Posted on

Kočárky se dělí na hluboké–  vhodné do jednoho roku, ale unesou i trošku starší děti, sportovní- pro děti od 6.měsíců a golfky– pro děti, které už umí chodit. Při výběru si rozmyslete, kam budete s kočárkem jezdit. Nyní v zimě a v případě sněhu je vynikající kočárek s nafukovacími koly. Tento kočárek je také ideální do terénu, do přírody, přejede složité terény. Dobře  odpružená nafukovací kola tlumí nárazy. Musíte ale počítat  s tím, že se občas kola vyfouknout, tak je potřeba kolečka nafukovat- pumpičkou nebo to jde i kompresorem. Úzká, otočná kolečka jsou praktická na chodnících, ale už se nehodí do terénu – do lesa, apod. Při cestování městskou hromadnou dopravou je vhodné zvolit kočárek s odlehčenou konstrukcí, ale do každého dopravního prostředku se stejně dostanete s jakýmkoliv kočárkem.

Pokud bydlíte v paneláku s výtahem, je lepší si předem otestovat, zda vám kočárek výtahem projde, kočárkárny jsou už zrušené a i z bezpečnostních důvodů je lepší mít kočárek doma. Rovněž se musíte zjistit, zda vám projde vchodovými dveřmi i dveřmi od bytu. Rukojeť by měla jít dobře nastavit k vaší výšce. A důležitou věc je i brzda, určitě vyzkoušejte.

Obchody nabízejí mnoho nádherných kočárků, že nevíte, který si dříve vybrat, ale před nákupem si ověřte všechny zde popsané praktické věci, aby jste pak nebyli zbytečně zklamaní.

 

Leave a Reply