Posted on

Je mou ctí Vás informovat o akci Purpurové srdce občanského sdružení Nedoklubko.

Oslavte s námi Den předčasně narozených dětí tím, že oceníme ty, kteří se o jejich záchranu zasloužili. Hlasovat můžete už nyní!

Každé osmé dítě v České republice se narodí předčasně. Jde tedy o osm až devět tisíc dětí každý rok. Česká republika přitom patří mezi světovou špičku v péči o předčasně narozené děti. Díky obrovskému pokroku dokáže česká neonatologie zachránit nyní i ty děti, které by dříve nepřežily. Děti, které by dříve přežily s handicapem, dnes nemají, díky následné péči a novým postupům, následek vůbec žádný nebo minimální. O nedonošené děti se v České republice starají Perinatologická a Intermediální centra, ve kterých mají tu nejlepší péči z řad nejpovolanějších odborníků v oblasti neonatologie.

Těm také patří, v souvislosti se Dnem předčasně narozených dětí (Prematurity Day – 17. listopadu), náš dík, který bychom jim i v letošním roce rádi vyjádřili prostřednictvím ocenění Purpurové srdce. Toto ocenění se původně udělovalo vojákům zraněným v boji, nicméně ve smyslu boje o život jej v posledních letech přejali také rodiče předčasně narozených dětí na celém světě. Ocenění Purpurové srdce udělují každoročně Nedoklubko o.s. společně s Českou neonatologickou společností těm, kteří se na záchraně předčasně narozených dětí podílejí a o jejich záchranu se přímo zasazují tou největší měrou. Zdravotníky z řad lékařů, sestřiček i rehabilitačních pracovníků tak ocení za jejich nelehkou úlohu i letos 14. listopadu 2011, a to ve čtyřech kategoriích – Osobnost Nedoklubko, Osobnost Neonatologické společnosti, Osobnost veřejného života a Cena široké veřejnosti.

Cena široké veřejnosti je právě ta cena, o které můžete rozhodovat také VY. Svým hlasem můžete poděkovat lékařům, či sestřičkám, kteří vám vaše dítko zachránili, nebo těm, kterým za mnohé z tohoto údobí vděčíte. Na Cenu široké veřejnosti je nominováno dvanáct zdravotníků z oblasti péče o předčasně narozené děti. Hlasovat tak můžete pro kteréhokoliv z navržených kandidátů, a to prostřednictvím sms ve tvaru WEBmezeraPURPURmezeračíslo kandidáta, kterou odešlete na číslo 900 09 30.  Cena jedné sms je 30 Kč a službu zajišťuje sms.cz. Výtěžek 15 Kč z každé sms poputuje na projekt os Nedoklubko Mámy pro mámy, který podporuje předčasně narozené děti a jejich rodiny.

Hlasování bude ukončeno 10. listopadu, v 15 hodin.

Deset vylosovaných sms zpráv bude odměněno knihou nakladatelství PORTÁL (např. Narodilo se předčasně, Alergie u dětí, Dítě pláče – co dělat a další). „Narodilo se předčasně (Milena Dokoupilová, Barbora Fišárková, Lenka Novotná a kol.) – první česká kniha na téma péče o nedonošené děti. Vydal Portál, více na http://obchod.portal.cz/produkt/narodilo-se-predcasne/.“

Hlavní cenou pro hlasující je poukaz na tisk 3 ks fotografií ve velkém formátu A3 a slevu 20 % na zarámování, zasklení a paspartu fotografie ve studiu NADAR.

NADAR studio – je jediné certifikované pracoviště s RGBprintem a fotografický klub pro profesionály a milovníky fotografie v Praze.

Na Cenu široké veřejnosti jsou nominováni tito kandidáti:

č. 1 MUDr. Klára Klenková, Fakultní nemocnice Na Bulovce v Praze

(tvar sms – WEB PURPUR 1)

č. 2 Doc. MUDr. Zbyněk Straňák, CSc., MBA, Ústav  pro péči o matku a dítě v Praze

(tvar sms WEB PURPUR 2)

č. 3 Jana Knězová, Fakultní nemocnice Plzeň

(tvar sms – WEB PURPUR 3)

č. 4 MUDr. Iva Burianová, Fakultní Thomayerova nemocnice s poliklinikou v Praze

(tvar sms – WEB PURPUR 4)

č. 5 MUDr. Milena Dokoupilová, Nemocnice Hořovice

(tvar sms – WEB PURPUR 5)

č. 6 MUDr. Jozef Macko, Krajská nemocnice T. Bati Zlín

tvar sms – WEB PURPUR 6)

č. 7 MUDr. Jan Malý, Ph.D., Fakultní nemocnice Hradec Králové

(tvar sms – WEB PURPUR 7)

č. 8 MUDr. Jan Hálek, Fakultní nemocnice Olomouc

(tvar sms – WEB PURPUR 8)

č. 9 Hana Málková, Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa

(tvar sms – WEB PURPUR 9)

č. 10 MUDr. Helena Slavíková – Budošová, Ústav pro péči o matku a dítě v Praze

(tvar sms – WEB PURPUR 10)

č. 11 Bc. Jana Nepustilová, DiS., Fakultní nemocnice Olomouc

(tvar sms – WEB PURPUR 11)

č. 12 MUDr. Jan Melichar, Všeobecná fakultní nemocnice v Praze

(tvar sms – WEB PURPUR 12)

Odměňte ty, kteří se zasloužili o záchranu vašich dětí  

Podrobnosti o všech kandidátech naleznete na stránkách www.purpurovesrdce.cz. O jednom z kandidátů si budete moci také přečíst každý den na stránkách www.nedoklubko.cz , kde vám je rádi touto cestou postupně představíme.

Součástí oslav Mezinárodního dne předčasně narozených dětí bude také konference pro zdravotníky i laiky na témata věnovaná předčasnému narození a komunikaci mezi zdravotníky a rodiči. Letošní ročník proběhne pod záštitou poslankyně PSP ČR – Lenky Kohoutové, náměstka primátora Hlavního města Prahy Mgr. Ivan Kabický a Všeobecná zdravotní pojišťovna.

Při této příležitosti vás rádi přivítáme v Primátorské rezidenci v Praze. Sem můžete přijít nejen samotní, ale i s dětmi, pro které zde bude vyhrazen dětský koutek, abyste si témata programu mohli užít nerušeně a pohodlně.

Pozvánku s programem naleznete zde VZP0223_pozvanka_purpurove_srdce_210x297

Těšíme se na vás vaše Nedoklubko

Zdroj: www.nedoklubko.cz a www.purpurovesrdce.cz

 

Leave a Reply