Posted on

Nikolce jsou dva měsíce, od druhého týdne trpí na „bolavé bříško“, nepomáhalo nic, zkoušela jsem úplně všechno kdo co poradil – masáže, kapky, nahřívání, heřmánek apod. Nic z toho nezabíralo, každý večer stejný scénář, brekot a svíjení v křeči. Nakonec jsem sáhla i po rektální rource. To bylo jediné co pomohlo! Teď už pravidelně každý třetí den pomáhám malé při vyprazdňování. K tomu jsem jí koupila do čaje Laktobacilky a doufám, že jakmile přejdeme tři měsíce a ona se bude více pohybovat a převalovat bude i to zažívání lepší. Co je to rektální rourka / trubička

Rektální rourky jsou měkké gumové trubičky různých velikostí s jedním zaobleným a druhým rozšířeným koncem. Zavádějí do konečníku a ulehčují odchod střevních plynů, které vyvolávají nadmutí kojence.

Naolejovaná trubička se zavede do naolejovaného zadečku – poloha dítěte může být na zádech i na bříšku, vhodné je, aby dítě mělo mírně pokrčené nožičky. Rourka se zasouvá mírným tlakem kam až to jde a pak se s trubičkou jemně kroutí, povytahuje a zase zavádí. Po chvilce začnou odcházet střevní plyny, často následované odchodem stolice.

 

Leave a Reply