diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Jak na neplodnost?

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

tehotenstviTouha po dítěti, neúspěšné pokusy umělého oplodnění, řada léků, vyšetření, stresu a slz? Ano, to provází páry snažící se o miminko.

Zde je několik rad, jak se snažit překonat neplodnost:

 1. Za problémy s otěhotněním v mnoha případech může psychika. Snažte se nemyslet jen na to, že chcete přijít do jiného stavu.
 2. Změňte prostředí. Jeďte do nějaké exotické země nebo na romantický víkend do Paříže. Spousta párů se stala rodiči právě na dovolené.
 3. Pokud to stále nejde, svěřte se do rukou odborníkům a zjistěte, jak jste na tom po zdravotní stránce. Nebojte se obrátit hned na několik odborníků a nechte se nezávisle vyšetřit dvěma až třemi gynekology.
 4. Pozor na toxoplazmózu a případné problémy se štítnou žlázou, které často bývají jedinou příčinou problémů s otěhotněním.
 5. Ubezpečte se, zda jste prodělaly všechny dětské nemoci jako jsou zarděnky, neštovice, spalničky apod., proti kterým je možno před otěhotněním naočkovat a po třech měsících se do otěhotnění znovu pustit.
 6. Zkuste zhubnout pár kil případné nadváhy, nejlépe celkovým pročištěním organismu a zlepšením jídelníčku.
 7. Nezapomeňte na skvělou a ověřenou cvičební metodu Ludmily Mojžíšové včetně nezbytného vyšetření prostru konce pánevního, jestli tam je všechno v pořádku.
 8. Požádejte o lázně. Při léčbě neplodnosti je hradí pojišťovna.
 9. Pokud se rozhodnete pro umělé oplodnění, přesně se obeznamte s jeho průběhem a případnou reakcí organismu na hormonální léčbu, kterou každá žena snáší jinak.
 10. Nepropadejte panice, pokud se dozvíte, že nemůžete mít děti. Rodiči se můžete stát i jinak než porodem vlastního dítěte. Řešením pro vás může být třeba adopce.

 

Zdroj: Tržilová J.: Manuál pro začínající maminky, Smart Press, Praha 2008

Přečtěte si také:

 • Neplodnost a jak ji řešitNeplodnost a jak ji řešit Rozhovor s lektorkou semináře Univerzity Energy Ing. Naďou Eliášovou. Nemožnost otěhotnět trápí v současné době stále větší počet žen. Příčin je celá řada, kde začít? Odpověď je […]
 • Vliv tělesné hmotnosti na plodnostVliv tělesné hmotnosti na plodnost Přiměřená tělesná hmotnost je pro plodnost velice důležitá. V současné době je spíše trend štíhlých žen. Pro otěhotnění je ale žádoucí, aby tělo obsahovalo určité množství tuku, aby […]
 • Léčba neplodnosti pomocí bylinekLéčba neplodnosti pomocí bylinek Počít dítě není mnohdy jednoduché a řada žen musí podstoupit mnoho léčby a často se schyluje i k léčbě pomocí bylinek a různých čajových směsí a tinktur, které užívají za účelem […]
 • NeplodnostNeplodnost Jestliže je žena zdravá, jednou za měsíc dozraje vajíčko a pravděpodobnost, že během tohoto jednoho cyklu dojde po pohlavním styku s plodným mužem k oplození  je asi 15%. Po půl roce […]
 • První miminko narozené z nové metody umělého oplodněníPrvní miminko narozené z nové metody umělého oplodnění Historicky první miminko narozené z monitorovaného embrya oslaví brzy první narozeniny! Poprvé sfoukne svíčku na narozeninovém dortu první miminko, které se narodilo po umělém oplodnění […]
 • Nemůžete se dočkat miminka? A co když ono čeká na vás.. 1.částNemůžete se dočkat miminka? A co když ono čeká na vás.. 1.část Být rodičem nemusí nutně znamenat schopnost zplodit a porodit potomka. Uvažovali jste někdy o trochu jiném typu rodičovství? Mateřsky naladěné ženy jsou většinou ochotné přijmout první […]

Napsat komentář

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.