Posted on

Bambus je nejrychleji rostoucí rostlina, která roste v tropickém, ale i subtropickém mírném pásmu. Mrazuvzdorné odrůdy se můžou pěstovat i u nás.  Tato rostlina má mnohostranné využití.  Bambus se využívá například v domácnosti, vyrábí se z něj nádobí či příbory, ze štípaných stonků se pletou koše, rohože nebo tašky. Víte, že  z bambusových vláken  se dokonce vyrábějí pleny pro děti?

Bambusové vlákno je antibakteriální, protiplísňové a antistatické. Když si vezmete tkaninu do ruky, tak vám budete připadat chladivá, ale dokáže udržet teplo, proto bambusová plena v létě miminko osvěží a v zimě naopak zase zahřeje. Kvalitně provedená plena z bambusu zachytí až 90 % škodlivých UV paprsků. Ušetříte i za častou výměnu plenky-jestli se vaše miminko často počůrává, tak tato plena absorbuje až 4x více vlhkosti než klasická bavlněná plena.

Na bambusové pleny se můžete podívat a nakoupit na internetovém obchodě Bamboos. Je to obchůdek, kde bambusové pleny nakoupíte za docela přijatelnou částku. Bambusové vkládací plenky jsou ideální pro období noci, ale samozřejmě i přes den je miminko unese.

Pokud stále používáte jednorázové plenky a rozhodujete se, zda přeci jenom nevyzkoušet látkové pleny, stačí si koupit levnou testovací sadu, kde je výhodou, že si plenku osaháte a podle potřeby dokoupíte počet kusů, který uznáte za vhodný.

Pro srovnání, zda vůbec ušetříte, se stačí podívat do tabulky-úspora s kalhotovými plenami.  S těmito plenami se dát opravdu dá ušetřit docela slušná částka. Navíc se tyto pleny i na omak podobají jednorázové plence, tak nebudete mít pocit, že máte něco nového. Jednorázovou plenu vyhodíte do koše, bambusovou plenu jednoduše vyperete a můžete ji opět použít.

 

One Reply to “Bambusové pleny”

  1. Ahoj maminky, také jsme zvolili látkové plenky a je to opravdu větší radost přebalit dítě do přírodního materiálu než do neprodyšného igelitu. Pořídili jsme francouzské plenky b’bies na http://www.luckybaby.cz a rozhdně můžu doporučit! Hodně štěstí a radosti s ratolestmi 🙂

Leave a Reply