Posted on

Lásku ke knihám ve mě pěstoval už odmalička můj tatínek. Dodnes na to vzpomínám s nostalgií. Nyní mám dva syny a moc mě mrzí, že jim jejich dědeček nemůže pohádky předčítat, protože už není mezi námi. Jako šéfredaktorka webů www.MojeBrisko.cz a www.NaseBatole.cz publikuji anotace knížek o těhotenství, mateřství, dětech, ale i pohádky. Nedávno mě můj starší syn povídá: „Maminko, já ti koupím k narozeninám hodně knížek.“ Ani neví, jakou mě tím udělal radost. Ví, že mám knihy moc ráda. Provází mě vlastně od dětství a život bez nich se nedokáži představit. Byl by prázdný, smutný. Od pohádek, čtení o zvířátkách, přes studium odborných knih na vysoké škole jsem se opět se svými syny vrátila ke čtení říkadel a pohádek. Je to koloběh života.

Knihy mají pro mě posvátnou moc. Je mě líto, že teď musí být schované po skříních a krabicích, protože stavíme nový domeček. Za rok už ale budou na svém místě.

Čtěte se svými dětmi, prohlížejte knížky, prožívejte příběhy hrdinů společně. Za ten nádherný pocit to určitě stojí. I když vám někdy bude připadat, že čtete pořád stejnou knihu a ta Zlatulka či Kuřátko v obilí vás pronásleduje všude, nepřipravujte se o tyto chvíle. Děti potřebují své oblíbené pohádky slyšet pořád dokola. Dávají jim pocit jistoty, bezpečí, tepla domova. Vzpomínejte na pohádky, které vám vyprávěla vaše babička nebo dědeček, určitě vás zahřejí u srdíčka. Krásné vzpomínky vás navrátí do doby, kdy jste byli malí.

Leave a Reply