diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Ovocné knedlíky

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Potřebné suroviny: 4 dcl mléka, 4o g másla, 4oo g hrubé mouky, 2 vejce, sůl, ovoce

Návod na přípravu: Mléko, máslo a sůl uvedeme do varu a za stálého míchání přisypeme polovinu mouky. Těsto necháme zhoustnout a  potom ho odstavíme z plotny. Mícháme do vychladnutí.

Přidáme vejce a těsto dobře vypracujeme. Na pomoučeném vále těsto smísíme s ostatní moukou, rozválíme a rozkrájíme na čtverce. Do nich zabalíme ovoce a zformujeme knedlík. Těsto by nemělo tvořit příliš tlustou vrstvu okolo ovoce – celkový výsledek pak není tak chutný, jako když je z těsta jen tenká vrstva Připravené knedlíky vaříme asi 5 min ve vařící osolené vodě.

Hotové knedlíky servírujeme dle chuti s tvarohem, mákem nebo třeba grankem. Jako ovoce můžeme do knedlíků použít jakékoli sezonní ovoce – švestky, broskve, jahody, hrušky nebo mé nejoblíbenější – meruňky. Pokrm lze připravit i z kompotového ovoce, pokud není zrovna po ruce čerstvé.

Přečtěte si také:

  • Děti by měly spát v posteli s rodiči do pěti letDěti by měly spát v posteli s rodiči do pěti let Co říkáte na tento článek? Je to u Vás stejně? Renomovaná britská expertka na duševní zdraví dětí radí rodičům, aby zavrhli letitou konvenci a dovolili dětem, aby s nimi spaly v posteli […]
  • RomanRoman Svátek: 9.srpen Domácí podoby: Románek, Romi, Romouš, Romka, Romča Původ: latinský Význam: římský, Říman Líbí se Vám toto jméno?
  • VladimírVladimír Svátek: 23.květen Domácí podoby: Vláďa, Vlaďka, Vládík, Vládíček, Vladko, Míra, Vlado Původ: slovanský Význam: vládce míru (světa), velký vládce Líbí se Vám toto […]
  • Vývoj a výchova děťátka do dvou letVývoj a výchova děťátka do dvou let Tak rychlé tempo, jakým se vyvíjí dítě od narození do věku dvou let, se už nikdy v průběhu života neopakuje. Proto je toto vývojové období dítěte klíčovým tématem pro rodiče i odborníky. […]
  • SpytihněvSpytihněv Svátek: 31.leden Domácí podoby: Spyťa, Spytěk, Hněvek Původ: slovanský Význam: marně se hněvající Líbí se Vám toto jméno?
  • SabinaSabina Svátek: 22.říjen Domácí podoby: Sabinka, Sába, Inka Původ: latinský Význam: pocházející z kmene Sabinů (Itálie); lidé svoji Líbí se Vám toto jméno?

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.