diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

25. týden těhotenství

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Plod v děloze se má ve 25. týdnu těhotenství čile k světu. Nadále se vyvíjejí a zdokonalují mozkové buňky, kostní jádra tvrdnou. Pohyby plodu jsou koordinované, nožičky se pohybují jako při jízdě na kole a narážejí do vaší děložní stěny. Plod provádí i dýchací pohyby, přijímá a vylučuje plodovou vodu, pakliže spolkne plodové vody více, můžete pocítit jeho škytání, má totiž již vyvinuty hlasivky. Pupeční šňůra je hodně odolná, aby vydržela jeho hrátky, pevně ji tiskne. Plod nyní měří asi 34 cm a váží 0,6 kg.

Nyní vám pod kůží proudí větší množství krve, takže vypadáte zdravě, máte červené tváře. Rostoucí tlak na močový měchýř vás nutí k častějšímu močení.

Obvod pasu se nadále zvětšuje, velikost dělohy je taková, že ji lze prohmatat a určit polohu, v jaké se vaše děťátko právě nachází. Tato poloha však ještě není stálá, ale hlavička miminka je těžší než nožičky, takže se většinou ukládá směrem dolů k děložnímu hrdlu. V této době může být zvýšená chuť k jídlu, některé ženy pociťují silnější pálení žáhy a bolesti zad.

Termín porodu se rychle blíží a čas, který vám zbývá do porodu využijte k získání informací o průběhu porodu. Navštivtepředporodní kurz, většina porodnic tyto kurzy pořádá, zde se naučíte, jak správně dýchat, relaxovat, tlačit. Můžete se zde zeptat i na věci, které vám nejsou jasné a které vás trápí.

zdroj www.naseporodnice.cz

26. týden těhotenství

Přečtěte si také:

  • Elena, ElaElena, Ela Svátek: 16.březen Domácí podoby: Elka, Elenka, Elen, Eluška Původ: řecký Význam: podle řeckého Helena (světlo) i anglického Eleonora Líbí se Vám toto jméno?
  • Říkanka Ovoce a zeleninaŘíkanka Ovoce a zelenina Nevíte, jak více pomoci rodičům na JIP u svých předčasně narozených dětí? Zahřejí je vaše pohádky, básničky nebo příběhy. Pošlete nám ty, které třebas vyprávíte svým dětem nebo napište […]
  • Jahodový receptář pro každéhoJahodový receptář pro každého Máte rádi jahody? Hledáte stále nové a nové recepty, jak zpracovat toto výtečné ovoce? Nebaví Vás hledat po různých kuchařkách a internetových stránkách? Redakce internetového magazínu o […]
  • ValentinaValentina Svátek: 11.říjen Domácí podoby: Vala, Valka Původ: latinský Význam: zdravý, zdravím kypící Líbí se Vám toto jméno?
  • BohdanBohdan Svátek: 9.listopad Domácí podoby: Bob, Bojda, Bohdík Původ: slovanský Význam: dar boží, daný Bohem Líbí se Vám toto jméno?
  • Jak postupovat při začátku porodu?Jak postupovat při začátku porodu? Porodní asistentku zavolejte nebo dejte zavolat, popř. se dejte odvézt do porodnice, jakmile se dostaví i jen jedna z těchto známek: začínají porodní stahy, odteče plodová […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.