Posted on

Asi před měsícem jsem vás na našem webu informovala o Pohádkách pro kulíšky. Tento bezvadný projekt vznikl v rámci občanského sdružení Nedoklubko, jako pomoc pro předčasně narozená miminka a jejich rodiče Čtení pohádek může pomoci rodičům na chvíli se odpoutat a zahřát dušičku, překonat ostych. Může však pomoci i dětem, které uslyší známý hlas. Hlas maminky a táty, které zná z dělohy, uklidňuje jej a vysílá signál, že jsou nablízku nejdůležitější lidé jeho života. Ke každému děťátku pohádky patří. Pohádky se mohou stát podpůrným psychoterapeutickým prostředkem. Protože jsou rodiče odděleni od miminka, musí se vztahu ke svému děťátku učit náhradním způsobem. Každý z nás si z dětství spojujeme pohádku s bezpečím, domovem, jistotou. Rádi bychom dopřáli tuto radost i rodičům u inkubátoru, znejistělým předčasným příchodem svého miminka na svět.

Sama jsem se také pustila do psaní pohádek a básniček pro kulíšky a musím říci, že mě to baví. Jsem ráda, že se mohu na tomto projektu podílet. Chtěla bych Vám představit jednu z básniček pro kulíšky, která se mě osobně moc líbí. Autor a ilustrace – Petra Šolcová, novinářka, porodní asistentka a laktační poradkyně, která publikuje na blogu http://pohadky-pro-kulisky.blog.cz.

Básnička pro kulíška

Zachumlán v pelíšku,

můj malý kulíšku,

nabírej sílu,

já neztrácím víru…

Spěchal jsi trochu víc,

nezmeškáš vůbec nic!

Ráda tě mám,

víš nejsi tu sám…

Balím tě do lásky,

od nožek po vlásky…

Jak běží čas,

slunce objímá nás,

přichází dny,

kdy plní se sny…

V dlani mé ručka tvá,

hladím ji, sílu dá…

Držím tě na srdci v klubíčku,

zas bude dobře…něžný můj kulíšku…

 

Zdroj:

www.nedoklubko.cz

Pohádky pro kulíšky, kolektiv autorů, první vydání, 2010

Autor a ilustrace – Petra Šolcová, novinářka, porodní asistentka a laktační poradkyně, která publikuje na blogu http://pohadky-pro-kulisky.blog.cz.

Leave a Reply