Posted on

Narodilo se vám miminko s bohatou kšticí tmavých vlásků nebo má pouze pár chloupků na hlavičce? Určitě nezoufejte. Několik měsíců po narození miminkům vlásky padají, je to přirozený proces. Po prvním roce života se startuje běžný cyklus růstu vlásků. Dětem vyraší nové, ty postupně houstnou a mění i svou barvu.Velký podíl má zajisté genetika.

Jak tedy o tyto jemné vlásky pečovat?

Stačí se zpočátku pouze omývat vodou, později lze použít mycí gel, který je určen pro dětskou pokožku těla i vlásků. Účelem umývání není jen hygiena vlásků, ale spíše odstranění potu a různých stroupků. Na vlásky používejte kartáč, kterým promasírujete pokožku hlavy. Někteří kojenci trpí seborrhoickou dermatitidou. Jedná se o nadměrnou tvorbu kožního mazu, jejichž důsledkem je odlupující se pokožka hlavy. U dětí se vyskytuje poměrně často. Projevy časem vymizí. Vy můžete dítěti promazat hlavičku dětským olejíčkem před koupelí, šupinky se vodou vyplaví. I můj mladší syn měl tento problém. Vypadá to opravdu nehezky. Naštěstí jsme se toho zbavili docela brzy.

Mytí vlásků většina dítek nemá rádo. Snažte se postupovat jemně a šetrně, dávajte si pozor, aby vám voda nestékala přes obličej. Šampón na vlásky používejte, až má dítě více vlásků. Vybírejte kvalitní značky, které dítěti nedráždí očíčka.

S postupujícím věkem si děti koupání zamilují, tak jako ty dvě moje zlatíčka doma. Koupelna vypadá vždy jako po povodních.

Zdroj:

Naše dítě – přebalování, koupání, krmení, ošetřování, Svojtka a Co, Praha 2009

Leave a Reply