Posted on

Ocitnete-li se někdy v centru Prahy a přemýšlíte, kam zajít na kafe, kde by jste mohli mít s sebou i vaše dítko, navštivte kavárnu Vesmírna, kterou provozuje občanské sdružení “Máme otevřeno”. Už ten její název napovídá, že to nebude obyčejná kavárna. To není. Pracují zde totiž mentálně postižení lidé jako číšníci a servírky. Nebojte se, že vás špatně obslouží. I přes jejich handicap se o všechny hosty náležitě postarají! Sednout si můžete ke kavárenskému stolu, na pohovku nebo jako do čajovny. Vaše dítko má k dispozici dětský koutek, který se nachází v koutku místnosti, kde sedíte jako v čajovně a vedle vás si můžou děti hrát. K dispozici je i přebalovací pult, není tedy problém si dítě přebalit.

Také já s mým ročním synem jsme tuto kavárnu navštívili. Přivítala nás velmi příjemná a usměvavá blondýnka, která nám ochotně ukázala místo, kam si můžeme sednout. Dětský koutek již byl obsazen, prý je lepší si toto místo rezervovat, a jak jsem se tak rozhlížela, tak skoro na všech stolcích už byla rezervace také vypsána. Musí tu mít neustále asi plno. Ihned, jak jsme se usadili, přinesla mentálně postižená servírka jídelní a nápojový lístek. Občerstvení a nápoje mají opravdu lákavé. Pak se stačilo jenom podívat směrem k baru a už byla servírka u nás. Objednala jsem si k pití jahodovou limonádu a k jídlu tousty a palačinky. ” Za chvíli to bude” sdělila mi servírka po chvíli čekání. To oceňuji, málokde v restauracích přijde obsluha s tím, že už budete mít za chvíli oběd na stole, aby jste třeba náhodou neumřeli zatím hlady. Tousty byly výborné, palačinky mému synovi i mně také chutnaly. Dokonce i prostředí se mému synovi zřejmě líbilo, protože bývá většinou všude neposedný a hned by chtěl z kočárku pryč, sotva si někam sednu, tak tady v této kavárně spokojeně v kočárku seděl a hrál si se svými hračkami. Hned jak jsme dojedli, servírka okamžitě odnáší prázdné talíře. U baru zaplatíme, již normální obsluze a spokojeně odcházíme.

Kavárna Vesmírna je oceněna certifikátem “Místo přátelské rodině” v rámci projektu Půl na půl – rovné příležitosti žen a mužů. Je to nekuřácká kavárna s bezbarierovým přístupem, kam můžete krom vašich ratolostí, klidně i s vaším psím miláčkem, nejen studenti a manažeři mají k dispozici wi-fi připojení a internet a pokud spěcháte, zabalí vám jídlo s sebou. Návštěvou této kavárny rovněž pomáháte těm, co to potřebují, a to vám snad musí stát za to!

 

 

Leave a Reply