Úvodní stránka Fóra Jsem těhotná Výživa v těhotenství

Označeno štítky: 

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3654

    Jak jste se stravovala, na co je třeba nezapomínat, co vám chutnalo nebo naopak nechutnalo? Podělte se s námi.

    #4108
    metallucka
    Člen

    V současné době jsem ve 20. týdnu těhotenství. Přibrala jsem zatím 4 kg a to je dle slov mého gynekologa o 1 kg více než bych měla. Od počátku těhotenství jsem se cítila naprosto normálně, žádné ranní nevolnosti či výrazné těhotenské chutě. Až teď si však uvědomuji, že jsem si v prvním trimestru více kupovala zavináče. V současné době se mé stravovací návyky nijak nezměnily. Ráno ke snídani si dám šálek čaje s citronem nebo mléko, jeden či dva kusy bílého pečiva někdy také tmavého chleba, s máslem či Florou light a k tomu kousek šunky či sýra. Dopolední svačina je většinou stejná jeden kus ovoce (nejraději mám pomeranče, kiwi nebo banán). K obědu dle chuti většinou z české kuchyně. Tím mám na mysli např.: bramborová kaše a kuřecí řízek, pečené kuře s rýží, čočková kaše s vajíčkem apod. K odpolední svačině si většinou dám také ovoce. Večeřím dle chuti a hladu. Někdy si dám stejné jídlo jako k obědu samozřejmě v menší porci nebo jen polévku. Nebo si udělám zeleninový salát (okurka, rajče, ledový salát, olivy a kapku jablečného octa). V době Vánoc jsem však mlsání neodolala. Hlavně neloupané burské oříšky a vosí hnízda, to byla má slabost. Teď se však vracím ke svým obvyklým návykům.

    #9523
    Merryjenny
    Účastník

    Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat na výživu v těhotenství, respektive na to, čemu se mám vyhýbat, jakým potravinám, bylinám… Myslela jsem si, že v těhotenství se řídím svou intuicí a tím na co mám momentálně největší chuť, ale když jsem se dívala na internet, tak je tam tolik zákazů, že momentálně vůbec netuším, co mám a nemám jíst..
    Máte s tím nějakou zkušenost?

    Děkuji Jana

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.