Posted on

tehotenstviJste už nějaký ten týden těhotná, bříško se Vám krásně zvětšuje, ale s tím přichází i zhoršené dýchání. Je vhodné, abyste se naučila správně dýchat  a usnadnila tak průběh porodu.

Zadržování vzduchu v plících

Až se přiblíží doba, kdy vás ode dne očekávaného dnu porodu budou dělit jen čtyři týdny, nacvičte si zadržování dechu v plících a tlačení. Usnadníte si tím průběh porodu. Důkladně se rozdýchejte, proveďte hluboký nádech a výdech, opakujte to dvakrát za sebou. Při třetím hlubokém nádechu zadržte vzduch v plících. Nejdříve na dobu 20 sekund, další den na 25 sekund, další den až na 30 sekund. Zadržování dechu nacvičujte vleže.

Nacvičování tlačení

Položte se na záda, pod hlavu si vložte složenou přikrývku. Dýchejte pravidelně a zhluboka. Uchopte se oběma rukama pod koleny. Přitáhněte kolena k bradě, zároveň musí být pravé koleno vzdáleno od levého kolena nejméně 40 cm. Bradu skloňte k hrudníku, silně se nadechněte a zadržte vzduch v plících. Potom tlačte jako při tuhé stolici. Vydržte tlačit po dobu 20 sekund. Pak položte chodidla na podlahu a uvolněte se. Nacvičujte cvičení dvakrát týdně.

Zdroj: Trča S.: Budeme mít děťátko, Grada, Praha 2009

Foto: www.freepik.com

Leave a Reply