Posted on

Jestliže pro maminky malých dětí je důležité, aby se vždy cítily dobře, při kojení je to přímo nezbytné. Proto jsou mezi maminkami stále oblíbenější speciální oděvy uzpůsobené na pohodlné a diskrétní kojení. Kojicí podprsenky a noční košile jsou už leckdy považovány za nezbytnost. Stále populárnější jsou však i kojicí trička, halenky či šaty. 

Módou pro kojící maminky se zabývá například česká firma SpoKojenec, která nabízí již druhým rokem tzv. kojicí trička, tílka, šaty, noční košile, spodní prádlo i plavky zahraničních firem i vlastní značky SpoKojenec.cz.

Jako specialita a tip na skvělý dárek k Vánocům jsou v nabídce i sety triček pro celé rodiny včetně vtipných “kojicích” triček pro tatínky.

Všechny oděvy nabízené na eshopu SpoKojenec.cz vypadají na první pohled jako běžná trička, šaty a podobně. Mají však chytře vymyšlené otvory na prsou, které jsou při běžném nošení zcela nepostřehnutelné. Maminka při kojení nemusí odkrývat záda ani bříško, rozepínat košili či jinak se vysvlékat. Může zcela odhodit volná trička a košile, která nosila jen kvůli snadnému vyhrnování či rozepínání. Kojit může velice diskrétně kdekoli a kdykoli, spokojené bude i její miminko.

Přestože kojící trička nejsou v Čechách úplnou novinkou, SpoKojenec.cz je jediný eshop, který se přímo specializuje na tyto oděvy a jeho cílem je nabízet co nejširší sortiment kojících oděvů. Maminka si může být jistá, že všechny nabízené oděvy jsou uzpůsobené ke kojení, může si dokonce vybrat z více střihů kojících otvorů.

„Náš průzkum ukázal, že třetina maminek vůbec kojící oděvy nezná. Podle další třetiny maminek se kojící trička těžko shání nebo jsou příliš drahá, nekvalitní či nehezká. Chceme proto nabídnout těmto maminkám co největší výběr kvalitních, originálních a cenově dostupných kojících oděvů,“ říká Tereza Raabová, zakladatelka eshopu SpoKojenec.cz a stejnojmenné značky kojících triček. V kolekci SpoKojenec.cz jsou kromě dámských kojících triček z vysoce kvalitního materiálu také celé sady triček pro celou rodinu včetně dětského body a pánského „kojícího“ trička pro tatínky s kapsami na dudlík a lahvičku. Celá sada se nabízí jako vtipný a praktický dárek pro celou novopečenou rodinu. Jako novinku nyní uvádí v nabídce kojící tričko z merino vlny, která má vynikající tepelné vlastnosti a je velice příjemná k pokožce.

Podle zmíněného průzkumu však existují i maminky, které považují kojící šaty a trička za zbytečné. „Samozřejmě vždy budou maminky, které si vystačí s dosavadním šatníkem, nicméně před třiceti lety také nebyla téměř žádná nabídka těhotenského oblečení a dnes se úspěšně prodává na každém rohu za poměrně vysoké ceny. Velká výhoda kojících oděvů je navíc v tom, že vypadají jako běžné oděvy a maminky je můžou nosit bez ohledu na to, jestli kojí,“ dodává Tereza Raabová.

Do budoucna plánuje tým SpoKojenec.cz nejen rozšiřovat sortiment o nové kvalitní a originální kojící oděvy, ale také dodávat oděvy vlastní značky do dalších kamenných obchodů a partnerských eshopů.

Kontakt:

Vendula Řehounková

info@spokojenec.cz

www.spokojenec.cz

Leave a Reply