Posted on

Chůvičky a monitory dechu patří mezi důležité přístroje nejen pro nedonošená miminka, ale i pro miminka zdravá.

Chůvičky

Chůvičky najdeme v současné době téměř v každé domácnosti s miminkem. Výběr záleží hlavně na požadavcích, které by měly chůvičky splňovat. Patří mezi ně jak cenová dostupnost, tak i bezporuchovost. Chůvičky slouží k hlídání miminka, které může klidně spinkat v jiné místnosti a maminka má možnost sledovat dění v této místnosti na dálku. 

Existují různé přístroje, které se liší způsobem přenosu zvuku, ale i videa. Novější, nejvíce rozšířené chůvičky, pracují na bázi elektrické sítě nebo vysílačky. Tyto chůvičky umožňují trvalé spojení mezi dětmi a rodiči s viditelnými a zvukovými kontrolkami spojení. U těchto chůviček lze nastavit síla zvuku dle potřeby.

Finančně náročnější jsou chůvičky, které umožňují i kontrolu teploty dětského pokoje, mají monitorovací systém s nočním viděním a umožňují oboustrannou komunikaci mezi dítětem a rodiči.

Monitor dechu

Kromě chůviček se na trhu vyskytují i přístroje, které monitorují dýchání miminka a tak jej chrání před riziky náhlého selhání dechu, dušení nebo dávení. Jeho principem je trvalé sledování a zobrazování frekvence dechu dítěte.

Monitor dechu vás včas upozorní na případné ohrožení života dítěte a dá vám tak možnost poskytnout rychle první pomoc nebo přivolat lékaře.

S těmito přístroji se můžete setkat také v nemocnicích na novorozeneckých odděleních. Na kritický stav reagují hlasitým signálem. Jsou napájeny tužkovými bateriemi a v případě slabých baterií se automaticky zapne signál.

V dnešní době je monitor dechu pomůckou při péči o kojence s nízkou porodní hmotností, poruchami dýchání a dalšími zdravotními problémy, ale i pro zdravá miminka.

Nad otázkou, zda to skutečně potřebujeme, se někdo může zamyslet nad tím, kolik jsme již nakoupili zbytečných věcí a pak nevyužili, ale každé mamince a tatínkovi jistě pocit klidu a jistoty za to stojí.

Leave a Reply