diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

OPRUZENINY

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

rybilka_neoOpruzeniny jsou velmi častým problémem ve věku kojenců a batolat, který řeší maminky a někdy i dětský praktický lékař ve své ordinaci. Jde o místní postižení kůže. Prostý zánět, který vzniká třením dvou kožních řas o sebe nebo třením kůže o prádlo, se typicky projevuje plošným zarudnutím. Postižené místo svědí a je bolestivé. V některých případech může dokonce ložisko zmokvat, případně se může infikovat. Vznik opruzeniny podporuje macerování kůže potem, močí nebo stolicí. Nejčastějšími místy, která opruzeniny postihují, jsou u kojenců a batolat zadeček a jeho bezprostřední okolí, kožní rýha mezi hýžděmi a oblast třísel.

Jak vyplývá z výše řečeného, vznik opruzenin podporuje teplé počasí, kdy se děťátko hodně potí, menší frekvence výměny plenek nebo horší hygiena dítěte.

V případě, že se opruzenina objeví, v dětské medicíně je taktéž dlouho znám blahodárný účinek mastí obsahujících rybí tuk. Jedna z jeho hlavních složek, vitamín D, se podílí na regeneraci kůže a podkoží a podporuje granulaci tkáně (sled buněčných pochodů, které vedou k zacelení poškozené tkáně). Jeho další složka, vitamín E, se uplatňuje při regeneraci jednotlivých vrstev kůže.

Doporučujeme dětskou mast RYBILKA® NEO, která má vylepšené složení o mandlový olej.

RYBILKA® NEO obsahuje rybí olej, mandlový olej, oxid zinečnatý a D-panthenol.

K čemu jsou jaké složky?

  • Rybí olej (4%): Obsahuje zejména acylglyceroly nasycených a nenasycených mast. kyselin, dále vitamíny a organicky vázaný jód a brom.
  • Mandlový olej (14%): Olej ze sladkých mandlí. Obsahuje zejména glyceridy mastných kyselin a také vitamín A, B1, B2, B6, E. Má ochranný účinek před vysycháním, působí jako změkčovadlo.
  • Oxid zinečnatý (10%): Je velmi jemný prášek, dobře absorbující oleje i vodu. Působí dezinfekčně.
  • D-panthenol (5%): se v buňkách mění na kyselinu pantotenovou-vitamin B5. B5 zajišťuje optimální hydrataci kůže, podporuje produkci kolagenových a elastanových vláken, čímž udržuje kůži pružnou a zdravou.

Více na www.rybilkaneo.cz

NADÝMÁNÍ

Bolení bříška, pláč či neklid jsou častými příznaky nadměrného nahromadění plynů ve střevě – nadýmání. Tyto obtíže se nejčastěji projevují u kojenců do třetího až pátého měsíce věku, především u chlapců. Způsobit je může nedostatečné odříhnutí po skončení kojení, stejně tak jako nevhodná skladba stravy maminky. Zde se doporučuje i z preventivních důvodů pokud možno vynechávat veškeré potraviny, které mohou nadýmání vyvolávat – především luštěniny, zelí a kapustu. Pokud již k rozvoji nadýmání dojde, je vhodné postupovat následovně.

Dětští lékaři doporučují k úlevě od nadýmání mechanickou masáž bříška dítěte spojenou s užitím látek, které uvolňují svalové napětí v trávicím traktu, usnadňují tak volný odchod plynů a mají tak zklidňující efekt. Mezi osvědčené přírodní látky s takovými účinky patří např. heřmánek, máta, fenykl nebo anýz. Přípravky určené pro pomoc od nadýmání cestou aplikace na kůži spojenou s masáží najdeme ve dvou formách – gel a emulgel. S ohledem na význam jemné masáže bříška a zároveň účinné vstřebávání přípravku je výhodnější užívat emulgely. Účinné vstřebávání je u nich spojeno s výrazně vyšší stabilitou na kůži, která umožňuje mnohem delší masírování.

Položte tedy své děťátko na rovnou podložku, obnažte mu bříško a naneste mu na ně definovanou dávku přípravku. Jemnými, krouživými pohyby po dobu několika minut vtírejte konečky prstů přípravek do kůže na bříšku miminka. Tím mu zároveň bříško masírujte a úleva by se měla dostavit v řádu desítek minut.

Doporučujeme emulgel PUPÍK®.

pupik

Je to bylinkový emulgel s vysokým obsahem vonných silic. Při nadýmání se aplikujte na bříško v okolí pupíku a lehkým krouživým pohybem masíruje. Jemná masáž břišní stěny přináší úlevu při potížích vyvolaných nadýmáním.

Složení emulgelu PUPÍK®: Chamomilla recutita (Heřmánek pravý), Mentha piperitam (Citronová máta), Carbomer, Foeniculum vulgare (Fenykl obecný), Pimpinella anisum (Anýz vonný) + ostatní pomocné látky.

Více na: www.rybilkaneo.cz

Přečtěte si také:

  • Roztroušená skleróza a mateřstvíRoztroušená skleróza a mateřství Chtěla bych se s Vámi podělit o článek, který jsem napsala. Myslím si, že bude pro řadu maminek přínosný. Týká se totiž nemoci zvaná roztroušená skleróza. Je to nemoc, o které se příliš […]
  • LeaLea Svátek: 22.březen Domácí podoby: Leuška, Leonka, Lejka Původ: hebrejský (biblické jméno) Význam: divoká kráva; gazela; antilopa Líbí se Vám toto jméno?
  • Jak si dobít baterky na mateřské dovolené?Jak si dobít baterky na mateřské dovolené? Chystáte se na mateřskou dovolenou nebo už jste právě na ní? Nevíte, jak si odpočinout od každodenních starostí a sterotypu kolem děťátka? Pojďte se se mnou podívat na několik rad, jak si […]
  • Poznáváme barvy – leporelo pro dětiPoznáváme barvy – leporelo pro děti Jakou barvu mají borůvky, čokoládový dort nebo třeba tvoje zimní čepice? V poznávacím leporelu se nejmenší děti mohou prohlížet roztomilé a přitom realistické obrázky předmětů, které je […]
  • Je možné otěhotnět skrz ručník nebo při líbání?Je možné otěhotnět skrz ručník nebo při líbání? Jste ještě školou povinná a nevíte, zda by mohlo dojít k otěhotnění při líbání s vaším vyvoleným klukem nebo pokud se otřete jeho ručníkem, na které by mohli být spermie? Nedělejte si […]
  • Zvířátka si hrají – leporelo pro dětiZvířátka si hrají – leporelo pro děti Zvířátka i děti si rády hrají. Rozkládací leporelo s barevnými fotografiemi zvířat a jednoduchým textem je určeno dětem nejnižší věkové kategorie, ale zaujme i čtenáře předškolního věku. […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.