diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

“Premamma” a “Herbal spirit”

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Těhotenství je pro každou ženu obdobím plným očekávání. Jenže některá žena kvůli těšení a různým přípravám zanedbává sama sebe a zapomíná, že relaxace a regenerace jsou pro její tělo a mysl velmi důležité. Zvlášť proto, že těhotenství s sebou přináší řadu fyzických, ale hlavně psychických změn, se kterými se nastávající maminka musí umět vyrovnat. Díky důkladné péči o tělo jsou potom u žen poporodní deprese téměř neznámé. Je proto důležité se regeneraci a uvolnění věnovat a problémy se budou objevovat jenom zřídka.

Nejstarší léčebné techniky, které blahodárně působí na celý organismus jsou masáže. Pomáhají uvolňovat svaly a klouby, navozují příjemné pocity a uvolňují od bolestí. Zbavují tělo napětí a únavy a dochází také k lepšímu průtoku krve. Také celkově posiluje organismus.

Nejznámější masáže jsou těhotenská a poporodní masáž. Tyto masáže provádí salon SABAI a asi k údivu více žen jsou zde speciálně vyškolené terapeutky z Thajska, s dlouholetými zkušenostmi v oblasti masáží. Také prošly řadou zahraničních lázeňských a rehabilitačních zařízení.

“Premamma” (těhotenská masáž). Jedná se o relaxační, uvolňující masáž pro nastávající maminky (od ukončeného třetího měsíce těhotenství ). Jsou hlavně prevencí proti striím. Pomáhají také zbavit bolestí hlavy a bederní oblasti páteře. K odstranění zablokování se používají nahřáté bylinné balíčky. Ženy si mohou vybrat z různých přírodních olejů, včetně panenského oleje, který je právě nejvhodnější na odstranění strií. V průběhu těhotenství se doporučuje kůži v oblasti břicha a stehen pravidelně ošetřovat panenským kokosovým olejem.

“Herbal spirit” (poporodní masáž). Tato masáž je šetrná k unaveným svalům, eliminuje otoky a zadržovanou vodu a napomáhá správné činnosti lymfatického systému. Jedná se o zahřívací masáž, při které je tělo masírováno kombinací param pudru a param oleje, který je namíchám ze speciální směsi bylin. Masáž pro její detoxikační účely je dobré absolvovat již v prvních týdnech po přirozeném porodu. V případě “císařského řezu” je nutno masáž konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Citace literatury:

Časopis Maminka, Sabai – asijská péče v evropských podmínkách, srpen 2011, str. 123.

Přečtěte si také:

  • Moje ne domácím porodůmMoje ne domácím porodům Možná, že nejsem ta pravá pro posuzování domácích porodů. Ono  to se mnou je totiž tak, že má těhotenství byla obě riziková, tudíž porod v domácím prostředí by byl pro mě krajně nevhodný, […]
  • Co vyřídit po porodu ?Co vyřídit po porodu ? O tomhle mi pověděla a pomohla sepsat moje kamarádka, která po porodu musela vyřídit nezkutečné množství věcí. Člověk by řekl, pořídíme si miminko to nic není a ejhle je toho víc než dost. […]
  • Saskia, SaskieSaskia, Saskie Svátek: 23.srpen Domácí podoby: Saska, Sasi, Sáša, Sasinka Původ: holandský Význam: nejasný (podle ženy malíře Rembranta) Líbí se Vám toto jméno?
  • 11. týden těhotenství11. týden těhotenství Ke konci 11. týdne těhotenství je většina hlavních orgánů plodu již vyvinuta a plod právě překonal nejzranitelnějšího období svého vývoje. Nyní je už chráněn před vrozenými vadami a […]
  • Péče o prsa po porodu a v průběhu kojeníPéče o prsa po porodu a v průběhu kojení Abyste jako matky mohly dát svým dětem to nejlepší, tedy mateřské mléko, musíte pro to něco udělat. Většina z vás je připravena přinášet různé oběti, jen aby svoji kojící kariéru úspěšně […]
  • LiborLibor Svátek: 23.červenec Domácí podoby: Liborek, Libša, Libek, Borek Původ: latinský Význam: libý, líbezný Líbí se Vám toto jméno?

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.