Posted on

V porodniciToto téma je v naší republice v posledních několika letech hodně diskutováno. Spíše převládají negativní ohlasy. A já se ptám proč? Vždyť třeba v Americe, Británii a v dalších zemích je domácí porod ve velké oblibě.

Já rozhodně nejsem zastáncem domácích porodů. Mám k tomuto spíše neutrální postoj, takže jestli se někdo rozhodne rodit doma je to jeho věc a rozhodně neodsuzuji. A přála bych si aby ostatní lidé sdíleli obdobný názor. Myslím že každá matka má právo si zvolit, kde přivede na svět svého potomka.

Chápu že většina z vás si zvolí porod v nemocnici, který bude vedený pod dohledem lékařů. Přece jen kdyby se něco stalo, máte jistotu, že lékaři hned zasáhnou. Ale na druhou stranu je mezi námi spousta žen, která mají s porodem v nemocnici spojený otřesný zážitek. At už chováním personálu, nerespektováním přání rodiček, až po ty horší případy, kdy doktoři zazmatkují a mohou tak způsobit zdravotní problém.Takže se nejkrásnější zážitek – přivedení potomka na svět může změnit v noční můru. A přiznejme si, že i takovéto případy jsou známy.

I já jsem zažila domácí porod. Nebyl úmyslný a v žádném případě plánovaný. Porod byl velice rychlý a tak mi bohužel nic jiného než si odrodit svého potomka nezbývalo.Všechno naštěstí dobře dopadlo a na můj první porod mám krásné vzpomínky. Každopádně druhý porod chci prožít v klidu, v nemocničním prostředí. Doufám že přístup k rodičkám ze strany nemocničního personálu se změní k lepšímu. Vždyť den kdy přivedeme děťátko na svět by měl být krásnou tečkou za uplynulými devíti měsíci a zároveň krásným začátkem nové etapy našeho života. Tak proč bychom si ho nemohli naplánovat…

 

Leave a Reply