Posted on

Nejdůležitější je určitě postýlka, ta musí být především bezpečná a může nebo nemusí být s polohovacím roštem. Obecně platí, že miminku popříchodu z porodnice dělá nejlíp uzavřený prostor,proto je vhodné zabalit miminko do zavinovačky /velmi se mi osvěčila/. Dětátko se v ní cítí, jako u maminky v bříšku. Povlečení, peřinka, polštář pro novorozence není vhodný, mantinely kolem postýlky. Jsou velmi praktické, protože chrání dětátko před nárazem a navíc neprostrčí nožičky a ručičky prostorem mezi šprušlemi. Na chladnější dny deka do kočárku, na teplé postačí tenká deka nebo látková plenka. 

Přebalovací pult, vanička na koupání, teploměr do vody. Ručník, jemná houbička, tyčinky na čištění nosíku a oušek, dětský olejíček, mastičku na opruzený zadeček, dětský pudr.

Plenky, buď jednorázové např.pampers, hellen harper nebo bavlněné,osvědčené vlhčíčí ubrousky.

Autosedačku a v neposlední řadě kočárek. Na trhu existuje nepřeberná řada kočárku. Jak sportovní nebo 3- kombinace. Každá maminka si vybere.

Na zimní období je důležité mít pro dítě fusak.

Místo kočárku je možnost nosit miminku v šátku, klokánku.

Pro maminky je výborný kojící polštář a je také vhodné mít po ruce mast na popraskané bradavky.

Oblečení pro miminko – zavazovací košilky, dupačky, ponožky, trička s dlouhým nebo krátkým rukávem, světřík, čepička buď letní nebo zimní.

Leave a Reply