diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Péče o vlásky u miminek

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Narodilo se vám miminko s bohatou kšticí tmavých vlásků nebo má pouze pár chloupků na hlavičce? Určitě nezoufejte. Několik měsíců po narození miminkům vlásky padají, je to přirozený proces. Po prvním roce života se startuje běžný cyklus růstu vlásků. Dětem vyraší nové, ty postupně houstnou a mění i svou barvu.Velký podíl má zajisté genetika.

Jak tedy o tyto jemné vlásky pečovat?

Stačí se zpočátku pouze omývat vodou, později lze použít mycí gel, který je určen pro dětskou pokožku těla i vlásků. Účelem umývání není jen hygiena vlásků, ale spíše odstranění potu a různých stroupků. Na vlásky používejte kartáč, kterým promasírujete pokožku hlavy. Někteří kojenci trpí seborrhoickou dermatitidou. Jedná se o nadměrnou tvorbu kožního mazu, jejichž důsledkem je odlupující se pokožka hlavy. U dětí se vyskytuje poměrně často. Projevy časem vymizí. Vy můžete dítěti promazat hlavičku dětským olejíčkem před koupelí, šupinky se vodou vyplaví. I můj mladší syn měl tento problém. Vypadá to opravdu nehezky. Naštěstí jsme se toho zbavili docela brzy.

Mytí vlásků většina dítek nemá rádo. Snažte se postupovat jemně a šetrně, dávajte si pozor, aby vám voda nestékala přes obličej. Šampón na vlásky používejte, až má dítě více vlásků. Vybírejte kvalitní značky, které dítěti nedráždí očíčka.

S postupujícím věkem si děti koupání zamilují, tak jako ty dvě moje zlatíčka doma. Koupelna vypadá vždy jako po povodních.

Zdroj:

Naše dítě – přebalování, koupání, krmení, ošetřování, Svojtka a Co, Praha 2009

Přečtěte si také:

  • Jak se připravit na porodJak se připravit na porod A je to tady - jedeme! Soukáte se na zadní sedačku auta, pravděpodobně už nesedíte tak způsobně jako obvykle. Poleháváte, poskakujete, různě se nakrucujete a ošíváte. Možná také začínáte […]
  • Pravidelnost ve všem a všudePravidelnost ve všem a všude Má – li být člověk zdráv a šťastný, má zachovávat pravidelnost. Vaše dítě si má navyknout na určitý rytmus již od malička. Budete překvapená, jak snad si zvykne na pořádek a jak vás bude s […]
  • MichaelaMichaela Svátek: 19.říjen Domácí podoby: Míša, Miška, Míšenka, Michaelka Původ: hebrejský Význam: podobná bohu; kdo je jako bůh Líbí se Vám toto jméno?
  • DalimilDalimil Svátek: 5.ledna Domácí podoby: Dali, Dalek, Dalík, Míla Původ: slovanský Význam: znamená „stále milý“ Líbí se Vám toto jméno?
  • RadovanRadovan Svátek: 14.leden Domácí podoby: Radovánek, Radek, Radouš, Ráďa Původ: slovanský Význam: „radostný“, „přinášející radost“. Líbí se Vám toto jméno?
  • Soutěž Moje bříško 4Soutěž Moje bříško 4 01.08.2011 byla zahájena foto-soutěž MojeBříško. Podrobnosti o soutěži si můžete přečíst na stránce foto-soutěž. Nyní vám představujeme další soutěžící, pro které můžete hlasovat na […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.