diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Průvodce těhotenstvím – týden po týdnu: 32. týden

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Váha miminka činí přibližně 1700 g, zatímco jeho velikost je zhruba 42 cm. Vaše dítě je již schopno plně reagovat na světlo i zvuky (lidské hlasy, hudbu – zkoušejte poslouchat rozmanité hudební styly a žánry). Mluvte na své dítě, zpívejte mu, pokud se ocitnete ve stresové situaci, uklidněte jej. Dítě všechny podněty (pozitivní i negativní) velmi intenzivně vnímá a např. krizové okamžiky silně prožívá.

Mezi další zásadní změny v životě plodu patří to, že se lanugo (tedy ony drobné chloupky, pokrývající pokožku dítěte) začíná vytrácet. Zbytky mohou případně zůstat pouze na ramenou a krku. Naproti tomu vlásky, obočí i řasy jsou již zcela vytvořeny. Zvětšující se tělíčko nemá v děloze dostatek prostoru, miminko ve snaze se protáhnout vás někdy velmi potrápí silnými kopanci. Třebaže mohou být až bolestivé, za pár týdnů na ně budete s nostalgií vzpomínat.

Pokud jste si doposud nekoupila kojící podprsenky, nyní nastal nejvyšší čas. Při jejím výběru klaďte důraz nejenom na estetickou, ale především na praktickou stránku. V podprsence byste se měla cítit pohodlně, v košíčku by také měl být dostatek místa, přece jen se vám po porodu prsa nalijí mlékem. Také myslete na to, že v podprsence budete i spát (určitě totiž nebudete chtít mít ložní prádlo špinavé od mléka), proto je lepší se vyvarovat podprsenek s kosticemi.

Průvodce těhotenstvím – týden po týdnu: 33. týden

Přečtěte si také:

  • TamaraTamara Svátek: 3.červen Domácí podoby: Tamarka, Tara, Tamuška, Marka Původ: hebrejský Význam: živitelka či ta, která dává život Líbí se Vám toto jméno?
  • Pupečníková krev – více buněk, více životaPupečníková krev – více buněk, více života 25. 5. 2012 (pátek) Mimořádná akce Family Pointu v rámci Světového týdne respektu k porodu. Přednáška o využití pupečníkové krve. Akce Family Pointu probíhají 1x14 dní ve středu v […]
  • S kočárkem klasickým rychlíkem nebo osobním vlakemS kočárkem klasickým rychlíkem nebo osobním vlakem Již jsme si zde pověděli, zda se dá cestovat vlakem Regiojet s kočárkem, nyní se zaměříme na klasické rychlíky a osobní vlaky. Přeprava kočárku s dítětem je zdarma, za prázdný kočárek […]
  • AlanAlan Svátek: 14.srpen Domácí podoby: Al, Alík, Aloušek, Alanek, Ali Původ: keltský Význam: soulad, svornost Líbí se Vám toto jméno?
  • MarekMarek Svátek: 25.duben Domácí podoby: Mareček, Mark, Marouš, Mařík Původ: latinský Význam: bojovník, bojovný, zasvěcený bohu Martovi Líbí se Vám toto jméno?
  • Těhotenský test ClearblueTěhotenský test Clearblue Popis: Digitální těhotenský test Clearblue s indikátorem početí vám dá dvojnásobné potvrzení výsledku. Jeho inteligentní dvojité čidlo™ Vám nejen symbolem prozradí, zda jste nebo nejste […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.