diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Cviky pro těhotné

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

I v období těhotenství by měla budoucí maminka myslet na svoji váhu, kdy samozřejmě je přibývání nezbytné, ale nepřiměřeným zvyšováním váhy může mít maminka třeba až po porodu zdravotní komplikace. Proto je potřeba věnovat se šetrnému sportu. Pokud se vám nechce chodit nikam na těhotenské plavání nebo jógu, můžete si zacvičit pár jednoduchých cviků klidně doma. Podívejte se na některé základní jednoduché cviky, které cvičte až od čtvrtého měsíce těhotenství. První tři měsíce těhotenství by jste cvičit neměla.

1. Klekněte si na všechny čtyři jako kočka, záda musí být rovná a lehce pohybujte pánví, aby jste si posílila břišní svaly.

2. Opět na všech čtyřech se s nádechem mírně prohněte v kříži, současně zvedněte hlavu a vytáhněte krk.

3. Na čtyřech zatáhněte bříško a hýždě, nakloňte se mírně dopředu,vyhrbte záda-tzv. kočičí hřbet a zároveň při tomto úkonu vydechněte. Chvíli zůstaňte, pak se nadechněte a uvolněte.

Toto cvičení je podobné cvičeníčku malých dětí, které napodobují kočičku-vyhrbí se a protáhnout se. Možná si tento cvik pamatujete ze svého dětství.

4. Lehněte si na záda, nohy pokrčte a mírně roznožte-pohodlně a ruce dejte podél těla. Pravidelně dýchejte, nádech nosem, výdech ústy. Při tomto cviku si krásně zarelaxujete.

5. Opět ležíte na zádech, nohy pokrčené v kolenou a s nádechem zvedejte páteř v bederní oblasti a s výdechem páteř přitiskněte k zemi.

6. Tento cvik je podobný předchozímu, jen místo páteře zvedejte pánev, ramena musíte mít přitisknutá k zemi, při nádechu zvedejte, při výdechu pánev pokládejte.

7. Ležte na zádech a ruce si dejte pod hlavu. Zvedněte nožky napnuté v kolenou a chvíli tak zůstaňte. Dobrý cvik na prokrvení končetin.

8. V leže na zádech, se sepnutýma rukama pod hlavou, střídavě pokrčujte nohy v kolenou a napínejte je, aby jste si uvolnila končetiny, pak s nimi od kolen dolů kružte.

Krom cvičení se pohybujte dostatečně na čerstvém vzduchu, chodťe na procházky a hlavně relaxujte a odpočívejte.

Zdroj: Lunární kalendář Krásná paní rok 2011

Přečtěte si také:

  • DomečekDomeček To je střecha, Pohladíme čelo dítěte. to jsou dvě světýlka, Dotkneme se zlehka víček. to jsou dvě peřinky, Pohladíme tváře. tady jsou dvířka, Pusa: otevřít, zavřít a kdo chce […]
  • Epidurální analgezieEpidurální analgezie Epidurální analgezie je jedna z metod ke zmírnění porodních bolestí, kdy se podá malá dávka znecitlivující látky tenkou jehlou přes kůži do prostoru bederní páteře mezi  3 a 4 bederní […]
  • Pohybová hra UžovkaPohybová hra Užovka Hrací doba – neomezená Počet hráčů – libovolný Pomůcky – podložka pro miminka, odměna pro nejrychlejší užovku Zaměření – koordinace pohybu, spolupráce, soutěžení, rychlost, […]
  • ProbiotikaProbiotika Zdraví děťátka je pro každou maminku to nejdůležitější. Zamyslela jsi se někdy nad tím, co jeho zdraví nejvíc ovlivňuje? Je to například: způsob stravování užívání různých […]
  • Jak se vám daří?Jak se vám daří? Ženské ústrojí se po porodu vrací do dřívějšího stavu. Děloha se zmenšuje na svou původní velikost. Také ostatní porodní cesty se smršťují. Smrštěním děložních stěn se uzavřela zející […]
  • Nedostaví se měsíčkyNedostaví se měsíčky Brzy po oplodnění vajíčka, můžeme pozorovat některé odchylky od obvyklého stavu, které prokazují těhotenství. Prvním z těchto příznaků je vynechání menstruace. Měsíčky se někdy nedostaví z […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.