Posted on

Ve třetí trimestru nastane období, kdy většina nastávajících maminek dostane “úklidovou mánii”, neboli “hnízdící instinkt”, aby připravila “hnízdečko lásky” pro příchod nového človíčka.

Najednou má sto chutí vygruntovat celý byt od sklepa po půdu, vymalovat dětský pokojíček, nakoupit nové záclony, koberce, závěsy a mnoho dalších, jistě potřebných maličkostí. Popadli Vás také tyto touhy? Neposlouchejte svého manžela nebo partnera, že jste se dočista zbláznila.

Pokud budete mít nějakou dlouhodobou činnost, budete mít alespoň nějaký zájem a nebudete myslet na porod a případné bolesti zad, jestli se u Vás objevily. Samozřejmě že nebudete stěhovat nábytek, to nechte na svou mužskou polovičku. Toho také zapojte do svých nápadů, alespoň přestane myslet na práci a bude s Vámi v těchto chvílích, kdy většinou žena muže potřebuje nejvíce. Místo toho, aby trávil čas s kamarády, bude Vám nablízku a budete společně budovat nové hnízdečko. Nedoporučuje se také např. tapetovat, mýt okna, ale můžete v klidu přeprat dětské oblečení, utřít prach nebo si v klidu na gauči relaxovat a dávat dohromady, co ještě chybí a malovat si, jak bude vše vypadat.

Jednoduše řečeno, zachovejte si zdravý rozum a s těžkými domácími pracemi to nijak nepřehánějte. Myslete na zdraví nejen svoje, ale nyní už i malého budoucího miminka. Nemáte-li nikoho na výpomoc, není přece v dnešní době již problém zavolat nějakou úklidovou firmu a řídit ji ze své pohovky při relaxaci.

foto (c) Silvie Valoušková
www.silvievalouskova.cz

Leave a Reply