diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Jídelníček těhotné ženy o Štědrém dnu

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Štědrý den je už za rohem a vy jako těhotná se už jistě chystáte na přípravu štědrovečerního menu. I v těhotenství by jste si měla hlídat vaše stravování, neboť vše, co sama sníte, předáváte vašemu miminku. Podívejte se na přehled vánočních potravin, které vám napoví, zda jsou vhodné i v těhotenství:

vánoční cukroví– je vhodné cukroví z kvalitních ořechů-kvůli obsahu kyseliny listové a bílkovin-pozitivně ovlivňují vývoj plodu.

vánočka-čerstvé kynuté pečivo může způsobit nadýmání.

Se sladkostmi opatrně, příliš mnoho cukru vede k těhotenské cukrovce.

bramborový salát se smaženým kaprem- jsou těžké na žaludek.

Kapr v těhotenství je vhodný, ale lepší je například grilovaný nebo na másle, s brambory nebo bramborovou kaší. Čerstvě koupený kapr by měl mít svěží vůni, jasně vypoulené oči a lesklou kůži.

pomeranče-nejsou vhodné pro možný vznik alergické reakce.

banány s černými skvrnami na slupce-mohou způsobit vznik ekzému.

jablka-jsou vhodná nejlépe bez slupky, regulují trávení.

čaj a káva  a ostatní nápoje s obsahem kofeinu- ve zvýšené míře mohou zvýšit krevní tlak a omezují průtok krve placentou.

tučná jídla, alkohol a čokoláda může způsobit pálení žáhy. Zvýšený příjem alkoholu navíc může přispět k vývojovým vadám dítěte.

chipsy,arašídy obsahují prázdné kalorie.

Pokud se cítíte dobře, nemáte za celou dobu těhotenství žádné žaludeční problémy, tak zásady vhodné výživy můžou jít  klidně  na vánoce  stranou s čistým svědomím  si pochutnejte na tradičním bramborovém salátu se smaženým kaprem a  s mírou na dalších pochoutkách, ale nadále po vánocích už dodržujte kvalitní a pestrou stravu vhodnou pro těhotné.

Přečtěte si také:

  • Pálení žáhyPálení žáhy Pálení žáhy v těhotenství značí, že v zažívání není něco v pořádku. Rozhodně nesahejte k domácím prostředkům, protože by jste si mohly uškodit. Kupodivu není pálení žáhy způsobeno přemírou […]
  • SimonaSimona Svátek: 12.prosinec Domácí podoby: Simonka, Simi, Simuška, Monka Původ: hebrejský Význam: slyšící, naslouchající (francouzské jméno) Líbí se Vám toto jméno?
  • Centrum prenatální péče OSCAR, ZlínCentrum prenatální péče OSCAR, Zlín Začala jsem 13.týden těhotenství. Pro zjištění případných vrozených vývojových vad plodu jsem se objednala na ultrazvuk a krevní odběr do centra OSCAR ve Zlíně (čím dřív se objednáte tím […]
  • Od koňských sedel až po jedny z nejbezpečnějších dětských autosedaček na evropském trhuOd koňských sedel až po jedny z nejbezpečnějších dětských autosedaček na evropském trhu Nový typ dětského zádržného systému BeSafe iZi Modular: Báze společná pro dvě autosedačky Norské autosedačky BeSafe jsou dnes oprávněně symbolem bezpečí na cestách. Rodinná firma […]
  • Ukolébavka pro miminko – Halí, belíUkolébavka pro miminko – Halí, belí Ukolébavka, kterou zpíváte každý večer je tím nejkrásnějším rituálem na usínání. Váš příjemný hlas, dotyky a hlazení, dokážou miminko krásně uklidnit a připravit na spánek. V každé rodině […]
  • HomerHomer Svátek: 22.listopad Domácí podoby: Homek, Homérek Původ: řecký Význam: rukojmí, slepec (běžné v USA) Líbí se Vám toto jméno?

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.