Posted on

Těhotenství je jedinečný stav, ve kterém se žena mění doslova ze dne na den. Určitě je tedy vhodné si všechny tyto změny zaznamenávat. Jelikož ten čas tak rychle letí, tak si ani pořádně nestihneme užít bříška a už máme miminko u sebe. Pro mě znamenala obě těhotenství něco magického, ze začátku nepředstavitelného. Sledovala jsem s manželem, jak se bříško zvětšuje. Fotografovala jsem si je, abych měla památku na první těhotenství. V 32 týdnu těhotenství jsme navštívili známého fotografa, který má doma ateliér. Nafotli jsme nádherné fotky, na které se dívám s radostí, a někdy i s nostalgií, že už dnes bříško nemám.

Dokonce jsem i dvě fotky poslala do soutěže do jednoho časopisu pro maminky, a oni ji zveřejnili. Udělalo mě to nesmírnou radost. Trošku mě mrzelo, že jsme nejeli až později, kdy jsem měla bříško větší, ale na druhou stranu jsem ráda, že jsme neváhali, jelikož jsem porodila předčasně v 35 týdnu.

Při druhém těhotenství jsem také navštívili známého a opět nafotili hodně fotek bříška i malého synka. S sebou jsme měli několik tašek oblečení, do kterého jsme se všichni postupně převlékali a také tašku hraček, aby měl malý hezké zátiší při focení. Musím uznat, že to bylo velice náročné, ale ten výsledek stál určitě za to. Fotografie z druhého těhotenství mám z 30 týdne. To už jsme měli obavy, kdybych opět rodila předčasně. Tentokrát jsem si počkala do 38 týdne. Naštěstí.

Existuje ale i řada těhulek, které se za své bříško stydí, připadají si „tlusté“ nebo se jim objevily strie a bříško jim nepěkně popraskalo. I tato situace se musí brát v potaz. Určitě si na svůj jiný stav udělejte památku, i když ne třeba u profesionálního fotografa, ale doma v obýváku nebo v přírodě, i takové fotografie budou hezké.

V případě, že máte nějakou zajímavou historku nebo příběh, který se váže k fotografování, napište nám o tom. Budeme se moc těšit.

Leave a Reply