Posted on

tehotenstviTouha po dítěti, neúspěšné pokusy umělého oplodnění, řada léků, vyšetření, stresu a slz? Ano, to provází páry snažící se o miminko.

Zde je několik rad, jak se snažit překonat neplodnost:

  1. Za problémy s otěhotněním v mnoha případech může psychika. Snažte se nemyslet jen na to, že chcete přijít do jiného stavu.
  2. Změňte prostředí. Jeďte do nějaké exotické země nebo na romantický víkend do Paříže. Spousta párů se stala rodiči právě na dovolené.
  3. Pokud to stále nejde, svěřte se do rukou odborníkům a zjistěte, jak jste na tom po zdravotní stránce. Nebojte se obrátit hned na několik odborníků a nechte se nezávisle vyšetřit dvěma až třemi gynekology.
  4. Pozor na toxoplazmózu a případné problémy se štítnou žlázou, které často bývají jedinou příčinou problémů s otěhotněním.
  5. Ubezpečte se, zda jste prodělaly všechny dětské nemoci jako jsou zarděnky, neštovice, spalničky apod., proti kterým je možno před otěhotněním naočkovat a po třech měsících se do otěhotnění znovu pustit.
  6. Zkuste zhubnout pár kil případné nadváhy, nejlépe celkovým pročištěním organismu a zlepšením jídelníčku.
  7. Nezapomeňte na skvělou a ověřenou cvičební metodu Ludmily Mojžíšové včetně nezbytného vyšetření prostru konce pánevního, jestli tam je všechno v pořádku.
  8. Požádejte o lázně. Při léčbě neplodnosti je hradí pojišťovna.
  9. Pokud se rozhodnete pro umělé oplodnění, přesně se obeznamte s jeho průběhem a případnou reakcí organismu na hormonální léčbu, kterou každá žena snáší jinak.
  10. Nepropadejte panice, pokud se dozvíte, že nemůžete mít děti. Rodiči se můžete stát i jinak než porodem vlastního dítěte. Řešením pro vás může být třeba adopce.

 

Zdroj: Tržilová J.: Manuál pro začínající maminky, Smart Press, Praha 2008

Leave a Reply