobrého prostředí s tím vysávat jednou za měsíc:-) takže nic hrozného, to bys viděla, asi spíš i podle potřeby zrovna no 🙂 a vysávám s tím hlavně matrace, ložní prádlo, přikrývky, polštáře, deky, někdy i plyšáky 😛 prostě věci tady toho typu http://www.raycop.cz/raycop-genie.html tak snad jsem ti pomohla 🙂

    #9743
    andyy
    Účastník

    jo takhle, takže jen takové textilní věci, ahaa 🙂 tak jednou za měsíc, to je dobrý, i když doufám že to teda třeba stihnu častěji někdy 😉 a teda třeba tu lampu a klepač nemusíš mít zapnutý zároveň? 🙂 a není teda žádn riziko, že by tam uv lampa třeba nějak prozařovala to uv záření ven??? trochu se bojím…

    #9753
    Peginka
    Účastník

    nene, nemusíš, ty růzé funkce se dají přepínat tlačítkem 🙂 každé se dělá samostatně prostě 🙂 nene, lampa určitě neprozařuje ani nic takového 🙂 je v křemenné trubici nebo jaké, takže nic ven nejde a ozařuje jen pokud je přímo v kontaktu s tím, co čistíš, takže když ji třeba nějak nadzvedneš nebo tak, tak se sama automaticky vypne, takže nemusíš mít strach 🙂

    #9755
    andyy
    Účastník

    super, tak to jsem se snad uklidnila 🙂 stejně jsem zvědavá, jak to bude vypadat a vysávat, už se i těším, až to zkusím 🙂 už mám objednáno, takže teď budu čekat, až to přijde a pak doufám, že se mi konečně uleví 🙂 a co vy ostatní, dámy – Violinko? Taky jdeš do toho, nebo sis to nakonec rozmyslela? 🙂

    #9770
    Violinka
    Účastník

    Ne, nerozmyslela, ještě jsem si o tom něco hledala, ale myslím, že ho brzo dostanu, přála jsem si ho totiž od Ježíška 😉 takže se už těším a taky doufám, že to na nás zabere 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.