Posted on

Císařský řez se většinou doporučuje, když je žena nějak vážně nemocná. třeba mě lékař stanovil už tedˇkom císařský řez a říkal, že jinak to v žádném případě nepůjde. Vůbec nemám ponětí co to přesně obnáší nebo spíš neměla až jsem procházela internet a našla tam pár článku a informací k císařskému řezu.

Oznámil vám lékař na poslední prohlídce v poradně, že budete s velkou pravděpodobností rodit „císařem“, a vy se operace bojíte? Nebo byste naopak daly nevím co za to, abyste se vyhnuly přirozenému porodu a mohly porodit „bezbolestně“ a rychle? Pozor, porod císařským řezem má svá rizika!

Pokud je již předem jasné, že existuje důvod, který porod přirozenou cestou vylučuje, lékař vám doporučí porod císařským řezem. „Mojí mamince se její dcera nechtěla na konci těhotenství otočit hlavičkou dolů. Stále byla otočena koncem pánevním a můj porodník mi tehdy doporučil porod císařem. Hodně  to řešila – všemožně, i pomocí různých alternativním metod a cvičení  se snažila, aby se miminko otočilo, ale marně. Strašně moc  chtěla porodit přirozeně,“ a zárovenˇbylo hrozné vidět maminku jak se trápí při tom. „Nakonec vlastne mamka byla  ráda, že  rodila císařem, navíc plánovaným. Věděla  dopředu, kdy porodí, mohla si vše včas nachystat a také dodnes neví, co to jsou porodní kontrakce.“

Existuje velké množství důvodů, z nichž lékař přistoupí k císařskému řezu. Jde například o nesoulad mezi velikostí plodu a pánve, nesprávnou polohu miminka (jako u mojí mamky), v některých případech vícečetného těhotenství, onemocnění dítěte nebo ženy… Obecně jde o případy, u kterých je tento způsob porodu v současné době prokazatelně výhodnější z hlediska zdraví budoucí maminky a novorozence. tohle jsem se dozvěděla z internetu a hlavně od mamky a i svého gynekologa, když jsem s ním o tom dizkutovala…

Leave a Reply