diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Monitor dechu a chůvičky

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Chůvičky a monitory dechu patří mezi důležité přístroje nejen pro nedonošená miminka, ale i pro miminka zdravá.

Chůvičky

Chůvičky najdeme v současné době téměř v každé domácnosti s miminkem. Výběr záleží hlavně na požadavcích, které by měly chůvičky splňovat. Patří mezi ně jak cenová dostupnost, tak i bezporuchovost. Chůvičky slouží k hlídání miminka, které může klidně spinkat v jiné místnosti a maminka má možnost sledovat dění v této místnosti na dálku. 

Existují různé přístroje, které se liší způsobem přenosu zvuku, ale i videa. Novější, nejvíce rozšířené chůvičky, pracují na bázi elektrické sítě nebo vysílačky. Tyto chůvičky umožňují trvalé spojení mezi dětmi a rodiči s viditelnými a zvukovými kontrolkami spojení. U těchto chůviček lze nastavit síla zvuku dle potřeby.

Finančně náročnější jsou chůvičky, které umožňují i kontrolu teploty dětského pokoje, mají monitorovací systém s nočním viděním a umožňují oboustrannou komunikaci mezi dítětem a rodiči.

Monitor dechu

Kromě chůviček se na trhu vyskytují i přístroje, které monitorují dýchání miminka a tak jej chrání před riziky náhlého selhání dechu, dušení nebo dávení. Jeho principem je trvalé sledování a zobrazování frekvence dechu dítěte.

Monitor dechu vás včas upozorní na případné ohrožení života dítěte a dá vám tak možnost poskytnout rychle první pomoc nebo přivolat lékaře.

S těmito přístroji se můžete setkat také v nemocnicích na novorozeneckých odděleních. Na kritický stav reagují hlasitým signálem. Jsou napájeny tužkovými bateriemi a v případě slabých baterií se automaticky zapne signál.

V dnešní době je monitor dechu pomůckou při péči o kojence s nízkou porodní hmotností, poruchami dýchání a dalšími zdravotními problémy, ale i pro zdravá miminka.

Nad otázkou, zda to skutečně potřebujeme, se někdo může zamyslet nad tím, kolik jsme již nakoupili zbytečných věcí a pak nevyužili, ale každé mamince a tatínkovi jistě pocit klidu a jistoty za to stojí.

Přečtěte si také:

  • Dvanáctý měsíc životaDvanáctý měsíc života Už je to celý jeden rok, co Vaše miminko spatřilo světlo světa. Již je z něho nezávislý a rovnocenný človíček, který všechno prozkoumává a stále něco nového pro svůj vývoj objevuje. […]
  • Jídelníček těhotné ženy o Štědrém dnuJídelníček těhotné ženy o Štědrém dnu Štědrý den je už za rohem a vy jako těhotná se už jistě chystáte na přípravu štědrovečerního menu. I v těhotenství by jste si měla hlídat vaše stravování, neboť vše, co […]
  • Bolesti pánveBolesti pánve Již v roce 1940 vydal Young rozsáhlý článek o „těhotenské arthropatii pánve“. Odhaduje, že se výskyt objevuje u 0.75% porodů. Problém je také znám pod názvem symfyziolýza nebo pánevní […]
  • Příběh lva LippyhoPříběh lva Lippyho Představujeme Vám krásnou pohádku, která vypráví poutavý příběh ze zvířecí říše, kde se narodí malý lvíček s rozštěpem na pusince. Pomocí tohoto příběhu můžete dětem nenásilně a něžně […]
  • Brokolicové placičkyBrokolicové placičky Suroviny: jedna brokolice, 3 vejce, 1 mrkev, majoránka, 1 hrnek polohrubé mouky, sůl, 2 stroužky česneku, 2 lžíce strouhanky, olej na smažení Postup: Uvařenou brokolici a mrkev […]
  • JordanJordan Svátek: 13.únor Domácí podoby: Jorda, Jordánek, Dan Původ: hebrejský Význam: stékající řeka, křtěný vodou z Jordánu Líbí se Vám toto jméno?

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.