diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Cviky pro těhotné

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

I v období těhotenství by měla budoucí maminka myslet na svoji váhu, kdy samozřejmě je přibývání nezbytné, ale nepřiměřeným zvyšováním váhy může mít maminka třeba až po porodu zdravotní komplikace. Proto je potřeba věnovat se šetrnému sportu. Pokud se vám nechce chodit nikam na těhotenské plavání nebo jógu, můžete si zacvičit pár jednoduchých cviků klidně doma. Podívejte se na některé základní jednoduché cviky, které cvičte až od čtvrtého měsíce těhotenství. První tři měsíce těhotenství by jste cvičit neměla.

1. Klekněte si na všechny čtyři jako kočka, záda musí být rovná a lehce pohybujte pánví, aby jste si posílila břišní svaly.

2. Opět na všech čtyřech se s nádechem mírně prohněte v kříži, současně zvedněte hlavu a vytáhněte krk.

3. Na čtyřech zatáhněte bříško a hýždě, nakloňte se mírně dopředu,vyhrbte záda-tzv. kočičí hřbet a zároveň při tomto úkonu vydechněte. Chvíli zůstaňte, pak se nadechněte a uvolněte.

Toto cvičení je podobné cvičeníčku malých dětí, které napodobují kočičku-vyhrbí se a protáhnout se. Možná si tento cvik pamatujete ze svého dětství.

4. Lehněte si na záda, nohy pokrčte a mírně roznožte-pohodlně a ruce dejte podél těla. Pravidelně dýchejte, nádech nosem, výdech ústy. Při tomto cviku si krásně zarelaxujete.

5. Opět ležíte na zádech, nohy pokrčené v kolenou a s nádechem zvedejte páteř v bederní oblasti a s výdechem páteř přitiskněte k zemi.

6. Tento cvik je podobný předchozímu, jen místo páteře zvedejte pánev, ramena musíte mít přitisknutá k zemi, při nádechu zvedejte, při výdechu pánev pokládejte.

7. Ležte na zádech a ruce si dejte pod hlavu. Zvedněte nožky napnuté v kolenou a chvíli tak zůstaňte. Dobrý cvik na prokrvení končetin.

8. V leže na zádech, se sepnutýma rukama pod hlavou, střídavě pokrčujte nohy v kolenou a napínejte je, aby jste si uvolnila končetiny, pak s nimi od kolen dolů kružte.

Krom cvičení se pohybujte dostatečně na čerstvém vzduchu, chodťe na procházky a hlavně relaxujte a odpočívejte.

Zdroj: Lunární kalendář Krásná paní rok 2011

Přečtěte si také:

  • Výživa v těhotenstvíVýživa v těhotenství Správná výživa v těhotenství je nedílnou součástí každé zdravé maminky a jejiho miminka. Výživou se pokrývají potřeby vaše tak i dětˇátka. V prvé řadě je důležité zastoupení základních […]
  • Moje ne domácím porodůmMoje ne domácím porodům Možná, že nejsem ta pravá pro posuzování domácích porodů. Ono  to se mnou je totiž tak, že má těhotenství byla obě riziková, tudíž porod v domácím prostředí by byl pro mě krajně nevhodný, […]
  • Vychytávka pro kojení 2Vychytávka pro kojení 2 Dovolte mi abych pokračovala v článku o vychytávkách pro kojení: Gelové obklady Do porodnice si můžete přibalit i takzvané hot/cold gelové obklady. Zklidňující prsní gelové obklady […]
  • Podlitiny kolem očí a modřinyPodlitiny kolem očí a modřiny Pokud jste měla dlouhé či silné porodní bolesti, můžete po porodu cítit i jiné fyzické problémy, které si žádají hojení. Některé ženy mají krví podlité oči; mohou se objevit i podlitiny, […]
  • Tělo ženy v těhotenstvíTělo ženy v těhotenství U  těla ženy matky dochází k několika změnám, protože musí zajistit miminku místo k životu (děložní čípek se uzavře a děloha se tak oddělí od vnějšího prostředí, protože  je vlastně sval). […]
  • Patchwork – akce pro šikovné těhulky a maminkyPatchwork – akce pro šikovné těhulky a maminky KDY: 28.3.2012, 15.30 hod KDE: Muzeum Vyškovska, Vyškov Workshop k výstavě patchworku je vhodný pro všechny kdo rádi šijí a tvoří z látek. Pod dohledem lektorky Jitky Chumchalové si […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.