diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

S kočárkem žlutým vlakem Regiojet od firmy Student Agency

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Pokud plánujete cestu s kočárkem žlutým vlakem Regiojet od firmy Student Agency, určitě se zajímáte o to, jestli s kočárkem můžete tímto vlakem bezproblémově cestovat. Děti do 6 let mají cestu zdarma. V povinné rezervaci pro něj zvolíte typ cestujícího Dítě 0-6 let s doprovodem. Zdarma lze ovšem přepravit vždy jen jedno dítě s jedním dospělým. V případě, že byste cestovala s oběma dětmi sama, je třeba pro druhé dítě zakoupit jízdenku v běžném dětském tarifu (Dítě<15).

Tento vlak, který jezdí od konce září letošního roku, je nyní velice oblíbený. Ve vlaku se nesmí stát, proto si musíte místo rezervovat, a co nejdříve, protože je velice rychle obsazený. Kupé jsou nádherná, k vaší cestě tímto vlakem máte i servis, dostanete noviny a vybraný nápoj zdarma, bohužel do tohoto vlaku se hlubokým kočárkem nevejdete. Můžete mít pouze golfky, a to ještě složené a umístěné v předsíňce vlaku, pod nebo nad sedadlem, tak, aby nepřekážel cestujícím ani personálu. Personál vám s umístěním složeného kočárku pomůže. V kupé na kočárek místo není. Důvodem jsou úzké dveře mezi chodbičkou a oddíly pro cestující. Alternativou může být cestování s miminkem v autosedačce-vajíčku, v šátku nebo klokance.

Maminky s kočárky ale nemusí být smutné, optimistickou zprávou je, že už jsou objednané rodinné vozy, které se už začínají vyrábět a kam se už s kočárkem krásně vejdete. Plánované nasazení do provozu je ke konci roku 2012 a celý vagón bude jen pro rodiče s dětmi. K dispozici bude dokonce WC s  přebalovacím pultem, dětský koutek se spoustou hraček a pohádek na obrazovce. Dvě kupé budou s velkými monitory a dětskými filmy pro větší děti. Všechna kupé budou odhlučněná, takže hrající se děti nebudou rušit dospělé. Celý rodinný vůz má zajišťovat příjemné a bezpečné prostředí. Určitě se to zdá dlouhá doba, ale je to specialitka a první série nových vlaků, které se teď v zimě začínají nasazovat, se musí soustředit na dosažení plné kapacity a počtu spojů. Potom teprve přijdou na řadě speciální vozy. Maminky a všichni, kteří cestují s malými dětmi se mají prý na co těšit. Tak za rok se možná v některém kupé setkáme!

Zdroj: časopis Regiojet a facebook-ostře sledované žluté vlaky

Přečtěte si také:

  • MurielMuriel Svátek: 4.září Domácí podoby: Murilka, Rielka, Ria Původ: keltský Význam: zářící jako moře (anglické jméno) Líbí se Vám toto jméno?
  • Těhotenství a šestinedělí v kondiciTěhotenství a šestinedělí v kondici Je všeobecně známo, že přiměřená pohybová aktivita je lidskému zdraví prospěšná. Platí to i v těhotenství, jen je třeba respektovat určitá omezení. Vhodná cvičení umožní ženě zaujmout k […]
  • Říkanka – Koláčová hostinaŘíkanka – Koláčová hostina Myši piští, pejsek skáče, už se těší na koláče. Upekla je Hana zrána, teď spí celá uondána. Pro myši tak začíná koláčová hostina. Zdroj: Augustínová I.: Veselá říkadla, […]
  • Problémy v těhotenství – 2.díl: ZvraceníProblémy v těhotenství – 2.díl: Zvracení Tyto stavy zvracivého pocitu jsou mnohdy vyvolávány špatnými intervaly mezi jednotlivými chody, ale i zápachem tabáku či parfému. Časté a intenzivní zvracení si vyžaduje lékařskou pomoc. […]
  • BohumíraBohumíra Svátek: 8.listopad Domácí podoby: Bohuška, Bohuna, Bóža, Božka, Míra, Mirka, Bohumírka Původ: slovanský Význam: mír bohu Líbí se Vám toto jméno?
  • Max, MaximMax, Maxim Svátek: 29.květen Domácí podoby: Maxek, Maximek, Maxíček, Maximek Původ: latinský Význam: největší, velkého vzrůstu Líbí se Vám toto jméno?

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.