Posted on

Určitě to znáte. Nakrmíte své miminko, začnete jej houpat v náručí a dáte jej do postýlky v dobré víře, že za chvilku usne. Jenže to se nestane. Miminko začne plakat, naříkat nebo se mu prostě jen nechce spinkat nebo ležet a různě se v postýlce vrtí a hraje si. Uspat kojence je prostě někdy trochu problém, protože miminko má svůj vlastní rozum a vlastní režim a ne vždy nám tento režim pasuje. Existují ale jisté triky, jak uspat kojence.

Baby masáže. Jedná se o jemnou masáž celého tělíčka kojence, která miminko příjemně uvolní a naladí na spánek. Pokud nechcete vždy provádět masáž celého těla, stačí jen jemně pomasírovat chodidla.

Pohyb. Když je miminko ještě v bříšku, stále se pohybuje společně s matkou. Proto tak často pomáhá pohupování a kolébání kojence v náruči nebo v kočárku. Velmi účinný způsob, jak uspat kojence, je také vzít si miminko na záda a chodit s ním po domácnosti. Miminko takto velice brzo usne a pokud ho nechcete nosit většinu dne (což může být poměrně unavující při všech povinostech, které musí žena zvládnout), můžete miminko ze zad odložit hned, jak usne.

Koupel. Příjemně teplá koupel dokáže zklidnit a uvolnit jak dospého, tak i miminko. A pokud se Vašemu miminku koupání příliš nelíbí, můžete zkusit společnou koupel. Když se miminko ocitne ve Vašem náručí, bude si připadat bezpečně a zřejmě Vám po chvíli usne. V takovém případě je dobré, pomůže-li Vám s uložením miminka partner.

Hudba a nejrůznější zvuky. Člověk má pocit, že nejlépe se bude dítěti usínat v naprostém tichu. To ale není pravda. Většinu času v děloze matky také dítě slyšelo nejrůznější zvuky, proto mu nějaký hluk připadá přirozenější než úplné ticho. Klasická ukolébavka je velmi dobrý způsob, jak uspat kojence. Pustit ale můžete jakoukoliv klidnější hudbu nebo jen nahrané šumění moře, zvuky lesa apod. Někteří rodiče mají také dobré zkušenosti s rytmickými, pravidelnými zvuky jako např. ruch filtru v akváriu.

 

Leave a Reply