diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Recepty ze sezónního ovoce, potlačující plynatost

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Je léto a a s ním přichází i sezónní ovoce, které našim nejmenším dětem chutná pro jejich sladkou chuť. Dopřejme jim proto různé varianty k snídani či ke svačince  z takového ovoce, ze kterých je nebude bolet bříško a nebudou trpět na prdíky.

Mezi nenadýmavé ovoce patří borůvky, banány,jablka, meruňky a broskve a váš drobeček určitě nepohrdne rozmixovaným ovocem.

Borůvky s banánem od ukončeného 6. měsíce

1 banán,  pár borůvek

Borůvky necháme malou chvíli povařit, jen aby prošly varem-dětem od ukončeného 6.měsíce do 9.měsíce. Starším dětem již nemusíme borůvky vařit. Banán oloupeme, nakrájíme a v mixeru rozmixujeme. Smícháme s borůvkami. Nepřislazujeme, banány jsou již sladké.

Broskvovo-borůvkové pyré od ukončeného 6.měsíce

2 jablka, 1 broskev ( či meruňka ), trochu borůvek

Jablíčka a broskve oloupeme a vypeckujeme, a  nakrajíme na malé kousky.Dáme vařit. Když jsou měkké, přidáme borůvky,které jen necháme přejít varem. Necháme vychladit a pak  rozmixujeme. Můžeme přidat kapku mateřského nebo kojeneckého mléka.

Jablečná přesnídávka od ukončeného 8. měsíce

2700 g jablíček, část můžeme nahradit sezónním ovocem, 350 g glukopuru-hroznového cukru, 1250ml vody a  dva jakékoliv pudinky

Jablíčka omyjeme, oloupeme a nakrájíme  Dáme do hrnce, přidáme  1000 ml vody a cukr a vaříme cca 20 minut. Ve zbylé vodě rozmícháme dva jakékoliv pudinky. Přilijeme je a vaříme ještě asi 2 minuty. Pak již můžeme plnit do skleniček. Sterilujeme cca 20 min na 85 stupňů, ale můžeme dát do horkovzdušné trouby při teplotě 250 stupňů na 5 minut.  Z uvedeného množství je cca 14 malých přesnídávkových skleniček.

Přečtěte si také:

  • 14. týden těhotenství14. týden těhotenství Plod ve 14. týdnu začíná vypadat lidsky. Má prokreslenou bradu, čelo, nos, může otáčet hlavou, svrašťuje obočí. Reaguje na vnější podněty, dokáže se odvrátit při prohmatávání břicha. Nyní […]
  • Nika, NikéNika, Niké Svátek: 23.prosinec Domácí podoby: Nikinka, Nikuška, Nička, Nikina Původ: řecký Význam: vítězství Líbí se Vám toto jméno?
  • Lukrecia, LukrécieLukrecia, Lukrécie Svátek: 23.listopad Domácí podoby: Lukrécka, Lucina, Luka Původ: latinský Význam: pocházející z (římského) rodu Lukréciů; zisk Líbí se Vám toto jméno?
  • LudoslavLudoslav Svátek: 10.červenec Domácí podoby: Luďa, Luděk, Slávek Původ: slovanský Význam: slavící lid Líbí se Vám toto jméno?
  • Nevíte, jestli se vašemu drobečkovi budou líbit hračky?Nevíte, jestli se vašemu drobečkovi budou líbit hračky? Jestli si lámete hlavu, co svému miminku pořídit, nebo zda právě váš lezoucí drobeček by si hrál s hračkami, které doma ještě nemáte? Navštivte třeba některou svou kamarádku s dítětem nebo […]
  • Golfky – ideální kočárek do města a na cestyGolfky – ideální kočárek do města a na cesty Golfové hole Babypoint Lotus se spojenou rukojetí uvezou až 26kg pasažéra Možná si říkáte, nač kočárek typu golfové hole pořizovat? Doma máte kombinovaný kočárek, tak proč […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.