diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

“Premamma” a “Herbal spirit”

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Těhotenství je pro každou ženu obdobím plným očekávání. Jenže některá žena kvůli těšení a různým přípravám zanedbává sama sebe a zapomíná, že relaxace a regenerace jsou pro její tělo a mysl velmi důležité. Zvlášť proto, že těhotenství s sebou přináší řadu fyzických, ale hlavně psychických změn, se kterými se nastávající maminka musí umět vyrovnat. Díky důkladné péči o tělo jsou potom u žen poporodní deprese téměř neznámé. Je proto důležité se regeneraci a uvolnění věnovat a problémy se budou objevovat jenom zřídka.

Nejstarší léčebné techniky, které blahodárně působí na celý organismus jsou masáže. Pomáhají uvolňovat svaly a klouby, navozují příjemné pocity a uvolňují od bolestí. Zbavují tělo napětí a únavy a dochází také k lepšímu průtoku krve. Také celkově posiluje organismus.

Nejznámější masáže jsou těhotenská a poporodní masáž. Tyto masáže provádí salon SABAI a asi k údivu více žen jsou zde speciálně vyškolené terapeutky z Thajska, s dlouholetými zkušenostmi v oblasti masáží. Také prošly řadou zahraničních lázeňských a rehabilitačních zařízení.

“Premamma” (těhotenská masáž). Jedná se o relaxační, uvolňující masáž pro nastávající maminky (od ukončeného třetího měsíce těhotenství ). Jsou hlavně prevencí proti striím. Pomáhají také zbavit bolestí hlavy a bederní oblasti páteře. K odstranění zablokování se používají nahřáté bylinné balíčky. Ženy si mohou vybrat z různých přírodních olejů, včetně panenského oleje, který je právě nejvhodnější na odstranění strií. V průběhu těhotenství se doporučuje kůži v oblasti břicha a stehen pravidelně ošetřovat panenským kokosovým olejem.

“Herbal spirit” (poporodní masáž). Tato masáž je šetrná k unaveným svalům, eliminuje otoky a zadržovanou vodu a napomáhá správné činnosti lymfatického systému. Jedná se o zahřívací masáž, při které je tělo masírováno kombinací param pudru a param oleje, který je namíchám ze speciální směsi bylin. Masáž pro její detoxikační účely je dobré absolvovat již v prvních týdnech po přirozeném porodu. V případě “císařského řezu” je nutno masáž konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Citace literatury:

Časopis Maminka, Sabai – asijská péče v evropských podmínkách, srpen 2011, str. 123.

Přečtěte si také:

  • MarianMarian Svátek: 25.březen Domácí podoby: Mario, Mariánek, Marouš, Marek Původ: latinský Význam: muž Líbí se Vám toto jméno?
  • Podlitiny kolem očí a modřinyPodlitiny kolem očí a modřiny Pokud jste měla dlouhé či silné porodní bolesti, můžete po porodu cítit i jiné fyzické problémy, které si žádají hojení. Některé ženy mají krví podlité oči; mohou se objevit i podlitiny, […]
  • Nové Lego Duplo pro holčičkyNové Lego Duplo pro holčičky Ples princezen, první cukrářské pokusy i barevný set kostek v praktickém kyblíku. To vše najdete mezi novinkami, které představuje LEGO DUPLO speciálně pro holčičky. Díky novým řadám […]
  • Pomóóóc! Nechci mít strie!Pomóóóc! Nechci mít strie! Také se vám čas od času ozve v hlavě tento hlásek? Pokud jste „v očekávání“ nebo již svého malého drobka chováte, nelze se divit. Strie jsou totiž skutečným strašákem většiny […]
  • Hřebíčkový olejHřebíčkový olej Zklidňuje a uvolňuje organismus. Využívá se při bolestech kloubů, k léčbě zánětlivých procesů na kůži, na ošetření dutiny ústní, na akné.
  • Péče hned po narozeníPéče hned po narození Určitě se hodí mít po ruce mobil s užitečnými čísly na svého lékaře, na maminku či tchýni i na zkušenější kamarádky, které poradí, když si s něčím nevíte rady. A když už jsme u té […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.