Posted on
Dokud máte  náušničku v nose nebo třeba na bradě, tak to při těhotenství určitě nevadí. Horší je to v momentě, kdy jste si nechala ozdobit pupík nebo dokonce intimní části těla.
Náušnička v pupíku chvíli nevadí. Na piercing v pupíku se názory vlastně shodují. Dobrá zpráva je, že opravdu není nebezpečný, určitě nemůže nijak ohrozit život miminka ani maminky. Ovšem přivést určité zdravotní komplikace ano. Piercing v pupíku si lze většinou ponechat až do cca 6. měsíce gravidity, ovšem poté dosahuje zvětšení objemu břicha a tím i rozsah kůže, jíž prochází piercing, takového stupně, že je nutno šperk vyjmout. Pokud má být zachován i po, je možno provléci piercingovým kanálkem nylonovou šňůru, jež po dobu těhotenství zamezí uzávěru piercingu. Po porodu pak lze šperk pomocí zavaděče bez větších problémů vrátit na původní místo.

 

Ozdobená  “intimita”. Odkud by si měly těhulky naopak vyndat šperk bezprostředně po zjištění těhotenství, jsou intimní místa a ňadra. „Prsní bradavky jsou od počátku těhotenství velmi citlivé, může dojít k náhlým zánětům, takže tady doporučuji opět vyndat šperk hned. A stejné je to, pokud má žena zavednou náušničku v klitorisu. Jednak je to bezpečnější vzhledem k častým prohlídkám, které bude absolvovat a u kterých často hrozí, že lékař může třeba o šperk zavadit, a pak je to lepší i pro blížící se porod. Pokud si budou těhotné ženy nechat dát šperk zpět po porodu, není s tím žádný problém, opět se použije technika nylonové šňůrky.

One Reply to “Piercing v těhotenství”

Leave a Reply