diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Dítě a pes

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Máte doma psa a čekáte miminko? Někteří psi příchod miminka snášejí velmi těžce. Cítí se být odstrčeni a přehlíženi. Musíte proto počítat s tím, že pes může na miminko zpočátku žárlit. Je důležité posoudit, jestli váš pes není příliš agresivní a nevyzpytatelný.

Na novou situaci je dobré psa dopředu připravit. Nechte ho postupně přivykat na věci, které se budou v souvislosti s miminkem doma používat (vanička, postýlka, kočárek) a na nové čichové vjemy (plínky, dětská kosmetika…).

Je potřeba také psa naučit, že se mu panička nebude moci věnovat celý den. Pes, který chce být středem pozornosti, se těžko ze dne na den smíří s tím, že je najednou odstrčený. Měl by mít svůj pelíšek, na který se na povel odebere a prostor, kde má pes své místo, by měl sousedit s místností, kde se odehrává většina péče o miminko. Do dveřních rámů mezi oběma místnostmi se dá zasadit mřížová přepážka. Je tak od miminka dostatečně oddělen a zároveň vidí, co se děje a panička s ním může komunikovat.

Je nutné dlouho dopředu nacvičovat povely, aby pes zareagoval vždy ochotně a okamžitě. Jestliže se vydáte na procházku s kočárkem, není možné jednou rukou tlačit kočárek a druhou se přetahovat se psem. Proto by měl mít pes naučený chodit u nohy. To všechno nacvičujte již před příchodem miminka.

V období, kdy se z vašeho miminka stává batole a začíná chodit, je třeba na něj dávat mimořádný pozor. Pes se totiž může leknout neobvyklých pohybů nebo nemusí mít trpělivost s projevy dětí jako je štípání, kousání, bouchání apod. A ať je váš pes ten nejhodnější, nikdy ho nenechávejte s miminkem bez dozoru!

 

Přečtěte si také:

  • Nedonošené dětiNedonošené děti Je to dítě narozené před ukončením plných devíti měsíců těhotenství. Má tyto znaky: měří asi 37 až 47 centimetrů, váží asi 1200 až 2500 g. Ve vzácných případech děti váží pod 1000 g. […]
  • MilotaMilota Svátek: 25.leden Domácí podoby: Míla, Milotek, Milouš, Milutko, Miloš Původ: slovanský Význam: milovaný, miláček Líbí se Vám toto jméno?
  • Příchod z porodnicePříchod z porodnice Nastal čas, kdy jste se vrátila z porodnice opět do svého domova, ale nyní Vás čeká  jedno z nejtěžších, ale i nejkrásnějších období života.Stala jste se matkou dítěte, za které jste […]
  • EmilEmil Svátek: 22.květen Domácí podoby: Emilek, Emouš, emča, Milek, Míla Původ: latinský Význam: horlivý, pracovitý, soutěžící Líbí se Vám toto jméno?
  • AloisAlois Svátek: 21.červen Domácí podoby: Aloisek, Alda, Ála, Lojza, Lojzíček, Lojzík, Lojzek, Lolek Původ: francouzský Význam: slavný bojovník Líbí se Vám toto jméno?
  • Aurelia, AurélieAurelia, Aurélie Svátek: 25.září Domácí podoby: Aura, Aurelka, Rela Původ: latinský Význam: zlatá Líbí se Vám toto jméno?

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.