Posted on

Pro někoho toho téma je úplnou zbytečností, ale pro někoho je to věc, která se jen těžko tají před Vašim dítětem.
Tak by mě zajímalo.. Jak vysvětlujete svému dítěti Ježíška? Podle mého je hezké když si Vaše ratolest myslí, že mu dárečky pod stromeček přinesl Ježíšek (nebo v nějakém případě i Santa Claus) než když ví, že dárky jsou od maminky a tatínka, či babičky a dědečka. Jenže do kdy se nám tohle podaří utajit a jak na to bude Váš potomek reagovat?
Vím, že nám (mě a mým sourozencům) se to mamka snažila zatajit co nejdéle, jenže já jsem se pravdu dozvěděla asi ve druhé třídě od spolužáků. Bylo to docela zklamání, protože jsem si hodně představovala jak takový Ježíšek vypadá a co asi provádí po celý rok, když neroznáší dětem dárky?

V mnoha případech co jsem se dozvěděla od známých nebo z různých článků po tomto zjištění děti začaly brát Vánoce už jinak. Věděly, že jim dárek koupí rodiče a tak si i začaly říkat co přesně chtějí, skončilo psaní dopisů Ježíškovi i ta celková natěšenost, co tam asi bude.

Byla bych ráda, kdyby jste mi pod článek dali vědět jak takové “odhalení” bylo u Vás, a jestli se Vám stále daří tento fakt tajit, i když máte třeba starší dítě. Protože podle mého v dnešní době různých sociálních sítí a témat dětí, které vedou mezi sebou se určitě nepodobají těm “našim” a tento fakt se dozvědí velmi lehce, stejně tak i.. Jsou čerti jen masky?

Leave a Reply