diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

14. týden těhotenství

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Plod ve 14. týdnu začíná vypadat lidsky. Má prokreslenou bradu, čelo, nos, může otáčet hlavou, svrašťuje obočí. Reaguje na vnější podněty, dokáže se odvrátit při prohmatávání břicha. Nyní má délku 9 cm a váží 60 g.

Nyní vstupujete do druhého trimestru těhotenství. Po všech stránkách se budete cítit lépe i sex budete prožívat intenzivněji než dříve.

Řada žen prožívá střed těhotenství jako silně citové a erotické období. Některé ženy prožijí orgasmus poprvé až v těhotenství, u jiných se dostaví mnohem rychleji než obyčejně. Milování v těhotenství nemůže vyvíjející se plod ohrozit, je totiž v děloze chráněn plodovou vodou a vlastní děloha je ještě utěsněna hlenovou zátkou. Sex v těhotenství si tedy můžete s partnerem plně vychutnat, i hluboké proniknutí není nebezpečné, přesto by mělo být jemné, bez nepříjemných pocitů.

Prožití orgasmu je prospěšné, neboť děloha zůstane několik minut tuhá, což se podobá kontrakcím ke konci těhotenství a připravuje tak dělohu na porod.

Jsou však ženy, které během těhotenství naopak zájem o sex zcela opustí, což bez vzájemného pohovoření s partnerem může způsobit ochlazení partnerských vztahů, jelikož si partner může připadat, že je odstavený na druhou kolej. Je tedy třeba najít jiný způsob vyjádření vzájemné náklonnosti a lásky, aby těhotenství zbytečně nepokazilo váš vzájemný vztah.

Vysvětlete proto svému partnerovi, jak se cítíte, snažte se experimentovat s různými podobami sexuálních her, které nemusí vždy zahrnovat sexuální styk. Nebojte se také říci partnerovi co je vám příjemné a co ne. Například hlazení, masáž, orální sex může být v určitém období těhotenství vhodnější než styk.

Se zvětšujícím se břichem postupně zjistíte, že některé polohy jsou vám příjemnější a pohodlnější než jiné, zvláště ty, při nichž vás partner nezatěžuje svou vahou.

zdroj www.naseporodnice.cz

15. týden těhotenství

Přečtěte si také:

  • IgnácIgnác Svátek: 31.červenec Domácí podoby: Ignácek, Nácek Původ: latinský Význam: rozpálený, horlivý Líbí se Vám toto jméno?
  • Jóga pro budoucí maminkyJóga pro budoucí maminky V Praze bude od září otevřen nový jógový prostor KARMA YOGA Známá cvičitelka jógy Veronika Carmanová (Karma Yoga) otevírá na Praze 5 nový jógový prostor, který bude nabízet kompletní […]
  • Řeřicha v těhotenství a při kojeníŘeřicha v těhotenství a při kojení Březen patří mezi měsíce, kdy máme ještě za oknem často plískanice, které se střídají s dny jarními, ale zároveň už vyséváme papriky a rajčata do truhlíků. Ještě to bude chvíli trvat, než […]
  • Péče o dítě v kojeneckém věkuPéče o dítě v kojeneckém věku Zkušenost doteku v kojeneckém období vytváří důležitý základ pro důvěru a sebevědomí  a také schopnost cítit se dobře v sobě samém a ve světě. Zdraví a uvědomělý život jsou typická hesla […]
  • Polabský knižní veletrhPolabský knižní veletrh
  • Český rok od jara do zimyČeský rok od jara do zimy Víte, jakou roli hrálo jmelí v životě starých Keltů? Co je to paškál? Co se dělá o družebné neděli? Kdy a proč se slavily svátky bláznů? Proč je Zelený čtvrtek zelený? Na tyto a další […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.