Posted on

Štědrý den je už za rohem a vy jako těhotná se už jistě chystáte na přípravu štědrovečerního menu. I v těhotenství by jste si měla hlídat vaše stravování, neboť vše, co sama sníte, předáváte vašemu miminku. Podívejte se na přehled vánočních potravin, které vám napoví, zda jsou vhodné i v těhotenství:

vánoční cukroví– je vhodné cukroví z kvalitních ořechů-kvůli obsahu kyseliny listové a bílkovin-pozitivně ovlivňují vývoj plodu.

vánočka-čerstvé kynuté pečivo může způsobit nadýmání.

Se sladkostmi opatrně, příliš mnoho cukru vede k těhotenské cukrovce.

bramborový salát se smaženým kaprem- jsou těžké na žaludek.

Kapr v těhotenství je vhodný, ale lepší je například grilovaný nebo na másle, s brambory nebo bramborovou kaší. Čerstvě koupený kapr by měl mít svěží vůni, jasně vypoulené oči a lesklou kůži.

pomeranče-nejsou vhodné pro možný vznik alergické reakce.

banány s černými skvrnami na slupce-mohou způsobit vznik ekzému.

jablka-jsou vhodná nejlépe bez slupky, regulují trávení.

čaj a káva  a ostatní nápoje s obsahem kofeinu- ve zvýšené míře mohou zvýšit krevní tlak a omezují průtok krve placentou.

tučná jídla, alkohol a čokoláda může způsobit pálení žáhy. Zvýšený příjem alkoholu navíc může přispět k vývojovým vadám dítěte.

chipsy,arašídy obsahují prázdné kalorie.

Pokud se cítíte dobře, nemáte za celou dobu těhotenství žádné žaludeční problémy, tak zásady vhodné výživy můžou jít  klidně  na vánoce  stranou s čistým svědomím  si pochutnejte na tradičním bramborovém salátu se smaženým kaprem a  s mírou na dalších pochoutkách, ale nadále po vánocích už dodržujte kvalitní a pestrou stravu vhodnou pro těhotné.

Leave a Reply