Posted on

Tašku do porodnice byste si měla začít připravovat pro jistotu už kolem 32.týdne – jednak lepší dříve než později a jednak abyste během příprav zjistila, co vám ještě chybí a co budete muset koupit. Většina porodnic doporučují si s sebou do tašky zabalit: 1) Dokumentace – těhotenská průkazka, průkaz pojištěnce ZP, občanský průkaz, oddací list vdané ženy, svobodné  ženy pokud chtějí aby byl uvedený otec v rodném listě dítěte potřebují potvrzení z matriky o určení otcovství dítěte  – na tomto listě bude také napsáno, zda-li si přejete, aby vaše dítě dostalo vaše příjmení nebo příjmení otce, zdravotní dokumentaci od vašeho gynekologa případně dalších odborných  lékařů, které jste v těhotenství navštěvovala.

2) Pro nastávají maminku – Omyvatelné přezůvky – abyste v nich mohla i do sprchy, toaletní potřeby – měkký toaletní papír, vlhčený toaletní papír, hygienické vložky, papírové kapesníčky, pomáda na rty, mýdlo, kartáček na zuby, pastu na zuby, krém na bradavky, alespoň dva ručníky – jeden na prsa a druhý na zbytek těla, 1-3 noční košile s krátkým rukávem a rozepínacím výstřihem – kvůli kojení, jednorázové spodní kalhotky nebo normální ale prodyšné a pohodlné, kojící vložky do podprsenky,  1-2 kojící podprsenky, župan, léky, neperlivá voda, větrové nebo ovocné bonbony, psací potřeby, časopis, apod.

3) Pro miminko – věci pro miminko si zabalte do jiné tašky – stačí když ji potom donese tatínek, než pojedete domů – většina porodnic totiž má pro čerstvě narozená miminka vše k dispozici  –  doporučují vzít s sebou na pobyt v porodnici akorát balení jednorázových plenek – těch je totiž v porodnici omezené množství.  Na cestu domů budete potřebovat:  Oblečení dle ročního období – košilku, body, dupačky, kabátky, čepičku, ponožky, plenky, zavinovačku či dětskou deku, autosedačku na převoz.

4) Partner, co chce být u porodu si s sebou vezme – hotovost – většinou 500 Kč na poplatek za přítomnost otce u porodu – ale liší se u různých porodnic,  dále přezůvky, svačinu – porod může trvat i několik hodin.

Vše je dobré mít připraveno alespoň 3 týdny před termínem porodu  a až budete do porodnice vyrážet, tak drahé šperky a větší finanční hotovost nechte raději doma…

Leave a Reply