diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

14. týden těhotenství

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Plod ve 14. týdnu začíná vypadat lidsky. Má prokreslenou bradu, čelo, nos, může otáčet hlavou, svrašťuje obočí. Reaguje na vnější podněty, dokáže se odvrátit při prohmatávání břicha. Nyní má délku 9 cm a váží 60 g.

Nyní vstupujete do druhého trimestru těhotenství. Po všech stránkách se budete cítit lépe i sex budete prožívat intenzivněji než dříve.

Řada žen prožívá střed těhotenství jako silně citové a erotické období. Některé ženy prožijí orgasmus poprvé až v těhotenství, u jiných se dostaví mnohem rychleji než obyčejně. Milování v těhotenství nemůže vyvíjející se plod ohrozit, je totiž v děloze chráněn plodovou vodou a vlastní děloha je ještě utěsněna hlenovou zátkou. Sex v těhotenství si tedy můžete s partnerem plně vychutnat, i hluboké proniknutí není nebezpečné, přesto by mělo být jemné, bez nepříjemných pocitů.

Prožití orgasmu je prospěšné, neboť děloha zůstane několik minut tuhá, což se podobá kontrakcím ke konci těhotenství a připravuje tak dělohu na porod.

Jsou však ženy, které během těhotenství naopak zájem o sex zcela opustí, což bez vzájemného pohovoření s partnerem může způsobit ochlazení partnerských vztahů, jelikož si partner může připadat, že je odstavený na druhou kolej. Je tedy třeba najít jiný způsob vyjádření vzájemné náklonnosti a lásky, aby těhotenství zbytečně nepokazilo váš vzájemný vztah.

Vysvětlete proto svému partnerovi, jak se cítíte, snažte se experimentovat s různými podobami sexuálních her, které nemusí vždy zahrnovat sexuální styk. Nebojte se také říci partnerovi co je vám příjemné a co ne. Například hlazení, masáž, orální sex může být v určitém období těhotenství vhodnější než styk.

Se zvětšujícím se břichem postupně zjistíte, že některé polohy jsou vám příjemnější a pohodlnější než jiné, zvláště ty, při nichž vás partner nezatěžuje svou vahou.

zdroj www.naseporodnice.cz

15. týden těhotenství

Přečtěte si také:

  • Hlenová zátka Hlenová zátka Hlenovou zátku si můžeme představit jako zátku na lahvi. Je to malé množství hlenu uvnitř děložního čípku, kde zůstává po celou dobu těhotenství. Tvoří tak společně s plodovým vakem […]
  • IrisIris Svátek: 25.březen Domácí podoby: Ira, Irča, Irka, Irenka, Iriska Původ: řecký Význam: duha Líbí se Vám toto jméno?
  • Špízy pro dětiŠpízy pro děti Suroviny: 500 g kuřecích prsou, 2 mrkve, červená a žlutá paprika, 2 brambory, kousek brokolice, 1 cuketu, 3 lžíce olivového oleje, sůl, trochu pepře Postup: Kuřecí maso si […]
  • Dívky z Montmartru / Buchananová C. MarieDívky z Montmartru / Buchananová C. Marie Srdceryvný román odehrávající se během zlaté éry v Paříži, inspirovaný jedním tehdejším obecně známým soudním procesem a skutečným příběhem dívky, jež Edgaru Degasovi stála […]
  • Velká sada na 3D ODLITEK 700g ručiček a nožiček. Skvělá PAMÁTKA pro vaše miminko, originální DÁREK pro prarodiče!Velká sada na 3D ODLITEK 700g ručiček a nožiček. Skvělá PAMÁTKA pro vaše miminko, originální DÁREK pro prarodiče! 3D odlitek velká sada 700 g odlévací hmoty Na co se můžete těšit... velká odlévací sada 3D odlitek700 g odlévací hmota pro formu 300g 400g odlévací hmoty podrobný […]
  • Polévka z jarních bylinekPolévka z jarních bylinek Suroviny: 2 lžíce bazalky, 50 g másla, 1 lžíce hladké mouky, 1 hrst šťovíku, 100 g tvrdého sýra, špetka soli, 2 lžíce libečku, 1 l vody, 2 hrsti jarní kopřivy Postup […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.