Posted on

Je známým faktem, že v době embryonálního vývoje sehrává hudba důležitou součást vývoje dítěte. Může mít vliv na vývoj jeho charakterových vlastností i temperamentu. Na toto téma se již konal bezpočet výzkumů a většinou se došlo k výsledku, že například slavní díla klasicistních mistrů skladatelů mají příznivý vliv na získání jazykových predispozic. Naproti tomu příliš hlasitá hudba může mít na dítě nepříznivý vliv a to především z hlediska charakteru. Přílišným zvyšování decibelů navíc docílíte toho, že se dítě lekne, nemluvě o možném defektu na jeho sluchové ústrojí, jímž začíná vnímat již od 8. týdne a které se dovytváří ve 20. týdnu těhotenství. Ať už ze své či jiné zkušenosti jste si nejspíš mohli všimnout, jak na kterou hudbu již narozené dítě reaguje.

Často se stává, že dítě v pozdějších letech poslouchá stejný žánr, neřku-li ty samé interprety a skladby, jaké jej doprovázely jeho prenatálním obdobím.

Hudba je ve vývoji dítěte rozhodně důležitá a doporučí Vám ji nejeden lékař, pedagog, psycholog. Dnes je k mání bezpočet pomůcek od podivných napodobenin rolniček přes sluchátka a mp3 přehrávačů s playlistem dle momentální nálady.

Leave a Reply