Posted on

Vyděsil vás název v článku?  Ne, neděste,  rodit za vás nikdo znovu nebude. Řeč je totiž o výrobě panenek,  které  jsou od vlastních živých miminek téměř k nerozeznání! Takové panenky vyrábí angličanka Karen Mcallister, které si účtuje za jednu repliku 150 tisíc Kč. Lidé jsou dokonce i ochotní takovou sumu zaplatit. Až ratolest vyroste, dotyčný jí pak bude mít stále doma v novorozeneckém věku a může na své  kdysi malé miminko vzpomínat. Angličanka Karen takový nápad dostala, když se jí narodil syn Daniel.  ” Napadlo mě, že bych si mohla udělat památku na jeho dětství a panenku přetvořit do jeho podoby. Výsledek byl ohromující, figurína byla k nerozeznání od Daniela.” líčí Karen. Pak již vyráběla další panenky a když viděla, že je o ně zájem, založila si živnost, a díky tomu si vydělá slušné peníze.

Jak je ale známé přísloví – Není člověk ten, aby se zalíbil lidem všem, i některým lidem se panenky Karen nelíbí. ” Spousta lidí tvrdí, ať se k nim s miminky ani nepřibližuji, že prý vypadají děsivě a připomínají mrtvé děti” svěřuje se.

Ale mrtvé děti jen z dálky připomínají, miminka jsou kompletně pohyblivé, díky některým vychytávkám můžou i dýchat a speciální elektronické těleso vytváří i srdeční tep. Karen je jejich maminkou, stará se o ně, kupuje jim oblečení dle ročního období, hraje si s nimi…  Také by jste chtěli takové miminko, které po vás nic nechce ?

Zdroj: Citace od Karen z časopisu Šíp

Leave a Reply