Posted on

BeSafe iZi Kid i-Size s uchycením proti směru jízdy do výšky dítěte 105 cm a signalizací správné instalace

autosedacka_besafe_izi_kid_i_size

Aktuální norma, dle které výrobci dětských autosedaček své produkty testují, nese nejen označení ECE R 44/04. Požadavky na bezpečnou přepravu dětí se oprávněně zpřísňují, proto v červenci loňského roku vešel v platnost nový předpis i-Size (ECE R 129). V rámci přechodného období, které potrvá přibližně do roku 2018, tak mohou být autosedačky schvalovány dle obou typů předpisů. Pokud tedy doma máte autosedačku se štítkem schválení dle ECE R 44/04, je to v pořádku. Nová regule, podle které se však již výrobci postupně začínají řídit, zdůrazňuje protisměrnou instalaci, systém ISOFIX, ochranu při bočním nárazu a kategorizaci dle výšky dítěte. Skandinávské země v oblasti bezpečného cestování dětí rozhodně nezůstávají pozadu, ba naopak! Nová autosedačka iZi Kid i-Size norské značky BeSafe dítěti umožňuje cestovat proti směru jízdy až do výšky 105 cm (cca do 4 let věku).

Co nového norma přináší?

Nový předpis i-Size zavádí povinnost umisťovat děti proti směru jízdy až do věku 15 měsíců, protisměrná instalace se tak již nevztahuje pouze na první autosedačku typu vajíčko, rozhodující je 15měsíční období. „Ideální by bylo, kdyby rodiče děti umisťovali do protisměrných autosedaček i mnohem déle, tento způsob přepravy je oproti instalaci po směru jízdy, jak prokázala řada nezávislých odborných studií, několikanásobně bezpečnější. BeSafe uvádí, že pokud je sedačka připoutaná proti směru jízdy, tlak na krk dítěte je při nárazu 5x nižší,“ komentuje Ondřej Pilecký ze společnosti Babypoint, s.r.o., která je výhradním dovozcem značky BeSafe na český trh. „Ve Skandinávii je zcela běžné, že se děti vozí proti směru jízdy klidně do 4 až 5 let věku. Proto nová autosedačka BeSafe s homologací dle i-Size odpovídá výšce 61 – 105 cm, vyhovuje tedy dětem přibližně ve věku od 6 měsíců do 4 let,“ doplňuje Ondřej Pilecký. Změnu nová norma přináší právě i v oblasti kategorizace autosedaček, místo hmotnosti se do popředí dostává výška dítěte. Opomenout dále nelze významný požadavek, kterým je test bočního nárazu, ten původní normy ECE R 44 nevyžadují. Samozřejmostí autosedaček schvalovaných dle i-Size je systém ISOFIX. Jedná se o jednoduchý, přitom velmi účinný klipový princip, který zamezuje nesprávné instalaci dětské autosedačky na sedačce vozu. Pozvolna se začínají objevovat také automobily s homologací i-Size, kterých bude postupně přibývat.

NOVINKA 2014: BeSafe iZi Kid i-Size se signalizací správné instalace

autosedacka_besafe_izi_kid_i_size_polohovaniNový model BeSafe iZi Kid i-Size je jednou z mála autosedaček na trhu, která umožňuje vozit dítě proti směru jízdy až do výšky 105 cm, tedy přibližně 4 let věku. Má vylepšenou konstrukci, prodloužené vnitřní pásy a nastavitelnou opěrku hlavy, díky čemuž se dítě do autosedačky po celou dobu pohodlně vejde, prostor pro nožičky má dostatečný. Je schválena dle normy ECE R 129 (i-Size) a instaluje se tedy prostřednictvím systému ISOFIX proti směru jízdy. Správnost instalace navíc potvrdí barevné indikátory a zvukový signál. Jakmile jsou konektory ISOFIX bezpečně zajištěny, místo červené signalizace se objeví zelená barva. Zvukový signál je spojený se správným nastavením opěrné nohy. Po odejmutí ochranného plastového krytu sedačka přerušovaně pípá, dokud opěrná noha není správně zapřená o podlahu vozu. Vyzdvihnout si zaslouží i polohovací systém, BeSafe iZi Kid i-Size nabízí komfortní pozice, ve kterých budou děti nejen spokojeně sledovat jízdu a okolí, ale i pohodlně odpočívat nebo spát. Výrobce má v nabídce devět barevných variant. Doporučovaná prodejní cena je 12.590,- Kč.

www.autosedacky-besafe.cz

Pro více informací o autosedačce, nabízeném sortimentu i prodejních místech můžete navštívit také www.babypoint.eu.

Leave a Reply