diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Alergie na vejce, mléko a ořechy u dětí

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Dotaz: Mám 5 letého syna. Od 3 měsíců má atopický ekzém. Podle výsledků z alergologie (před 3. rokem) má alergii na vejce, mléko a ořechy. Po vysazení těchto potravin se kožní potíže upravily. Má výrazně zvětšené krční mandle, je po operaci nosních mandlí a během podzimu a zimy mívá 3-4x zánět uší. Alergoložka nám nyní doporučuje zařadit mléko a mléčné výrobky kvůli vápniku, ale já mám strach.

Otázka mléka a mléčných výrobků je určitě nejdiskutovanější. Pokud člověk vůbec nejí mléčné výrobky, je jeho organismus schopen daleko efektivněji vstřebávat vápník z jiných zdrojů než je mléko. Vstřebatelnost vápníků je úměrná jeho příjmu (podobně jako u vit. C) – pokud je příjem 500 mg a potřeba 400 mg, pak se vstřebá 400 mg a 100 mg se vyloučí močí. Vyšší příjem než je potřeba tedy není nutný i s ohledem na to, že při vylučování se vápník “spojuje” s hořčíkem a může tak velmi snadno dojít k nedostatku hořčíku, protože toho je v potravě daleko méně. Vstřebatelnost vápníku se ale snižuje nesprávnou skladbou jídla (mnoho bílkovin, tuků, soli), což ale v tomto případě nepředpokládám.

Můžeme přemýšlet o tom, proč dítě alergii ve 4 měsících věku mělo. Mohlo to být zatížení střeva po očkování nebo “přenesená” zátěž ze strany matky v graviditě či před ní. V tomto případě je možné, že střevo za 4 roky zregenerovalo a mohlo by mléko zvládnout. V tomto případě bych ale byla velmi opatrná a rozhodně bych nezačínala mlékem jako takovým. Zkusila bych zakysanou smetanu – tu se zeleným čtyřlístkem, jen několik lžiček. Pokud nebude žádná reakce (může to být reakce okamžitá – napři. zčervenání kolem úst, nebo až po 48 hodinách – na kůži), zkusila bych zakysené smetany více a potom čistý bílý živý jogurt (Hollandia nebo Choceň). To dítěti zcela stačí. Pokud si nezvykne na sladké jogurty a slané sýry, bude to jen dobře.

Ale vzhledem k tomu, že dítě většinou onemocní na podzim, což je podle čínské medicíny období “KOVU”, tj. období plic a tlustého střeva, tak nepředpokládám, že by bylo střevo zcela v kondici. Proto bych se zavedením mléčných výrobků počkala. Dostatek vápníků je v luštěninách, celozrné mouce, ale i v zelenině a něco málo i v ovoci. Velmi dobře se mi také osvědčil potravinový doplněk od firmy Welleda (mleté skořápky v homeopatickém ředění).

Závěrem tedy toto: pokud dítě jí vyváženou stravu, ve které převažuje celozrné (nezaměňovat za vícezrné) pečivo, ovoce, zeleninu, kvalitní maso, pak se rodiče vůbec nemusí obávat nedostatku vápníku. A nemohu si odpustit poznámku o výborných účincích homeopatických léků na metabolismus vápníku.

Naše tělo umí s vápníkem hospodařit a pokud nemá problém s překyselením, je málo pravděpodobné, že by v našich podmínkách deficit hrozil. Při překyselení totiž tělo vyvazuje kladné vápenaté ionty z kostí. Jedním z příčin překyselení jsou rafinované cukry. Nedávejte dětem příliš sladkostí, nezvykejte je na průmyslovou sladkou chuť a nebudou mít problémy s nedostatkem vápníku.

A protože vlastní zkušenost je nejlepší, dovolte mi poznámku. Má dcera měla velmi silnou alergii na mléko a do svých 8 let mléko ani mléčné výrobky nejedla. Nikdy neměla problémy s kostmi, má krásné zuby a je zdravá. Ze zemí, kde se sleduje spotřeba mléka, má nejnižší spotřebu mléčných výrobků Japonsko – za to má nejdelší průměrný věk a nejnižší výskyt osteoporózy.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Zdroj:

http://svethomeopatie.cz

http://detem.info

 

Přečtěte si také:

  • TobiášTobiáš Svátek: 12.září Domácí podoby: Tobeš, Tobík, Tobiášek Původ: hebrejský Význam: Bůh je dobrotivý, mým dobrem je Bůh Líbí se Vám toto jméno?
  • Za jakou dobu se dítě nasytí?Za jakou dobu se dítě nasytí? Zdravé dítě vypije většinu své dávky během prvních deseti minut. Za dalších pět minut pak ještě dobere to, co k nasycení potřebuje. Poté buď usne, nebo se odchýlí od prsu. To platí jen v […]
  • Jak potěšit ženu na den sv. Valentýna?Jak potěšit ženu na den sv. Valentýna? Milí pánové, víme, jak nakupování bytostně nesnášíte, a proto pro vás máme rychlý a snadno dostupný tip, čím potěšit vaši ženu na Valentýna. Růže a čokolády jsou sice pořád v kurzu, ale […]
  • JaroslavaJaroslava Svátek: 1.červenec Domácí podoby: Jarka, Jára, Jarča, Jaruna, Jaruška, Járinka, Jája, Slávka Původ: slovanský Význam: slavný silou, bujností, slavící jaro Líbí se Vám toto […]
  • Zvýšené pocení a tělní pachZvýšené pocení a tělní pach V těhotenství pracují i potní žlázy s větší mírou, proto se může zvýšit pocení. Vše se vyřeší dostatečnou hygienou. Jako známka těhotenství nejsou však zvýšené pocení a pach […]
  • INFACOL – proti bolestem bříškaINFACOL – proti bolestem bříška V prvních 2-3 měsících života jsou jedním z nejčastějších problémů u kojenců křečovité bolesti bříška způsobené nadměrnou plynatostí, která může mít hned několik příčin. Nejčastěji je […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.