Posted on

Předvánoční čas určitě ve všem domácnostech vrcholí, ještě dokoupit dárky, dodělat cukroví, něco málo poklidit atd. Toto období na nás klade veliké nároky, co se týče fyzických i psychických sil. Vše se snažíme perfektně zvládnout, ale mnohdy je to nad naše síly. Doba advetní by pro nás měla znamenat období těšení se na ježíška. Pokud máte děti jako já tak to platí dvonásob. Děti udělají z vánoc neskutečně krásnou atmosféru. Bohužel se ale před svátky může stát něco nepředvídatelného, a to smrt blízké osoby, která nás hluboce zasáhne. Tak jako třeba odchod exprezidenta Václava Havla. I pro mě jsou již 14 let vánoce ve znamení vzpomínek na mého tatínka, který odešel z tohoto světa přesně 3 dny před štědrým dnem. Nedokázal zvítězit nad rakovinou. Pro mě jako 14 letou žábu to byly neskutečně smutné vánoce. I po těch letech se mě do očí derou slzy a vzpomínám, jak krásné vánoce nám táta vždy dokázal udělat. V té době nebylo peněz nazbyt, ale to jak se tatínek dokázal “rozdat” i z toho mála co měl, tak klobouk dolů. “Tati, děkuji ti za všechno.” Zavzpomínejme tedy na naše blízké, kteří už s námi nemohou být, zastavme se na chvíli.

Je mě opravdu moc líto, že můj tatínek, dědeček mých dětí už tu nemůže být s námi a udělat tak Ondráškovi a Kryštůfkovi tak skvělé vánoční svátky jako mě a bratrovi. Pokud máte doma nějaké neshody s prarodiči vašich dětí, snažte se je urovnat, aby vaše děti užívaly svátky s dědem a babičkou. Nikdy nevíte, co se může stát. Užívejte každé chvilky strávené společně.

Za celou redakci Vám všem věrným uživatelům přeji krásné prožití vánočních svátků a hodně zdravíčka v Novém roce 2012. Vaše šéfredaktorka Lenka.

Leave a Reply