Posted on

Asi nejoblíbenější zemí, co se týče horských radovánek, je pro Čechy Rakousko. V Alpách najdete nespočetné množství lyžařských středisek, která jsou skvěle vybavená jak pro sportovce, tak i pro rodiny s dětmi. Velkou výhodou Rakouska je také cenová dostupnost a blízká vzdálenost. Opravdovou lyžařskou lahůdkou je však Francie a také některé části italských Alp.V těchto střediscích však musíte počítat s tím, že vás výjdou finančně náročněji než Čechy nebo Rakousko, a to až v řádech desítek tisic. Na druhou stranu můžete očekávat jen špičkové služby a perfektně upravené sjezdovky.

Innsbruck – několikadenní permanentka zakoupená v jednom ze dvou lyžařských regionů Kuhtai nebo Hochoetz, platí na všechny sjezdovky v této oblasti: 78 sjezdovek, 23 lanovek a vleků, dostatek sněhu od prosince do začátku května a komplexní služby. Pohodlnou dopravu v půlhodinových intervalech zajišťuje bezplatný kyvadlový lyžařský autobus.

www.innsbruck.info

Stubaital – údolí Stubaital je jako stvořené pro klidnou zimní dovolenou rodin s dětmi. Od vhodného ubytování s programem pro děti přes dokonalé  hlídání dětí, přičemž o ty nejmenší /již od 3 měsíců/, které nelyžují, je postáráno v lyžařské školce. Ty větší si už mezitím v dokonale upravených areálech lyžařských škol zkoušejí své první obloučky. A to vše za ceny přijatelné pro rodiny s dětmi: děti do 10 let mohou v doprovodu jednoho z rodičů jezdit ve všech čtyřech lyžařských oblastech v údolí na vleku zdarma.

www.stubai.at

Leave a Reply