Posted on

Nyní jste zjistila, že jste těhotná a přemýšlíte, co vše byste měla během těhotenství jíst, na co nezapomenout, aby vaše miminko bylo zdravé? Jezte vše, na co máte chuť, ale nezapomínejte i na zásady zdravé výživy. Sem zajisté patří dostatek zeleniny, ovoce, masa, ale také ryby. Zejména ty tučné mořské, jsou pro člověka důležitým zdrojem mnoha látek: vitaminů, minerálů, jódu, ale dávají nám i mnohem víc.  Látky, které jinde v potravě hned tak nenajdeme, a pro vývoj člověka jsou nesmírně důležité. Rybí tuk obsažený v mase tučných mořských ryb je totiž nejbohatším zdrojem nenasycených mastných kyselin – tzv. omega-3.

Omega-3 s vývojem mozku značně souvisí. Mozek je z cca 60 % tvořený tuky, a proto, aby se nám správně vytvořil, potřebujeme ty správné stavební kameny. Složení tuků v mozku je však velmi specifické, 20-25 % šedé kůry mozkové tvoří omega-3 nenasycená mastná kyselina dokosahexaenová (zkráceně DHA).

DHA není jen nejdůležitějším stavebním kamenem, ale podílí se též na vedení impulzů v nervové soustavě. Je tím pádem nesmírně důležitá pro schopnost reagovat na podněty i pro rychlost s jakou reagujeme. Další klíčovou roli hraje při vývoji zrakového nervu a nese si tedy logicky svůj díl zodpovědnosti při propojení motorických dovedností s viděním, koordinaci ruka – oko.

Více informací na http://www.femibion.cz/produkty/dha

Leave a Reply