Posted on

Chůze je vlastně druhem cvičení, které má řadu výhod. Mezi základní patří, že si každá žena cvičí kdy chce a v jakém prostředí si sama vybere. Každý den si lze najít chvilku na chůzi po okolí, nejlépe i s kočárkem a udělá něco pro zdraví pro sebe i miminko.

Lidé, kteří pravidelně chodí, mají menší náklonnost k úrazům a zraněním, a to díky silnějším kostem, lepší koordinaci pohybů a svalů.

Chůze produkuje hormony, které ovlivňují náladu, např.adrenalin, proto deset minut chůze stačí  k tomu, aby došlo k uvolnění, nabití energií a pozitivnímu naladění. Zlepšuje činnost mozku, chůze omlazuje tím, že okysličuje a prokrvuje mozek a také zlepšuje paměť. Snižuje krevní tlak, zmenšuje hladinu cholesterolu a je prevencí proti infarktu.

Už po jednom týdnu pravidelného chození se budete cítit lépe, po čtyřech týdnech pocítíte, že překypujete energií, a jistě budete chtít v chození pokračovat.

I pomalá chůze přináší ovoce, záleží především na vzdálenosti, kterou ujdete, nepřemáhejte své síly. Během chůze byste měla být schopna bez problému mluvit.Pamatujte si, že prvních 15 až 20 minut chůze je vždy spíše zahřívacích a teprve po jejich uplynutí začne tělo sahat na tukové zásoby. Předtím čerpá energii ze snáze dostupných cukrů. Není proto kam chvátat. Pokud pravidelně chodíte, je chůze prevencí proti usazování tuku na bocích a stehnech.

Leave a Reply