Posted on

“PILATES” je relaxační cvičení, které pomůže ženě v průběhu celého těhotenství ulevit od bolesti zad, zpevní svaly pánevního dna, prospěje psychice a relaxaci a připraví ženu na porod.

“Pilates” posílí tělní systém, ať už oběhový, lymfatický, zažívací či respirační, což přirozeně pomáhá k zdravému růstu miminka, působí jako prevence křečí a otékání nohou, pomáhá se cítit pohodlně a zbavit se bolesti, učí relaxovat, přináší uvolnění kyčelního kloubu a celé oblasti pánve, je prevencí nadměrného přírůstku tělesného tuku, pomáhá vytvořit základy pro poporodní cvičení a napomáhá správnému držení těla, protože změny držení těla během těhotenství způsobují bolesti zad. Velkou výhodou je, že cviky si může každá maminka  přizpůsobit své zdatnosti, což je samozřejmě během zvětšování bříška důležité.

V prvním trimestru těhotenství se nedoporučuje s “pilates” úplně začínat. Cvičte  jenom tak, jak se sama cítíte, ale spíše nechte své tělo si na nový stav zvyknout.

V druhém trimestru je již plod i matka stabilnější a může se cvičit o něco více. Dbejte ale, abyste od tohoto období neležela na zádech, protože tak zadržujete přívod krve k plodu. Měla byste také vynechat  určité pohyby, hlavně jakékoliv skákání.

Závěrem lze konstatovat, že cviky, které ženy cvičí během těhotenství, se nijak zásadně neliší od běžného “pilates”, pouze jsou upraveny tak, aby je mohly vykonávat i nastávající maminky a aby jim cvičení bylo příjemné.

Leave a Reply