diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Těhotenství a svatba

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Někdy žena ve svém životě zažije situaci, že těhotenství a svatba přicházejí v opačném pořadí, než bývá zvykem. V dnešní době již není ostudou vdávat se s bříškem a nastávající maminka si může být jistá, že si vybere takové šaty, aby vypadala elegantně a žensky i se zakulaceným bříškem. Jestliže chystáte svatbu už jako nastávající maminka, vyberte si takové, abyste se cítila pohodlně. Pozornost věnujte i výběru materiálu. Dejte přednost lehkým a vzdušným látkám, jako je šifón či hedvábí.

Šaty je možné si nechat ušít na míru nebo půjčit v salónu. Většina svatebních salónu má sice v nabídce modely určené pro těhotné nevěsty, ale výběr nebývá velký.

Ceny za půjčení se pohybují individuálně a asi od 3000 do 10000 Kč. Švadlena si za ušití řekne obvykle kolem 2000 Kč, cena za materiál je různá.

V prvních měsících na vás nejspíš nebude  bříško ještě tolik vidět a proto se vejdete do klasických šatů. Volte šaty neupnuté, při zkoušce se si  uvědomte, že v nich budete trávit několik hodin, možná i celý den. Raději volte o něco větší velikost, menší šaty, i když Vám padnou neprospějí miminku.

Protože v těhotenství se mění postava téměř každým týdnem, nevybírejte šaty již několik měsíců dopředu. Ve většině salónů vám doporučí přijít měsíc před svatbou a pak raději ještě jednou pár dní před obřadem, aby se šaty stihly upravit podle potřeby.

Chcete-li bříško zakrýt, sáhněte po klasických šatech, nejlépe šněrovacích, které půjdou podle potřeby povolit, se sukní různě nabíranou či překládanou v oblasti břicha. Pokud nemáte v úmyslu nic skrývat, vybírejte šaty určené přímo těhotným nevěstám. Takové šaty podtrhnou vaše nové křivky a dodají jim eleganci. Přiléhavé přes prsa, pod nimi přestřižené a sukně se směrem dolů rozšiřuje. Malé bříško se v nich ztratí, s větším budete působit něžně.

Žena, která si myslí, že se nebude cítit v šatech dobře, může zvolit široké kalhoty zdobené tunikou, bude v nich vypadat také elegantně a bude mít pohodlí ona i miminko.

Posledním módním  prvkem jsou boty. Protože mohou natékat nohy, na vysokém podpatku nejsou na celý den vhodné. Ideální jsou na nižším nebo středním podpatku, případně balerínky.

Přečtěte si také:

  • Rodičovský příspěvek versus rodičovská dovolená v roce 2012Rodičovský příspěvek versus rodičovská dovolená v roce 2012 Co je to vlastně rodičovská dovolená? Jak dlouho ji můžu čerpat, na co mám v jejím průběhu právo a jaké dávky budu pobírat? Odpovědi na tyto otázky řeší rodiče pravidelně a časté změny v […]
  • Kapustová polévka s bramboremKapustová polévka s bramborem Suroviny: 1 1/2 l vody, 25 dkg kapusty, 2 brambory, 2 lžíce oleje, 1 cibule, sladká paprika, sůl, kmín, 1/4 masoxu Postup: Na oleji osamžíme cibuli nakrájenou na jemno, přidáme papriku, […]
  • Michal, MichaelMichal, Michael Svátek: 29.září Domácí podoby: Míša, Miška, Míšánek, Michálek, Míšenka, Miki Původ: hebrejský (biblické jméno) Význam: kdo je jako Bůh Líbí se Vám toto jméno?
  • BořivojBořivoj Svátek: 30.červenec Domácí podoby: Bořa, Bořek, Bořík, Vojan, Vojek Původ: slovanský Význam: bojovník Líbí se Vám toto jméno?
  • Vajbr a zánik neuronůVajbr a zánik neuronů "Mami a budu mít taky ten vajbr?“ Obrátila se na mě naše nejstarší dcera Kája s úžasem v očích a zřejmě očekávání moderní technologie budoucnosti. Míchala jsem zrovna těstoviny k večeři a […]
  • Soutěž: Maminka redaktorkouSoutěž: Maminka redaktorkou Vyhlašujeme soutěž pro všechny nové čtenáře a uživatele na téma: TĚHOTENSTVÍ Termín: 10.10.2011 - 31.10.2011 Partner soutěže: Nakladatelství Maxdorf Co musíte udělat? Napsat […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.