Posted on

Mít dobrého gynekologa je pro každou ženu velice důležité. Měl by to být člověk, kterému důvěřujeme, ze kterého nemáme obavy, dokážeme se svěřit s problémy, které nás trápí. A samozřejmě jsme si jisté i jeho odbornými znalostmi. Ke gynekologovi chodíme pravidelně, ne až máme nějaké potíže. Návštěvy u něj nikdy zbytečně neodkládáme. Jedná se nejen o naše zdraví, ale i o zdraví našich dětí. Většina žen má svého gynekologa již od dob puberty, často k němu chodila i vaše matka, je na něj zvyklá a nemá potřebu nic měnit. Jaký je váš gynekolog v oblasti porodnictví? Má stejné názory jako vy? Jaké má zkušenosti s těhotnými? Jaké jsou jeho názory o této problematice?

Pokud máte jakékoli pochybnosti, nelíbí se vám, jak s vámi jako s těhotnou jedná, máte pocit, že by některé prohlídky měly probíhat jinak, neváhejte, poptejte se kamarádek, známých, jak oni dochází na pravidelné prohlídky do poradny. Navštivte třeba s kamarádkou, která je také těhotná, její ordinaci. Uvidíte, jaký zde má zdravotnický personál přístup k nastávajícím maminkám, jak vypadá čekárna, jaké jsou čekací doby. U svého lékaře se vždy zeptejte, když potřebujete něco vědět, máte pochybnosti.

Do prenatální poradny docházejte pravidelně, vždy když jste objednaná. Klidně si i otázky sepište doma, ať jste na návštěvu připravena. Uvidíte, jak bude váš lékař na vaše dotazy reagovat, jaký přístup k těhotným má on sám. Je nesmírně důležité, abyste se u lékaře cítila v pohodě, brala to jako součást běžné péče o těhotnou.

Rozhodně prohlídky v prenatální poradně nepodceňujte a pokud se u svého lékaře necíte dobře a jste u něj jen ze setrvačnosti, najděte si jiného. Určitě na to máte právo.

Leave a Reply