diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Těhotenství a svatba

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Někdy žena ve svém životě zažije situaci, že těhotenství a svatba přicházejí v opačném pořadí, než bývá zvykem. V dnešní době již není ostudou vdávat se s bříškem a nastávající maminka si může být jistá, že si vybere takové šaty, aby vypadala elegantně a žensky i se zakulaceným bříškem. Jestliže chystáte svatbu už jako nastávající maminka, vyberte si takové, abyste se cítila pohodlně. Pozornost věnujte i výběru materiálu. Dejte přednost lehkým a vzdušným látkám, jako je šifón či hedvábí.

Šaty je možné si nechat ušít na míru nebo půjčit v salónu. Většina svatebních salónu má sice v nabídce modely určené pro těhotné nevěsty, ale výběr nebývá velký.

Ceny za půjčení se pohybují individuálně a asi od 3000 do 10000 Kč. Švadlena si za ušití řekne obvykle kolem 2000 Kč, cena za materiál je různá.

V prvních měsících na vás nejspíš nebude  bříško ještě tolik vidět a proto se vejdete do klasických šatů. Volte šaty neupnuté, při zkoušce se si  uvědomte, že v nich budete trávit několik hodin, možná i celý den. Raději volte o něco větší velikost, menší šaty, i když Vám padnou neprospějí miminku.

Protože v těhotenství se mění postava téměř každým týdnem, nevybírejte šaty již několik měsíců dopředu. Ve většině salónů vám doporučí přijít měsíc před svatbou a pak raději ještě jednou pár dní před obřadem, aby se šaty stihly upravit podle potřeby.

Chcete-li bříško zakrýt, sáhněte po klasických šatech, nejlépe šněrovacích, které půjdou podle potřeby povolit, se sukní různě nabíranou či překládanou v oblasti břicha. Pokud nemáte v úmyslu nic skrývat, vybírejte šaty určené přímo těhotným nevěstám. Takové šaty podtrhnou vaše nové křivky a dodají jim eleganci. Přiléhavé přes prsa, pod nimi přestřižené a sukně se směrem dolů rozšiřuje. Malé bříško se v nich ztratí, s větším budete působit něžně.

Žena, která si myslí, že se nebude cítit v šatech dobře, může zvolit široké kalhoty zdobené tunikou, bude v nich vypadat také elegantně a bude mít pohodlí ona i miminko.

Posledním módním  prvkem jsou boty. Protože mohou natékat nohy, na vysokém podpatku nejsou na celý den vhodné. Ideální jsou na nižším nebo středním podpatku, případně balerínky.

Přečtěte si také:

  • Červená Karkulka, František HrubínČervená Karkulka, František Hrubín "Kam, Karkulko malá, kam?" "Chodím lesem sem a tam. Co ty, vlku, tady chceš?" "Sháním na zub kousek trávy, po trávě se dobře tráví."   "Vlku, vlku, to je […]
  • Prořezávání zubůProřezávání zubů První zub se může objevit kdykoli během prvního roku. Jako první se obvykle prořezávají řezáky v dolní čelisti pak v horní. Ke konci kojeneckého období tedy v 1 roku se mohou objevit i […]
  • ArianaAriana Svátek: 18.září Domácí podoby: Arka, Ara, Arianka, Riana, Arika Původ: řecký Význam: velmi se líbí; vážená Líbí se Vám toto jméno?
  • Třetí měsíc životaTřetí měsíc života Miminko se má čile k světu, již je doba, kdy je potřeba z jeho dosahu odstranit věci, které by mu mohly různým způsobem ublížit. Většina dětí už umí, pokud leží na zádech nebo na bříšku […]
  • Prenatální diagnostika rozštěpových vad obličejePrenatální diagnostika rozštěpových vad obličeje Moderní ultrazvuková vyšetřovací technika umožňuje zjištění rozštěpu obličeje u plodu od 16. týdne gravidity a později. Pravidelně se vyšetřuje ultrazvukem ve 20. týdnu gravidity, kdy je […]
  • BrunoBruno Svátek: 11.červen Domácí podoby: Bruneček, Brunek, Brunko Původ:latinská podoba německého Brun Význam: hnědý, snědý, opálený, brunet Líbí se Vám toto jméno?  

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.