diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Jak na neplodnost?

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

tehotenstviTouha po dítěti, neúspěšné pokusy umělého oplodnění, řada léků, vyšetření, stresu a slz? Ano, to provází páry snažící se o miminko.

Zde je několik rad, jak se snažit překonat neplodnost:

 1. Za problémy s otěhotněním v mnoha případech může psychika. Snažte se nemyslet jen na to, že chcete přijít do jiného stavu.
 2. Změňte prostředí. Jeďte do nějaké exotické země nebo na romantický víkend do Paříže. Spousta párů se stala rodiči právě na dovolené.
 3. Pokud to stále nejde, svěřte se do rukou odborníkům a zjistěte, jak jste na tom po zdravotní stránce. Nebojte se obrátit hned na několik odborníků a nechte se nezávisle vyšetřit dvěma až třemi gynekology.
 4. Pozor na toxoplazmózu a případné problémy se štítnou žlázou, které často bývají jedinou příčinou problémů s otěhotněním.
 5. Ubezpečte se, zda jste prodělaly všechny dětské nemoci jako jsou zarděnky, neštovice, spalničky apod., proti kterým je možno před otěhotněním naočkovat a po třech měsících se do otěhotnění znovu pustit.
 6. Zkuste zhubnout pár kil případné nadváhy, nejlépe celkovým pročištěním organismu a zlepšením jídelníčku.
 7. Nezapomeňte na skvělou a ověřenou cvičební metodu Ludmily Mojžíšové včetně nezbytného vyšetření prostru konce pánevního, jestli tam je všechno v pořádku.
 8. Požádejte o lázně. Při léčbě neplodnosti je hradí pojišťovna.
 9. Pokud se rozhodnete pro umělé oplodnění, přesně se obeznamte s jeho průběhem a případnou reakcí organismu na hormonální léčbu, kterou každá žena snáší jinak.
 10. Nepropadejte panice, pokud se dozvíte, že nemůžete mít děti. Rodiči se můžete stát i jinak než porodem vlastního dítěte. Řešením pro vás může být třeba adopce.

 

Zdroj: Tržilová J.: Manuál pro začínající maminky, Smart Press, Praha 2008

Přečtěte si také:

 • PřebalováníPřebalování Aby se ztratilo co nejméně tepla, je třeba nechat nedonošené dítě v klidu. Rozbalujeme je a pohybujeme jím co nejméně. V prvních dnech kdy je největší nebezpečí, dítě nekoupeme. Také okolí […]
 • Nedonošený a nezralý novorozenecNedonošený a nezralý novorozenec Nedonošený novorozenec je ten, který se narodil před 38. týdnem gravidity. Děti, které se narodí předčasně, tvoří 2/3 novorozenců s nízkou porodní hmotností a jsou ohroženy vysokou […]
 • Používání dudlíkuPoužívání dudlíku Pláče vám vaše miminko? Je neklidné, saje si paleček nebo usíná u vašeho prsu? Budí se Vám batolátko a vyžaduje váš prs nebo chce být u vás? Zkuste mu dát dudlík a uvidíte, zda mu bude […]
 • Pro spokojené miminko i maminku…Pro spokojené miminko i maminku… Jako prvorodička jsem po odchodu z porodnice docela tápala a několikrát naletěla na reklamní tahy různých výrobců a nakoupila spoustu věcí, které „miminko zaručeně potřebuje“. Rozhodla […]
 • VlastislavVlastislav Svátek: 28.duben Domácí podoby: Vlasta, Vlastík, Vlastíček, Sláva Původ: slovanský Význam: slavný vlastí (majetkem, mocí, vládou) Líbí se Vám toto jméno?
 • Pohankový perník, Pohankový makovník – novinkaPohankový perník, Pohankový makovník – novinka Směs BIOLINIE Pohankový Perník obsahuje více než 30% pohankové mouky, která doplňuje mouku žitnou. Díky tomu není váš organizmus tolik zatěžován lepkem. Výraznou vůni a chuť dodává perníku […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.